Projectontwikkelaars lanceren nieuwbouwsite Architectuur centraal op 20 en 21 juni X WONEN 5 Waar moet ik op letten als ik een nieuwbouwhuis wil kopen of hu ren? Waarom zou ik eigenlijk voor nieuwbouw kiezen? Op deze en andere vragen geeft de website bewustnieuwbouw.nl antwoord. Neprom, de vereniging van pro jectontwikkelaars lanceert de site deze week. De meeste mensen hebben wei nig tot geen ervaring met het ko pen van een nieuwe woning. Met behulp van de site kunnen geïnte resseerden in nieuwbouw zich vooraf goed informeren. Op de site is naast informatie over koopcontracten, de verschil lende soorten rentes tijdens de bouw en het belang van garan ties, ook van alles te vinden over hypotheken, nieuwe installaties, innovatiematerialen en energie zuinigheid. Verder staat op Be wust Nieuwbouw nieuws over nieuwe wet- en regelgeving, ande re ontwikkelingen op nieuw- bouwgebied en evenementen die interessant kunnen zijn voor men sen die een nieuwbouwwoning zoeken. Op de site staan ook ver halen van bewoners, die vertellen over hun zoektocht. In het weekend van 20 en 21 juni vindt de Dag van de Architec tuur plaats. Thema is 'Nieuw Ne derland'. In het hele land wor den activiteiten georganiseerd op het gebied van architectuur en stedenbouw. Overal in Neder land zijn er tentoonstellingen, rondleidingen en debatten, er worden gebouwen opengesteld en zijn er tal van andere activitei ten. Op www.dvda.nl is al een overzicht te vinden. De Dag van de Architectuur wordt georganiseerd door lokale architectuurcentra (waarvan er in Nederland zo'n 40 zijn), cultu rele instellingen, architecten en vrijwilligers. De eerste programma's zijn be kend. In Amsterdam staan de ar chitectonische en stedenbouw kundige ontwikkelingen langs de IJ-oevers centraal. Haarlem mermeer staat in het teken van leegstand. In Rotterdam wordt het cruise schip SS Rotterdam opengesteld. Arnhem en Assen organiseren zelfs een Maand van de Architec tuur; in Arnhem met onder meer een Film Festival. VRIJDAG 27 MAART 2015 Veel informatie over nieuw bouw op nieuwe site. Lianne van Es in haar 'haakwinkeltje'. foto's Marcelle Davidse De jukebox is gevuld met oldies van bijvoorbeeld Blondie, Meat Loaf en de Simple Minds. Ze zijn niet echt uit de sixties, toegegeven, maar zo zien de banken van Henk en Lianne er wél uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 55