PZC m Tuinhulpje Moestuinieren is leuk, maar ook best ingewikkeld. Wanneer be gin je met (voor)zaaien en wan neer is het tijd te oogsten? De nieuwe Moestuinkalender van Uit geverij Snor geeft per maand ant woord. Hij is geschikt voor moes tuiniers met een flinke lap grond, maar ook voor bezitters van een balkon of een piepklein tuintje. Verder bevat de kalender handige tips voor bijvoorbeeld het weren van slakken en ander ongedierte dat het heeft gemunt op sappig groen. Er is bovendien ruimte om aantekeningen toe te voegen. De kalender is vormgege ven door Studio BOOT. De Moes tuinkalender verschijnt op t april en kost 9,95 euro. Startset Wie nog een groentje is in moes tuinieren, begint bij de basics. Een paar goede tuinhandschoe- nen en een schepje zijn onmis baar. Daarnaast kunnen een on kruidsteker en een snoeischaar- tje handig zijn. Gardena ver koopt dit gereedschap in een handige meeneemset (met hand schoenen, schepje, onkruidste den), die 16,99 euro kost. Een harkje is ook handig voor het los maken van grond, jammer dat deze niet in de set zit. Het bijpas sende exemplaar van Gardena kost 8,95 euro. Op tafel Voor al die lekkere groentes op de keukentafel staan, gaan ze eerst in de kweektafel. Zoals de Grow Table XXL van Elho (foto rechts). Deze kweektafel heeft een prettige werkhoogte en een los verkrijgbare transparante kap. Zo wordt het een echte broeikas, waaronder die kwetsba re plantjes beschermd blijven te gen nachtvorst, regen en onge dierte. Zelf groente en kruiden kweken is duurzaam. Net als de tafel trouwens, die gemaakt is van gerecycled kunststof Elho le vert er een kalender bij, met tips voor optimaal resultaat. Verkrijg baar bij onder andere Intratuin. De tafel kost 34,95 euro, de kap 19,95 euro. Vierkante meter de bouwmarkt of tuinwebshop De Wiltfang. Bouw er zelf een met planken en zet je creatie op een zonnige plek. Op internet staan werkbeschrijvingen. Denk wel goed na over de invulling van de vakken; sommige groen tes hebben meer ruimte nodig dan andere. Begin april kunnen de eerste groentes worden ge zaaid. De vierkantemetertuin van De Wiltfang kost 45 euro. In clusief handboekje en zestien soorten bij elkaar passend zaad. Smart tuinieren Tuinieren met de smartphone in de hand is tegenwoordig al bijna gewoon. Je stuurt er de maairo- bot mee aan, terwijl je intussen een seintje krijgt dat de sla wa ter nodig heeft. Pokon ontwikkel de een speciale app die bericht jes geeft, afgestemd op jouw tuin. Hij is gratis te downloaden. De app houdt rekening met actu ele weersomstandigheden en be vat praktische instructievideo's. Apps over moestuinieren zijn flink in opkomst; zo is er Moes- tuiner en speciaal voor kinderen Dr. Panda's Moestuin. Je hoort er tegen woordig niet meer bij als je geen sla, wortels of bies look kweekt. Moestuinieren is een rage, maar het valt niet mee pril le sprietjes groen op te kweken tot een rijke oogst. Een moestuintje hoeft met groot te zijn. Al een tijdje zijn vierkan- temetertuintjes populair. Deze tuintjes zijn door hun verdeling in vakken heel overzichtelijk. Ze zijn kant-en-klaar te krijgen bij vrijdag 27 maart 2015 Wonen Bungalow is klaar voor sprankelende toekomst PAGINA 2 EN 3 Vijftig jaar terug in de tijd PAGINA 4 EN 5 www.uitgeverijsnor.nl www.gardena.nl www.elho.nl www.dewiltfang.nl door Suzanne Dijkstra foto's DesignPress en PR www.pokon.nl reageren? V wonen@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51