Blind, Rutjes, Koster en Hendriksen In Raad van Advies bij de JVOZ 66 Ik krijg wel eens een berichtje van een mafkees: 'Schiet die Sierd de Vos dood' SPORT 39 Van Garderen wint Catalaanse koninginnenrit Sierd de Vos geeft sponsoravond van voetbalvereniging De Meeuwen op geheel eigen wijze kleur. ZOUTELANDE - Daan Roelse begint in de kantine van De Meeuwen aan de introductie van Sierd de Vos, gastspreker van die avond. Zo lepelt hij, vanaf papier, op dat de voetbalcommentator achter eenvolgens voor onder meer de NOS, KRO, TROS, RTL, Canal+, SBS 6, Talpa en Sporti heeft ge werkt. „Hij is de beste commenta tor van Nederland", voegt Roelse, voorzitter van de sponsorcommis sie van de voetbalclub uit Zoute- lande, nog aan de Wikipedia-sa- menvatting toe. De Vos vult aan: „En tóch nog vrijgezel!" Roelse strikte De Vos als gastspre ker voor een sponsoravond van De Meeuwen. Gisteravond wilde de club de no betrokken sponso ren bedanken voor de steun aan de voetbalvereniging, en nadat het nieuwe sportcomplex in au gustus in gebruik werd genomen, vond de sponsorcommissie het nu tijd om eens wat leuks terug te doen voor de sponsoren. Het 'wat leuks' werd dus Sierd de Vos, die op humoristische wijze een bak vol anekdotes mocht de len. Over Prem Radhakishun ('een relnicht'), Hans Kraay jr. ('die randdebiel die een week met mij meeliep') en Kees Jansma ('een van de weinige mannen in Nederland die ouder is dan zijn schoonmoeder'). De Vos: „Men sen, dit doe ik drie keer per maand, en de rest van de tijd geef ik commentaar bij wedstrijden." Met dat laatste verwief De Vos de laatste jaren landelijke bekend heid. Zijn commentaarstijl is uniek te noemen. Zo tipt hij de kij- De aanstelling van het viertal werd gisteravond bekendgemaakt tijdens de algemene ledenvergade ring van de JVOZ. Tijdens de bij eenkomst moesten de leden zich ker tijdens voetbalwedstrijden over restaurants in de buurt van het stadion, vertelt hij tijdens de wedstrijd in geuren en kleuren over het liefdesleven van de links back van de thuisploeg en kirt hij bij een doelpunt op zijn Zuid-Amerikaans: 'Goooooaaaaall- 1111', of op zijn oud-Hollands: 'Koe koek!' Hij is, kortom, een commen tator waar je van houdt, of van walgt. Heel veel mensen houden van hem, afgaande op zijn online-fan- base. Op Facebook vinden bijna negentigduizend gebruikers hem 'leuk', op Twitter heeft hij inmid- uitspreken over de nieuwe organi satiestructuur. De opleiding wil de stap naar volwassenheid ma ken. Een belangrijk onderdeel van de plannen was de vorming van een Raad van Toezicht (RvT), die boven het dagelijks bestuur komt te staan. In de RvT werden gisteren Hen drik-Jan van Arenthals (voorzitter College van Bestuur van de Zeeuwse mbo-opleiding Scalda) en Cees Corstanje (directeur/- bestuurder van de Archipel Scho len) gekozen. Het is de bedoeling dat daar nog een derde persoon aan wordt toegevoegd. Het dagelijks bestuur wordt ge vormd door John Dane (voorzit ter), Roel Latuheru (secretaris) en Jon Herselman (penningmeester). dels meer dan 17.000 volgers. „Ik ben er vooral trots op dat ik in middels al 35 jaar op de televisie Herselman leidde de afgelopen pe riode het interim-bestuur. Men is nog in gesprek met twee kandi daat bestuursleden voor onder meer de aandachtsgebieden kwali teit en sponsoring. Het nieuwe be stuur van de JVOZ heeft de op dracht gekregen meer structuur en professionalisering aan te brengen. Het doel blijft om zoveel mogelijk talenten te laten doorstromen naar het betaalde voetbal. En spe lers die dat niveau niet halen kun nen een verrijking zijn voor het Zeeuwse amateurvoetbal. Gisteravond werd ook duidelijk welke trainers volgend seizoen werkzaam zullen zijn bij de JVOZ. Harro Hazelaar (dit sei zoen nog werkzaam als hoofdtrai- ben te zien", vertrouwde De Vos zijn gehoor gisteravond tussen de anekdotes over het EK van 1988, schansspringer Gert Jan Konijnen berg, de gouden wedstrijd van El len van Langen en de Winterspe len van 1992 toe. „Maar er veran dert zoveel in de wereld, alleen niet dat programma op zondag avond, om zeven uur." „We zijn op de maan geweest, heb ben zakloze stofzuigers, mobiele telefoons. Maar bij Studio Sport zeggen ze nog steeds: 'Manchester United heeft balbezit aan de rech terkant van het veld'. Het klopt... Die in die rooie shirts zijn inder- ner bij Oostkapelle) krijgt de Ai-junioren onder zijn hoede, ter wijl Jan Poortvliet Bi gaat begelei den. Een andere opvallende naam is die van Piet de Rijke uit Sint Annaland. Hij was onder meer hoofdtrainer bij Barendrecht en Halsteren. De Rijke krijgt de lei ding bij C2. De andere trainers zijn Marvin Paauwe (B2), Rogier Veenstra (Cl), Niels Slager (Dl), Joshua van Dolder (D2). Bart van Wuyckhuy- se is en blijft de keeperstrainer. Voor het meisjesteam wordt nog naar een trainer gezocht. Dolf Roks blijft fungeren als coör dinator opleidingen. Hij bewaakt het technisch plan. De ondersteu ning is in handen van Wim Ovaa en Niels Slager. daad van Manchester United, en ze hebben inderdaad de bal, maar dat zie ik thuis ook. Ik doe het an ders. En dan krijg je wel eens een berichtje van een mafkees, die van achter zijn computer zegt: 'Schiet die Sierd de Vos dood'. Ja, dat heeft Theo Reitsma nog nooit ge had..." Het is zonde dat Daan Roelse voor aanvang van zijn introductie nog nooit gehoord had van het zinne tje dat een collega van De Vos, Leo Driessen, ooit introduceerde. Be ter en dubbelzinniger valt De Vos niet te introduceren en te typeren: 'Bescheidenheid Sierd de Vos'. LA MOLINA - Tejay van Garderen heeft gisteren de koninginnenrit van de Ronde van Catalonië ge wonnen. De Amerikaanse wielrenner van BMC kwam na 188 kilometer koers door de Pyreneeën solo over de streep, kort voor de Au straliër Richie Porte (op drie se conden) en de Spanjaard Alberto Contador (op acht tellen). Wilco Kelderman eindigde in hetzelfde groepje als Contador als vijfde. In het algemeen klassement nam de Belg Bart de Clerq (Lotto-Sou- dal) de leiding over van de Frans man Pierre Rolland, die al vroeg moest lossen. De Clerq heeft 21 se conden voorsprong op Porte (Sky) en 26 op de Italiaan Dome- nico Pozzovivo (AG2R). Kelder man kwam de top tien binnen. Hij is achtste, 51 seconden achter De Clerq. VRIJDAG 27 MAART 2015 'Bescheidenheid Sierd de Vos' Sierd de Vos: „Dit doe ik drie of vier keer per maand, dit wat ze een schnabbel noemen. De rest van de tijd geef ik commentaar bij wedstrijden. foto Dirk-Jan Gjeltema door Mitchell Minnaard door Jan Dagevos VLISSINGEN - Danny Blind, Graeme Rutjes, Roy Hendriksen en Adrie Koster nemen bij de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) zitting in de Raad van Advies. Ze gaan de voetbalopleiding met raad en daad bijstaan. Blind is assistent-bonds- coach bij het Nederlands elftal, Rut jes was tot voor kort technisch di recteur bij NAC, Hendriksen fun geert als assistent-trainer bij NEC Nijmegen, terwijl Koster nu assis tent-trainer is bij Vfb Stuttgart. Sierd de Vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 39