De man die Max Verstappen blind vertrouwt 1PI SPORT 35 Xevi Pujolar en Max Verstappen, ze zijn tot elkaar veroordeeld. Goedschiks, dat wel. De bewonde ring voor elkaar druipt ervan af. Waar je het tweetal ook ziet, steeds is er die wederzijdse blik van vertrouwen. Ze vormen bijna een onafscheidelijk duo. Toro Ros- so-teambaas Franz Tost nam herfst vorig jaar het besluit de er varen race-ingenieur Xevi Pujolar te koppelen aan Max Verstappen. „Ik werkte vorig jaar met Jean-Eric Vergne. Max mocht in diens auto de vrije training bij de Grand Prix van Japan rijden. Ik raakte meteen enthousiast en gaf aan heel graag race-ingenieur van Max te willen worden", blikt Pujo lar terug. Tost honoreerde die wens. Net als Verstappen heeft ook Pujo lar de eerste kneepjes van het vak geleerd in de kartsport. De in Ma- dremanya nabij Girona geboren Catalaan is een selfmade man, vooral geschoold door de praktijk van alledag. Veertien jaar geleden kwam hij, op voorspraak van Niki Lauda, bij Jaguar terecht in de For mule 1. De Oostenrijkse oud-we reldkampioen - destijds teambaas van Jaguar - gold al tijdens zijn coureursloopbaan als man met een neusje voor technisch talent. Nadat Jaguar besloot uit de Formu le 1 te stappen trok een andere oude rot uit het metier aan de bel: Frank Williams. „Frappant was dat hij me volledig bij naam noem de toen hij me de eerste keer zag. Daaruit bleek zijn toewijding." Bijna tien jaar werkte Pujolar naar tevredenheid bij Williams, maar uiteindelijk bezweek hij voor de lokroep van Red Buil om bij Toro Rosso met aanstormend talent te gaan werken. Een keuze die dit jaar met de pas zeventienja rige Max Verstappen extreem vorm krijgt. „Maar het gekke is", zegt Pujolar, „dat Max overkomt als een ervaren coureur." Volgens de Spanjaard speelt de van nature aanwezige race-intelligentie van de Limburger daarin een belang rijke rol. „Hij kan de verschillen de factoren die invloed hebben op het rijgedrag van de auto goed uit elkaar houden. Zo kan hij perfect aangeven wat er verbeterd of ver anderd moet worden. Voor ie- mand die net in de Formule t zit, is dat bijzonder." Pujolar noemt de werkwijze van Verstappen een gave en vermoedt dat het verschil met veel andere rijders vooral schuilt in wat de Spanjaard een 'reservebrein' noemt. „Max heeft, ook als hij op de limiet rijdt, oog voor details. Hij neemt nog dingen waar op een moment dat een andere cou reur het veel te druk heeft om snel te zijn en de auto te beheer sen. En dan kan hij dat ook nog eens in alle rust via de radio ver tellen." In een onbewaakt ogenblik heeft Pujolar zijn rijder al eens 'de bes te die ik tot dusver heb gezien' ge noemd. „Laat ik het zo zeggen: Max is voor zijn leeftijd enorm professioneel. Hij is gediscipli neerd en gefocust; alleen maar be zig met racen. In dat opzicht zie ik overeenkomsten met Fernando Alonso, die was ook zo extreem bezig met alleen maar racen." Kerkhove verliest in drie sets Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren in de tweede ronde van het 25.000 dollar- toernooi van Palm Harbor (Florida) een nederlaag gele den tegen de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia. De Zie- rikzeese ging onderuit in drie sets: 6-13-6 6-4. Op de wereldranglijst ontlopen de twee elkaar nauwelijks: Kerkhove staat 215e, Haddad Maia 204e. De Schouwse is komende week actief bij een 50.000 dollartoernooi in Osprey, eveneens in Florida. Ze zal daar eerst kwalificaties moe ten spelen. oss Bakx tekent voor nog een jaar bij Oss Vlissinger Istvan Bakx heeft zijn contract bij FC Oss met één seizoen verlengd. De 29-jarige aanvaller kwam afgelopen zomer over van FC Den Bosch, waar hij niet in aanmerking kwam voor een nieuwe verbintenis. Bakx speelde tot nu toe 23 wedstrijden voor FC Oss, waarin hij drie keer scoorde en elf assists leverde. Van Schoonhoven start als vijfde Motorcoureur Max van Schoonhoven start vanmid dag in de KTM 390 cup vanaf de tweede startrij. Na twee trainingsdagen in Cartagena veroverde de Flying Peelan- der de vijfde startpositie. Tijdens de vrije training ein digde Van Schoonhoven gis teren zelfs als derde. In de eerste kwalificatie was hij vierde en in de tweede kwa lificatie eindigde hij als vijf de. Winst op Servië Oranje onder 19 Nederland -19 kreeg zijn ge wenste start tijdens het EK-kwalificatietoernooi in eigen land. De ploeg, waar Bart Nieuwkoop uit Tholen deel vanuit maakt, won gis teravond met 1-0 van Servië. Een doelpunt van spits Pelle van Amersfoort bleek beslis send. Morgen wacht Noorwegen, dinsdag staat de laatste pou lewedstrijd (tegen Zwitser land) op het programma. Lentink met Aruba tegen Barbados Kloetinge-doelman Mat thew Lentink speelt met het nationale voetbalteam van Aruba tegen Barbados in de tweede ronde van de WK-kwalificatie. Barbados won gisteravond de return tegen de Amerikaanse Maag deneilanden met 0-4, waar mee het eerdere 1-0-verlies werd weggepoetst. Lentink speelt met Aruba in juni te gen Barbados. MMMHIBBr VRIJDAG 27 MAART 2015 Bas Dost (links) en Stefan de Vrij tijdens de training van Oranje in de voorbereiding naar het EK-kwalificatieduel met Turkije, foto ANP/Jasper Ruhe door Ivo Op den Camp KUALA LUMPUR - Blind vertrouwen. Dat is waar het om draait bij de twee-eenheid die Max Verstappen vormt met Xevi Pujolar. De 42-jari- ge Spanjaard is de race-ingenieur van de Limburger en verantwoorde lijk voor de afstelling van de Toro Rosso STR10. Xevi Pujolar is als race-inge nieur verantwoordelijk voor de afstelling van de auto van Max Verstappen PALM HARBOR CARTAGENA HARKEMA CHARLOTTE AMALIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35