Duimen draaien in Dorpszicht Stadsraad: Mooie visie op Domburg mist aandacht voor verkeersdruk Verdachten van moord op Henry Meye door rechter vrijgesproken 29 MAART 30 WALCHEREN Westkappels Koor viert jubileum Barcodes J£^-\ Vlissingen loopt kans jaarlijks twee miljoen euro minder te krijgen uit het Gemeentefonds, hoorde de gemeenteraad. Horeca op Walcheren Het gaat er binnen kort, storm en we der dienende, echt een keer van ko men, van die pelgri mage met ouwe handbalmaat Fred naar Koudekerke. Aangezien zowel Fred als bovengetekende over auto noch rijbewijs beschik ken, laten we de pedalen voor zich spreken en wij onderweg ook. Ons reisdoel is eetcafé Dorps- zicht van Richard en Tatiana van Nielen waar we wellicht een paar of meer koele blondes zullen hef fen op wat was, is en nog komen gaat. Ik kwam weieens in Dorpszicht in de tijd dat Danny en Magda van Wittene er in zaten, maar meer vroeger, eind jaren '60 toen de heer Rijckborst het hotel-café annex slijterij uitbaatte. Zijn zoon Daan kende ik van de RHBS, maar mijn weg voerde vooral naar Koudekerke door de meisjes die ik kende van de CSW, je weet wel die school die Hem in al Zijn we gen kent en waar je tijdens feest jes in de fietsenkelder door oppas sende leraren uit elkaar werd ge plukt als je te dicht op het lijf danste. Dat gebeurde strijk en zet op de laatste plaat van de avond, A whiter shade of pale van Procol Harum. Nee, de vroede vaderen en moede ren van het CSW had het niet zo op die langharige jongens die voor de school rondhingen. We huldigden allemaal het standpunt beter langharig dan kortzichtig, re den op een opgevoerde 'plof (brommer voor de kleinburger) en droegen bij voorkeur Peruvi aanse legerlaarzen van het Water- looplein, een spijkeruniform en bij heftige koude Afghaanse- of Echt go VAN 13.00 TOT 17.00 UUR GEZELLIG WINKELEN DOE JE IN #ECHTGOES.NL Het Koor geeft een speciale jubi leumuitvoering onder leiding van Annemarie Simonse. Shantykoor De IJsselmannen uit Ouderkerk, onder leiding van Wim van Wijn gaarden, verleent medewerking. lange jassen van Loe Lap. Door die Koudekerkse meisjes kwam ik ook vaak in het vereni gingsgebouw op het Dorpsplein. Oudergewoonte begon het dan sen daar met twee rijen tegenover elkaar staande jongens en meis jes, maar dat verwaterde naarma te de muziek verlangzaamde. De heer Rijckborst moest nogal eens uitrukken omdat de dorst tijdens klamme zomeravonden danig kon oplopen wanneer de jongens en meisjes zich, meezuchtend op Je taime, moi non plus van Serge Gainsbourg, in het zweet werk ten. Af en toe traden er ook bands op en zo was ik in 1971 getuige van een optreden van Cuby and the Blizzards met Herman Brood op piano. Met de kennis van nu, een avond om nooit te vergeten - net zoals die sporadische avonden die meer dan een handje en een kusje brachten en het pakje Durex (the best there is) een gat in je zak deed branden. Begerig als we waren, waren we soms veel te vroeg in Koudekerke en brachten we de tijd tot het ver enigingsgebouw opende duimen draaiend en moed indrinkend in Dorpszicht door. Fred en bovenge tekende zullen zeker geen dui men draaien in Dorpszicht en wel licht hebben we al ingedronken in de bar aan Markt 77 in Middel burg, waar zowel Fred als ik ach ter de toog hebben gestaan in de warme dagen van weleer toen Ad van de Woestijne de scepter zwaaide. We hoeven ons geen moed in te drinken, want moed kwam met de jaren en jaren zijn we ruim van voorzien. Tot bin nenkort dus Richard en Tatiana; we zullen onze dorst voorzichtig hoeden. VLISSINGEN - De herziening van het Gemeentefonds, waaruit alle gemeenten rijksgeld krijgen, pakt voor Vlissingen slecht uit, zei wet houder John de Jonge donderdag. Per volgend jaar wordt de Vlis- singse uitkering bijna twee mil joen lager; 44 euro per inwoner. Dat is relatief veel; Middelburg gaat er 17 euro per inwoner op ach teruit. Die teruggang gaat welis waar stapsgewijs; gemeenten mo gen niet meer dan 15 euro per in woner per jaar gekort worden, maar het is wel een probleem waar Vlissingen hard over aan de bel gaat trekken. Met de artikel 12-inspecteur van het ministerie van Binnenlandse zaken wordt juist besproken dat Vlissingen jaarlijks een grotere portie uit het Gemeentefonds moet krijgen om dat de gemeente relatief veel in woners telt die ondersteuning no dig hebben. Volgend jaar wil Vlis singen een eenmalige extra uitke ring van vele miljoenen vragen uit het Gemeentefonds onder de artikel 12-status om de gemeente weer financieel gezond te maken. De rekenpost waarvan het Rijk vindt dat Vlissingen er 32 euro per inwoner teveel aan uitgeeft, is de uitvoering van de Wet Werk en Inkomen; de ambtenaren en Orionis die uitkeringen en ar- beidstoeleiding uitvoeren. De Vlissingse raad besloot donderdag ondanks alles een extra uitgave te doen voor de restauratie van de Oostbeer, een Frans vestingwerk aan de Commandoweg. Zonder aanpak is het verval onherstel baar. De gemeente kan voor 2016 70 procent van de kosten van de Provincie aan subsidie krijgen. Maar de financieel toezichthou ders fronsen de wenkbrauwen over de 30 procent die Vlissingen zelf moet betalen, maande De Jon ge. Restauratie is echter 'onvermij delijk en onuitstelbaar' en daar mee conform de artikel 12-voor- waarde, vond de raad. „Het is on ze plicht als huidige rentmeesters van dit cultureel erfgoed", zei Wim Hirdes (LPV). Met crowd- funding, vrijwillligers en leer- werkplekken wil de raad de kos ten drukken. Een amendement van de PSR om de kosten aan een maximum te binden kreeg ook meerderheidssteun. „Met alle lof voor de constructie ve opstelling van de stadsraad, „wij leggen geen nieuwe rond weg aan. Er is wel een verkeers probleem. Hoe dat op te lossen? Daar moeten we het samen over hebben, met de stadsraad en met andere belanghebbenden", rea geerde Melse gisteravond in de ge meenteraad. Maar over een be langrijk aspect van de beoogde op lossing valt met de stadsraad niet te praten. Die weigert akkoord te gaan met tweerichtingverkeer op de Singel. „Want dat is vragen om problemen. Eenrichtingverkeer is al moeilijk." gaf de nieuwe stads raadvoorzitter, Simon de Visser, te verstaan. Wel toonde hij zich ingenomen met het parkeerplaat- senbeleid dat zich richt op ver mindering van zoekverkeer. Dat de stadsvisie geen rekening houdt met het golfhaanproject (en daarbij behorende bouw van vakantieverblijven) is volgens de wethouder een bewuste keus. „Het gaat om een particulier ini tiatief. Wij hebben daar als ge meente geen belangen in grond. En de raad heeft besloten de inte grale benadering van initiatiefne mers af te wachten." Daarmee doelde hij op het besluit dat ook plannen voor ombouw van Hof Domburg erbij moeten worden betrokken. Hoe dan ook, het mag niet leiden tot forse uitbreiding van verblijfs recreatie zuidwestelijk van Dom burg, vindt de stadsraad: „Er een beetje bij bouwen, akkoord, maar alleen wanneer dat nodig is om te komen tot kwaliteitsverbetering." Zelfs de VVD bleek zich daar in te kunnen vinden. Die partij, en ook de andere oppositiepartijen (DTV en D66) benaderden de stadsvisie nog wel met enige scep sis, maar ook zij onderschreven de strekking: niet veranderen, maar verbeteren. De oppositiefrac ties kondigden wel aan alle plan nen die er uit voort komen los van elkaar te beoordelen. Na afloop is er bal. Op het pro gramma staan zowel traditionals als liederen in het Nederlands, Duits en Engels. Pianiste is Lenie Stokman-de Graaf, Corry Janse en Jozien Slabber bespelen accor deon en Arie van Meer Meerwijck is te horen op doedelzak. Het concert in het Verenigingsge bouw begint om 19.30 uur. De toe gang is vijf euro voor donateurs en 7.50 euro voor niet-donateurs. Er is te weinig overtuigend be wijs dat ze betrokken waren bij de gewelddadige dood van Henry Meye, de fotograaf uit Sint Maar tensdijk die in de nacht van 7 op 8 juni 2011 in zijn woning om het leven werd gebracht. Drie weken geleden eiste de offi cier van justitie nog tien jaar cel tegen de beide mannen. De ex- vriendin van één van hen ver klaarde dat hij haar verteld had dat ze verantwoordelijk zijn voor dood van Meye. De twee ontken nen dat echter. De rechtbank stelt dat geen enkel forensisch spoor het rechtstreeks bewijs heeft opgeleverd voor de aanwezigheid van de twee in de woning. De ex-vriendin is de eni ge die hierover verklaart, maar haar verklaringen komen niet voort uit haar eigen wetenschap, aldus de rechters. Het zijn zogenoemde verklarin gen van horen zeggen. Dit houdt in dat deze niet meer informatie bevatten dan wat de verdachte haar heeft verteld. Voor het ver oordelen van ontkennende ver dachten is volgens de rechtbank nodig dat de verklaringen van één getuige wordt ondersteund door ander bewijsmateriaal. Daarbij stelt de rechtbank vast dat niet be wezen kan worden dat de man nen in de woning van Meye zijn geweest. door Rob van Hese Rob van Hese en Edwin Mijnsber- gen van www.middelburgdronk.nl duiken elke week in het heden en verleden van de horeca op Walche ren: over alles waar alcohol geschon ken wordt. Rijk kort 2 min op budget Vlissingen WESTKAPELLE - Het Westkappels Koor viert dit jaar zijn 95-jarig jubi leum. Het koor, dat nog steeds in dracht optreedt, is vanavond te ho ren in Westkapelle Herrijst. door Claudia Sondervan door Henk Postma DOMBURG - Hoe blij de stadsraad ook is met de nieuwe visie van het gemeentebestuur op Domburg, er blijft nog veel te wensen over. Er komt geen zuidelijke rondweg. En de plannen van projectontwikke laars voor verblijfsrecreatie bij de uit te breiden golfbaan behouden een aparte status. Wethouder Jaap Melse (SGP) was daar donderdag avond zeer pertinent in. door Emile Calon MIDDELBURG - Neeltje G. (37, Sint Philipsland) en Govert de G. (23, Heiningen) zijn vrij. De beide man nen werden gisteren door de Mid delburgse rechtbank vrijgesproken. De rechtbank stelt dat geen enkel spoor het bewijs ople vert dat de twee in de wo ning van Meye waren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30