pPg -J ■■■■Ha - 'Waarom doen we elkaar dit aan?' Supermarkt-stop op Baskensburg en geen Lidl-XL in Groenendijk ibiedmfjp asso*^1 •»*- ^gegfesaË DE WEEK WALCHEREN 29 mBpf ,AJ5,. FAVORIET VAN [7 TI - r CTSfl! së ^-gLu. MIDDELBURG - „We blijven ons ver zetten tegen een college dat én een aanvalsplan voor de binnen stad inzet, én winkelruimte bij bouwt in de periferie van de stad." Voorzitter Lex de Looff van de Vereniging Ondernemers Middel burg benadrukt dat de VOM niet tegen Decathlon is, en ook niet te gen concurrentie. „Maar wel te gen de plek waar Decathlon komt en de uitbreiding van leegstand die daardoor ontstaat. Want voor Decathlon komt nieuwbouw, maar wie neemt die lege panden op ZEP dan in gebruik?" Nog een keer de gemeenteraad on der druk zetten, heeft volgens de ondernemersvoorman geen zin. „Het college doet wat drie jaar ge leden al is aangekondigd en ik denk dat bij de coalitievorming vorig jaar de kruisjes al zijn gezet bij de komst van Decathlon. De coalitie zal niet tegen dot voorstel stemmen, dus het gaat door. Een gang naar de Raad van State is wel een optie." De Looff heeft sterk het gevoel dat de argumenten van de tegen standers niet zijn meegenomen door het college. „Het is zonde van alle rapporten. De Rekenka mer heeft het rapport van DTNP dat voor ons is gemaakt, als beste beoordeeld. Waarom doen we el kaar dit aan als je er toch niet naar kijkt? Alle signalen wezen al één kant op: Decathlon moet er komen." Maar kom, er is al genoeg gesom- berd, besluit De Looff. „We moe ten hier nu als grote jongens mee verder." De visie ligt ter inzage en wordt de komende tijd besproken met ondernemers. Supermarktcon cern Lidl kocht vorig jaar het 45 jaar oude, al lang grotendeels leeg staande koopcentrum om, er de vierde Vlissingse vestiging in de meest luxe uitvoering van de win kelformule te openen, groter dan de Vlissingse regels nu toestaan. Vlissingen zit al ruim in de super markten, concluderen de onder zoekers. Nog meer XL-winkels op Baskensburg gaat de wijkcentra Papegaaienburg en Paauwenburg en het dorpscentrum van Oost-Souburg schaden. Groei is wel wenselijk voor de zakelijke ge zondheid van de te kleine win kels: de Albert Heijn aan de Coos- je Buskenstraat en de Aldi in Oost-Souburg. Lidl breidt de vesti gingen op Paauwenburg en Pape gaaienburg binnenkort uit door ruimte van de buurtwinkels -en restaurants over te nemen. Maar daarmee heeft de stad een ruim en divers en goed verdeeld aan bod, meent DTNP. De gemeente anticipeert al op een andere toe komst voor Baskensburg. Met Uni versity of Applied Sciences, HZ Smart Services Boulevard en de Vlissingse Bedrijvenclub zinnen op nieuw toekomstscenario's zo als een foodcenter voor onderne mers in duurzaam voedsel of een coöperatief doorgroeipark voor jonge ondernemers. Studenten en ondernemers toetsen het komen de jaar ideeën op bruikbaarheid. Concert vader en zoon is vandaag Het concert over vader en zoon van Martin en Jos Mans in de Koorkerk in Middelburg vindt vandaag plaats en niet zater dag, zoals eerder onjuist werd vermeld. Het themaprogram ma 'Tussen jou en mij' begint 20.00 uur. Online voorverkoop www.martinmans.nl, toegang kost 15 euro. Boeken- en brocantemarkt In het Blauwe Hof in Koudeker- ke is zaterdag en zondag een overdekte boeken- en brocante markt. De toegang is gratis, de markt is beide dagen van 10.00 uur tot 16.00 uur op Breeweg 11. Hier worden onder meer boeken en strips voor een euro verkocht, daarnaast wordt er brocante en curiosa verkocht. Voorjaarswandeling Vlissingen De 'vrolijke tippelaars' houden zaterdag hun jaarlijkse voor- jaarstocht. Er zijn routes van 5, 10,1525 en 40 kilometer. De start is vanuit clubhuis Zee land Sport, Baskensburgplein Vlissingen. De starttijd voor 25 en 40 kilometer is 08.30 uur, overige tussen 08.30 en 12.00. Info: wsvdvt@zeelandnet.nl. Workshop 'Narcissen in acrylverf Atelier Zeeuws Genieten aan Middelburgsestraat 40 in Kou- dekerke houdt aanstaande za terdag een workshop met het thema 'Narcissen in acrylverf. Deelnemers schilderen in twee uur een schilderij onder deskundige begeleiding. De workshop begint 13.30 uur, aan melden: liesmul@zeelandnet.nl. Eerste kreeft levert 23.900 euro op De eerste kreeft van het sei zoen heeft gisteren op de vei ling 23.900 euro in Colijnplaat opgebracht voor de Stichting Pink Ribbon. De eerste kreeft werd in het bijzijn van ABN Amro-topman Gerrit Zalm en zakenvrouw Annemarie van Gaal boven water gehaald. Het seizoen loopt tot 15 juli. Jarige Stichting Droom viert feest Stichting Droom-Walcheren viert vrijdag in het Arsenaal theater in Vlissingen haar tien de verjaardag. Na een optreden van sambaband Obras volgen vanaf 19.30 uur toespraken. Na een pauze is er vanaf 21.00 uur een forumdiscussie. Daarna is het tot middernacht feest met 'Kind of the Blue'. N/3 viool Viola Cool Wave®. Hangpot 0 23 cm. GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 Openingstijden: Ma. t/m vrij. 10.00 - 21.00 u., za. 09.00 - 17.00 u., zo. 12.00 - 17.00 u. VRIJDAG 27 MAART 2015 voor Middelburg L - Tit»»* ■■i Mpi Wethouder Chris Simons voor de plek waar Decathlon moet komen. „Medio 2016 moet je hier je sportartikelen kunnen kopen." foto Ruben Oreel door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Een super-Lidl in koopcentrum Groenendijk op be drijventerrein Baskensburg is geen goed plan. Dat staat in de super markt-visie die Vlissingen liet op stellen door bureau DTNP te Nijme gen. Het bureau adviseert geen nieuwe supermarkten op het Vlis- singse bedrijventerrein toe te staan. MIDDELBURG KOUDEKERKE VLISSINGEN KOUDEKERKE COLIJNSPLAAT VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29