100 dagen Boete en taakstraf geëist tegen voormalig wethouder Damen Robesin kijkt voortaan toe Aanvallen Jemen 10 en 11 Nu het erop lijkt dat de vliegtuigcrash van dinsdag een zelfmoordactie was, passen luchtvaartmaatschappijen hun regels aan. Leven vol tegenslag voor nummer 100 Wisselvallig VRIJDAG 27 maart 2015 AMSTERDAM - Meerdere Europese vliegtuigmaatsschappijen eisen voortaan dat er minstens twee be manningsleden in de cockpit aan wezig zijn. Als een van de piloten de benen wil strekken of naar de wc moet, moet iemand van het ca binepersoneel zijn plaats inne men. Lufthansa, Easyjet, Norwe gian en Air Berlin kondigden de maatregel gisteren aan nadat dui delijk was geworden dat het vlieg tuigongeluk met een toestel van Germanwings dinsdag waar schijnlijk een zelfmoordactie was. Ook Virgin past de regels aan zo dat voortaan minstens twee men sen in de cockpit aanwezig zijn. KLM en Air France onderzoeken nog of ze regels aanpassen. De in ternationale voorschriften zijn in gevoerd na de aanslagen op de Twin Towers in 2001. De cockpit deur is zwaar beveiligd. Als een pi loot even weg is geweest, moet zijn collega hem vanuit de cock pit binnenlaten. De regel is inge voerd om kapingen te voorko men. Het voorschrift gold ook in de fatale vlucht van German wings. Toen de piloot een sanitai re stop maakte, was copiloot Andreas Lubitz (27) alleen in de cockpit. Website jlightradar24.com analyseerde de ruwe data die de transponder tijdens de vlucht uit zond. Daaruit blijkt dat om 10.30 uur, toen Lubitz alleen in de cock pit was, de route handmatig werd aangepast. De gewenste hoogte veranderde van 38.000 voet (11 ki lometer) naar 100 voet (30 meter), waarschijnlijk de laagst mogelijke instelling voor een automatische piloot. Volgens de openbaar aan klager in Marseille is er vrijwel ze ker sprake van opzet. Wat bracht Andreas Meer nieuws over de opzettelijke Lubitz (foto) tot zijn crash van de Airbus van German- afschuwelijke daad? wings op pagina's 2 tot en met 5 zie ookwww.pzc.nl MIDDELBURG - Oud-wethouder Jac ques Damen van Vlissingen moet een boete van tienduizend euro krijgen en een werkstraf van 150 uur. Die eis maakte officier van justitie Yolanda van Setten giste ren bekend tijdens de strafzaak te gen de inwoner van Leersum. Vol gens haar heeft hij tijdens zijn wethouderschap fraude gepleegd door een aantal onterechte reisde claraties in te dienen. Ook zou hij ten onrechte hebben aangegeven dat hij verhuisd was naar Vlissin gen. De oud-wethouder (61) wei gerde in te gaan op tal van vragen van de rechtbank over zijn decla ratiegedrag en waarom hij een of ficieel verhuisbericht had inge vuld. De VVD'er beriep zich op zijn zwijgrecht en verwees steeds naar een eerder afgegeven verkla ring. Hij zweeg, zo zei hij, omdat hij ernstige gezondheidsproble men heeft. Na de rechtszaak liet hij wel weten dat de strafzaak hem erg raakt, dat hij steeds het beste voor heeft gehad met Vlis singen, van Vlissingen houdt en nooit iets heeft gedaan wat Vlis singen zou hebben benadeeld. VLISSINGEN - Met het verdwijnen van Johan Robesin uit de provin ciale politiek, verdwijnt ook de laatste grondlegger van de Partij voor Zeeland (4 september 1998) van dat podium. In maart 2007 maakte hij zijn intrede in de poli tiek en zat twee volle periodes uit. 31% 69% TOURHISTORIE Saudi-Arabië en andere buurlanden grijpen in. Teheran eist dat geweld stopt. 257e jaargang nr. 73 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Editie: Walcheren Regels cockpit ter discussie door Paul Bots HET WAS OPZET! door Emile Calon O pagina 32/33 Wel gebogen, niet gebroken pagina 27 commentaar DESTELLING Reageer op pzc.nl Robesin gaf Zeeuwse politiek kleur UW MENING 218 reacties Economie en natuur rond de Westerschelde gaan prima samen ma - vr ro EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1