'Saudi-Arabië, lafaard!' scandeert de menigte Richard III na ruim 500 jaar herbegraven 10 BUITENLAND LUCHTAANVALLEN TEGEN HOUTHI'S Saudi-Arabië en andere buurlanden grijpen in. Teheran eist dat geweld stopt. Militair beraamde terreuraanval VS Een Amerikaanse militair van de Nationale Garde wil de samen met zijn neef een aanslag plegen op een mili tair doel in de staat Illinois. De twee steunden Islamiti sche Staat. Ze zijn gearres teerd en in staat van beschul diging gesteld. Dat liet het ministerie van Justitie in Washington gisteren weten. Man bekent moord op vrouw uit 1987 'Een slecht geweten' heeft een 47-jarige man ertoe ge bracht een moord op te biechten die hij in 1987 heeft gepleegd in de Duitse stad Karlsruhe. Een 25-jarige Italiaanse vrouw werd des tijds van haar fiets getrok ken, het struikgewas inge- sleurd en gewurgd. Mogelijk werd ze seksueel misbruikt. Dure horloges uit bedrijfsmuseum Uit het museum van de Zwitserse horlogemaker De- Witt zijn 26 horloges gesto len. De uurwerken zijn meer dan r miljoen euro waard. De diefstal had in de nacht van zondag op maan dag plaats. Maar het bedrijf uit Meyrin, een buitenwijk van Genève, maakte deze pas gisteren bekend. Jongen (8) rijdt opa dood met tractor Een 8-jarige jongen heeft in het Duitse Langenau giste ren per ongeluk zijn opa, een 78-jarige boer, doodgere den met een tractor. De jon gen reed achteruit en hij hoorde zijn opa schreeu wen. Toen hij stopte, zag hij dat zijn opa achter de trac tor onder de eg terecht was gekomen. Bondsdag stemt in met tolplannen De Duitse Bondsdag zal vandaag instemmen met de tolplannen voor personen auto's. Na een kleine wijzi ging in het wetsvoorstel is een meerderheid akkoord, bleek gisteren. De vignetten die buitenlandse automobi listen kunnen aanschaffen voor de duur van tien dagen krijgen drie prijsklassen. Serie Downton Abbey stopt Het zesde seizoen van de se rie Downton Abbey, dat dit jaar wordt uitgezonden, zal het laatste zijn. De serie be hoort tot de populairste se ries die in Groot-Brittannië zijn gemaakt. De rechten zijn aan zenders in meer dan honderd landen ver kocht, in Nederland aan de NCRV. Storm) heeft gekregen. Saudi-Ara bië levert verreweg de grootste bij drage: honderd gevechtsvliegtui gen en - indien nodig -150.000 militairen. De Verenigde Arabi sche Emiraten leveren dertig toe stellen, Bahrein en Koeweit vijf tien, Qatar tien, Marokko en Jorda nië zes en Sudan drie. Pakistan heeft marineschepen en lucht steun stand-by. De interventie volgt daags na een oproep van de verjaagde presi dent Hadi om de opmars van de rebellen te stoppen. Reddingswerkers telden gisteren minstens dertien doden na de eer ste golf van bommen. Volgens Iraanse media is het dodental veel hoger. Honderden mensen zijn uit Sanaa gevlucht. Veel olietransporten varen langs de Jemenitische kust. Het is een arm land waar diverse facties el kaar bestrijden. De voornaamste onder de strijdende partijen zijn de troepen van president Hadi en de rebellerende Houthi's. Daarnaast is er nog al-Qaeda dat dodelijke aanvallen op zijn naam heeft staan en dat bestreden wordt door zowel Houthi's als Ha di. Er heeft zich ook een groep ge meld die zich verbonden voelt met Islamitische Staat (IS) en die bomaanslagen heeft gepleegd. Jemen is het strijdtoneel van re gionale grootmachten Saudi-Ara bië en Iran. De laatste steunt de sjiitische Houthi's, die de macht in hoofdstad Sanaa veroverden in januari, terwijl de Saudi's probe ren de soennitische Hadi in het zadel te houden. Het Westen is beducht. Het vreest aanslagen door de bewegingen die in Jemen vrij spel hebben. Het Rode Kruis maakt zich ern stig zorgen over burgerslachtof fers en roept alle strijdende par tijen op zich aan het oorlogsrecht te houden. ADEN - De luchtaanvallen op stel lingen van Houthi-rebellen in Je men door een coalitie onder lei ding van Saudi-Arabië worden on dersteund door de Arabische Liga. De kans is groot dat binnenkort een grondoffensief zal volgen, al dus waarnemers. De andere loka le grootmacht, Iran, dat de rebel len steunt, heeft gisteren een ein de van de bombardementen geëist. De spanning in de regio nam daardoor aanzienlijk toe. Gisterochtend vroeg werd de hoofdstad Sanaa gebombardeerd. Verschillende, voornamelijk Ara bische landen, hebben al aangege ven mee te doen aan grondaanval- len. Egypte stuurde gisteren vier marineschepen naar de strate gisch belangrijk Golf van Aden. Tien landen trekken samen op in de militaire operatie die de naam Decisive Storm (Beslissende Richard III sneuvelde in 1485. Hij ging als een van de slechtste En gelse koningen ooit de geschiede nisboeken in, maar de deken van Leicester, David Monteith, wilde het daar bij de herbegrafenis niet over hebben. „We vragen ons van daag niet af of hij een goede ko ning was of zelfs een goed mens", zei de voorganger. „Hij is na zijn dood op het slagveld haastig be graven en kreeg niet de begrafenis die een koning waardig was. Nu geven we zijn beenderen terug aan de aarde." In de kerkbanken werd heftig gediscussieerd over de vraag of Richard III echt de kwaadaardige gebochelde koning was zoals hij in een toneelstuk van William Shakespeare is neer gezet. „Zeker is dat Richard III de meeste aanhang heeft van alle En gelse koningen, met uitzondering van koningin Elizabeth", verwees de deken naar de mensen die zijn naam willen zuiveren. JEMEN Zee M WASHINGTON BAZEL GENÈVE LANGENAU BERLIJN LONDEN Aanvallen in Jemen zetten regio op scherp door onze redactie buitenland Militairen laten de kist met het lichaam van koning Richard III in de tombe zakken, foto lan Davis/AFP LEICESTER - De 15e-eeuwse Engelse koning Richard III is gisteren met veel vertoon herbegraven in de ka thedraal van Leicester. De overblijf selen van de koning werden drie jaar geleden gevonden onder een parkeerplaats vlakbij de kathe draal, waarin hij nu achter het al taar te rusten is gelegd. Sadah Al Hazm Al Chaydah Sanaa Al Mukalta Rode Al-Hudayda Taizz - DJIBOUTI $Ataq Colfvan Al Bayda Aden: Rebellen rukken op naar bolwerk Hadi Al Anad vliegbasis: Bezet door Houthi's infographic DPd, GN Onder controle van: regering Jemen Houthi's Al-Qaeda A Saudische leger: Staat klaar A aan de grens, om in te grijpen SAUDI-ARABIË OMAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 10