Ex-WD'er Houwers als verstotene terug in Kamer Gouden aanbieding! SJii BINNENLAND 9 Bhf n Oi.B v. m Q n 55 0® B M hollands nieuwe. Er wordt gegniffeld in de wandel gangen. Politieke ramptoeristen wippen de vergaderzaal binnen om de vernedering te zien die Houwers ten deel valt. Dertien Ka merleden nemen de moeite zijn installatie bij te wonen. Alleen van voormalig soPlusser Norbert Klein - die andere banneling in de Tweede Kamer - krijgt de Win- terswijker een handdruk. Zijn oude partijgenoten van de WD laten allemaal verstek gaan. „Ik had het even te druk met iets belangrijkers, namelijk koffie drin ken", zegt een liberaal vilein. De boosheid zit diep bij de WD. Houwers werd in 2013 de fractie uitgezet na verdenking van hypo theekfraude. Maar vorige week eis te de makelaar en oud-gedeputeer de plots - op eigen titel - de zetel op die vrijkwam na het gedwon gen vertrek van WD-Kamerlid Mark Verheijen. Pure zetelroof, brieste fractielei der Halbe Zijlstra. Hij wilde de 'fraudeur' niet terug. „Ik heb geen zetel geroofd", zegt Houwers een uurtje na zijn vuur doop. „Men wil mij niet meer in de WD-stoel. Maar ik heb een meer dan gemiddeld aantal voor keurstemmen gekregen, bijna net zoveel als Halbe Zijlstra. WD-le- den en kiezers hebben mij op de ze plek benoemd." De karrevracht kritiek die de laat ste dagen over Houwers is uitge stort, lijkt hem niet te deren. Aan de boete van 4.000 euro voor de fraude en valsheid in geschrifte heeft de politicus 'niets toe te voe gen'. Maar moet dat betekenen dat er voor hem geen plek meer is in de Haagse herberg? Integriteit is ze ker van belang, zegt hij, maar 'het is meer dan bonnetjes en regels'. „Volksvertegenwoordigers zijn mensen met voor- en nadelen. Het zijn geen heiligen, niet on- Jan Houwers werd in 2013 uit de WD-fractie gezet na verdenking van hypotheek fraude maar is nu terug kreukbaar. Iemand die een mis stap heeft begaan, kan nog best een goed Kamerlid zijn." En echt, zegt hij, voor het geld (8.500 euro per maand inclusief toeslagen) doet hij het niet. Die vraag vindt Houwers 'niet oppor tuun', evenals de suggestie dat zijn makelaardij in de rode cijfers zou zijn beland en hij inkomsten nodig heeft. „Alsof je alleen voor het geld de politiek in zou gaan." Waar het hem dan om gaat? Om zijn achterban, vooral die in de Achterhoek, luidt het antwoord. Om de economische ontwikke ling van 'het oosten', de bereik baarheid en krimp in de regio. Als het even kan, stemt hij mee met de VVD, belooft hij, en volgt hij de afspraken van het coalitieak koord. „Zonder last of rugge spraak, zoals het hoort." Apple iPhone 5s 275 MB/minuten/sms 500 MB extra hollandsnieuwe.nl/pzc beurs te interesseren. Na drie jaar voorbereiding vindt komend weekeinde dan toch de eerste Dutch Comic Con plaats. En het is een blijvertje, voorspelt Lok. „De Jaarbeurs heeft zich de ko mende jaren al gecommitteerd." Het is dan ook zaak dit eerste jaar meteen naam te maken. Lok haalt onder andere de originele Gene ral Lee (de auto uit de tv-serie The Dukes ofHazzardde DeLo- rean uit Back to the Future en de Batmobiel uit 1966 naar Nederland. „En we heb ben een heleboel ac teurs", vertelt hij. „Giancarlo Espo- sito uit Breaking Bad en Michael Cudlitz uit The Walking Dead zijn echte publiekstrekkers. De Misfits komen over, een punkband die in de VS verweven is met de comic- wereld en ook zijn eigen comic heeft. We hebben merchandise- dealers, boekwinkels, een mega bioscoop, cosplaywedstrijden." Coswat? „Cosplay, mensen die verkleed komen. Dat hoort bij een Comic Con, het cosplaypubliek is voor andere mensen een at tractie op zich." DONDERDAG 26 MAART 2015 door Sandra Donker DEN HAAG - Oud-WD'er Jan Hou wers maakte zijn rentree in de Tweede Kamer, nu als éénpitter. De 'fraudeur' en 'zetelrover' krijgt een ijzig welkom. I Houwers in een vrijwel lege plenaire zaal van de Kamer, foto Bart Maat/ANP Uniek aanbod tos,., je betaalt slechts per maand! - 4" Retina display Touch ID Fingerprint 8 MP camera Bij hollandsnieuwe krijg je de iPhone 5s (t.w.v. €589,-) nu voor maar €21,- per maand. Voor het abonnement betaal je €11,-. Dus voor slechts €32,- heb je de iPhone 5s en elke maand 275 MB, minuten of sms'jes én 500 MB extra. Wil je meer internetten? Neem er dan een 1000 MB bundel bij. De bezorgkosten zijn eenmalig €30,- en de aansluitkosten krijg je cadeau! Met hollandsnieuwe bepaal je zelf hoe jij je tegoed gebruikt. Je betaalt altijd een vast laag tarief en belt nooit zomaar buiten je bundel. Vervelende verrassingen op je rekening zijn dus voorgoed voorbij! Daar houden wij van! Bestel snel op: Zakelijk abonnement nodig? Er is ook hollandsnieuwe voor ondernemers. Comic Con-harlekijn Alyssa King gaat helemaal op in haar rol. foto Neilson Barnard/ANP Spiderman met een toegangsbadge voor Comic Con in New York in 2014. foto Daniel Zuchnik/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9