'Hoogstaande zorg die ook kostendekkend is' 'Vergeten slachtoffers ook op plaquette' Pf €59,00 ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Watertoren Axel zoekt vrijwilligers Patiënten die bijvoorbeeld thuis niet behandeld kunnen worden, die medisch specialistisch zijn uit- behandeld of een verwachte le vensduur van drie maanden heb ben, kunnen er verzorgd worden. „Het kabinet wil dat mensen lan ger thuisblijven", vertelt Piet van der Maas. „Deze kliniek, waar zorg wordt aangeboden voor een beperkte periode, is noodzakelijk. Mensen komen en worden in kor te tijd intensief behandeld en be geleid, zodat ze snel weer naar huis kunnen." Als het concept in Hulst werkt, zou een soortgelijke kliniek zo maar elders in het land de deuren kunnen openen. Van der Maas: „CZ heeft de nek uitgestoken om dit mogelijk te maken. We heb ben een aanloopfinanciering ge kregen, omdat ze in deze vorm van kortdurende zorgverlening ge loven. Het is aan ons daar een structurele financiering van te ma ken." CZ laat Curamus en part ners niet zomaar hun gang gaan. Vincent Voorbrood: „Ze willen weten of het werkt. Is de zorg goed en is het financieel te doen? Daarom gaat de universiteit van Rotterdam of Maastricht daar on derzoek naar doen." Mochten die uitkomsten, die een paar jaar op zich zullen laten wachten, bevre digend zijn, dan kan het concept wellicht landelijk worden inge voerd. Kinderziektes moeten daar om uitgesloten worden. Van der Maas: „Natuurlijk zitten er risico's aan. Het moet kwalitatief hoog staande zorg zijn, die ook kosten dekkend is. Als we dat voor elkaar kunnen krijgen, heeft het concept kans van slagen. Daar liggen dus enorme uitdagingen." De gemeente Hulst ziet er ook brood in en heeft een financiële bijdrage geleverd. Vooral voor het in stand houden van werkgelegen heid. De helft van het personeel in de SeniorenKliniek zal bestaan uit mensen die eerder ontslagen zijn bij ZorgSaam. AXEL - Voor de watertoren in Axel zijn nieuwe vrijwilligers nodig voor het komend seizoen. In de watertoren worden wisselexposi ties gehouden. Op de bovenste verdieping staat een bijzondere oriëntatietafel; er hangen twee webcams en naast de toren ligt een heemtuin. Geïnteresseerden moeten zich van eind april tot eind oktober beschikbaar kunnen maken op een of meer dagen van woensdag tot en met zaterdagmid dag. Informatie: 0115- 455422. Het gaat om Achiel Karei Jan den Haerick uit Koewacht en Oscar André Verstraeten uit Axel. Beide mannen kwamen in mei 1940 als burgerchauffeur in Engeland te recht. Onvrijwillig. Chauffeurs en wagens werden aan het begin van de oorlog gevorderd door het Ne derlandse leger. De twee mannen moesten mee en zouden Zeeuws-Vlaanderen nooit meer zien. Den Haerick overleed in 1941 in een ziekenhuis in Wolver hampton aan de gevolgen van een maagzweer. Verstraeten kwam in 1944 in dezelfde plaats om bij een ongeluk met een legertruck. Van de Velde kwam het verhaal van de twee Zeeuws-Vlamingen op het spoor als beheerder van de website prinsesirenebrigade.nl. „Wat zou het mooi zijn als de na men van deze vergeten oorlogs slachtoffers alsnog zouden prij ken op een herdenkingsplaquette in hun voormalige woonplaats." 3 dagen voordelig in Antwerpen! H0TELDEAL.NL/KRANT326 088-0331506 I love house-party in podium De Pit De Pit in de Terneuzense binnenstad is zaterdag po dium van een I love hou se-party. De dj's Mischa van Bree (tevens organisatie) en Peter ten Hoor draaien alle soorten house, van 22.00 tot 04.00 uur. Entreekaarten kosten vijf euro, te koop via Facebook-pagina I love hou se. Hollands op de Dam in De Vriendschap In café De Vriendschap, aan de Kop van de Noordstraat in Terneuzen, wordt zondag 'Hollands op de Dam' gehou den. Te gast zijn zangeres Anna Maria, artiest Sjakco de Braai en De Maffooos. Ze brengen Nederlandstalig re pertoire. Het gratis meezing- festijn begint om 15.30 uur en duurt tot 19.30 uur. Streekfilmmiddag met Emiel Saman Filmmaker Emiel Saman komt volgende week woens dag met oude, bekende film beelden uit de streek naar het gemeenschapscentrum van Graauw. Hij heeft een selectie gemaakt uit de dui zenden uren film die hij heeft gedraaid. De filmmid dag is van 14.00 tot 16.00 en de toegang is gratis. Vervanging van voetgangersbrug Het middenstuk van de voet gangersbrug over het Uitwa teringskanaal tussen de Scheldestraat en de Kanaal- weg in Cadzand-Bad wordt morgen vervangen. Een zwa re kraan moet daaraan te pas komen. Daarom wordt de Scheldestraat de hele dag afgesloten. De brug is buiten gebruik sinds de zomer van vorig jaar. De draagcontruc- tie bleek onvoldoende. VIP-behandeling winkelend publiek Ruim veertig Axelse onder nemers geven hun klanten vrijdagavond een echte VIP-behandeling. De win kels zijn van 18.00 tot 22.00 uur geopend en klanten wor den extra verwend. Een li mousine brengt klanten naar de winkels die buiten de stad liggen. DONDERDAG 26 MAART 2015 Piet van der Maas, Vincent Voorbrood en René de Bakker (vlnr) met mevrouw Van Mullem in SeniorenKliniek Hulst, foto Camile Schelstraete HULST - De SeniorenKliniek Hulst is een 'uniek' concept in Nederland. De cliënten die er binnenkomen, worden streng geselecteerd. door Peter van den Assem TERNEUZEN - „Na zeventig jaar ein delijk gerechtigheid." Met die woor den vraagt Richard van de Velde uit het Gelderse Beusichem aan dacht voor het lot van twee 'verge ten' Zeeuws-Vlaamse oorlogsslacht offers. 46% Hotel Eden Antwerp 2 overnachtingen incl. ontbijt v Late check-out tot 13.00 uur Stadskaart Antwerpen Direct bij de winkelstraten voor meer informatie: Bezoek onze showroom: Ma - Vrij9.00 -17.00 uur Een nieuw plafond in 1 dag Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl TERNEUZEN TERNEUZEN GRAAUW CADZAND-BAD AXEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71