Belangrijk om de sfeer van bedrijf te proeven Ideeën opdoen tijdens Gemotiveerde werkzoekenden bij woonbeurs in Absdale aftrap van nieuw banenproject 66 Het streven is, als het kan natuurlijk, cliënten weer na drie weken naar huis te sturen 24 ZEEUWS-VLAANDEREN SENIORENKLINIEK HULST Woensdag 1 april is de 'unieke1 SeniorenKliniek Hulst compleet operationeel met zestien bedden. Liefs uit Walsoorden Een boekhouder? Dat is zo'n man met een bril met dikke glazen en een nog veel dikkere akten- tas. Een saaie pief, zo eentje waar bij de humor ver te zoeken is. Ka- rim Schmeisser (27) uit Vlissin- gen lepelt de clichés over zijn be- roepstak moeiteloos op, maar veegt ze daarna met één voor beeld van tafel. „Ik heb een but- plug op mijn bureau staan. Die hing eerst in de kerstboom op ons kantoor." Schmeisser en zijn dertig colle ga's versierden in de kerstperiode een boom met speeltjes en linge rie in plaats van kerstballen en lichtjes. De piek? Dat was een vi brator. „Het was natuurlijk maar een geintje, maar eigenlijk is het best belangrijk om ook als boek houder de sfeer van het bedrijf te blijven proeven. Als je weet waar de cijfertjes precies voor staan, wordt het werk toch anders. Maar in de regel word ik op mijn werk maar heel weinig geconfronteerd met erotische zaken. Er komen hooguit wat benamingen voorbij, waar je van alles en nog wat bij kunt verzinnen. Maar daar kijk ik nu niet meer van op." Hoe anders was het toen Schmeis ser vijfjaar geleden als sollicitant een rondleiding kreeg bij het be drijf. Hij had zich tot in de punt jes voorbereid, hij wist bijvoor beeld meer over vibrators dan me nig medewerker van Beate Uhse. „En toch voelde het even onge makkelijk toen ik op de layout-af- deling kwam en zag dat ze daar de hele dag met plaatjes van schaars geklede vrouwen bezig zijn. Maar goed, dat is hier doodge woon. Een van de redenen dat ik stopte met mijn job bij een be drijf dat zich bezighield met lek- dichtingen, was dat ze hier ie mand zochten die goed Duits kan. Mijn ouders zijn van Duitse afkomst, dus ik spreek de taal vloeiend." Die vaardigheid helpt hem bij contacten met de Duitsta lige afdelingen van Beate Uhse. Schmeisser houdt zich bezig met de maand- en jaarafsluitingen en factureringen voor het gros van de landen waar het erotiekbedrijf actief is. „Het is spannend om zo precies mogelijk te zijn. Inschat ten wat de kosten zijn en dan ach teraf constateren dat je het heel dicht hebt benaderd. Daar zou ik graag meer mee doen. Het lijkt mij mooi om met de directie over cijfertjes te sparren." HULST - Het zorgde nogal voor wat beroering. Het sluiten van de low-cure-afdeling op het terrein van de Blaauwe Hoeve in Hulst. De veelgeprezen kliniek, waar mensen kwamen die na een zie kenhuisopname meer tijd nodig hadden om te herstellen, werd eind vorig jaar door ZorgSaam ge sloten, om financiële redenen. Vincent Voorbrood, huisarts van Pallion: „Sinds de opening in 2007 hebben misschien wel zeven honderd patiënten gebruik ge maakt van de kliniek." Piet van der Maas, lid van de raad van be stuur van Curamus, vult aan: „Dat de kliniek sloot, was een ver lies voor de regio. Zo'n belangrij ke voorziening, plots weg. Daarop hebben we de koppen bij elkaar gestoken om iets soortgelijks in het leven te roepen." Dat 'soortgelijks' is de Senioren- Kliniek Hulst geworden, die van af woensdag compleet operatio neel is. Dan zijn alle werknemers op hun post en zijn alle zestien bedden opgeschud. De kliniek biedt zorg aan kwetsba re ouderen voor een beperkte pe riode. De insteek is ze weer zo snel mogelijk thuis te krijgen. Cu ramus heeft het concept in samen spraak met zorgverzekeraar CZ, Huisartsenpraktijk Pallion en ZorgSaam ontwikkeld. Medewer kers verzorgen drie 'type' patiën ten. René de Bakker, specialist ouderengeneeskunde bij Cura mus: „De eerste patiënt is de meest hulbehoevende. Mensen waarvan nog niet duidelijk is of ze in een verzorgings- of verpleeg huis thuishoren. Voor die cliën ten hebben we zes bedden." Voorbrood: „Het tweede type zijn patiënten die door een huisarts worden doorverwezen. Mensen die bijvoorbeeld van de trap val len en iets kneuzen. Die hoeven daar niet speciaal voor naar een ziekenhuis. Ze kunnen hier revali deren en mogen maximaal drie maanden blijven. Maar het stre ven is, als het kan natuurlijk, ze weer na drie weken naar huis te sturen." Ook voor die patiënten zijn zes bedden beschikbaar. Dan is er nog de 'ziekenhuisver- plaatste zorg'. Voor mensen die dat nodig hebben, staan vier bed den klaar. Voorbrood: „Dat zijn vaak hoogbejaarden die bijvoor beeld diabetes hebben. Die heb ben geregeld nog meer onder de leden. Die hoeven niet naar het ziekenhuis, want wij zijn in die zorg gespecialiseerd. Wij weten wat die mensen nog meer manke ren. Voor een antibiotica-infuus hoefje niet naar een ziekenhuis. Dat kunnen wij ook doen." De kliniek is 'uniek'. Voorbrood: „Zet deze kliniek in een weiland neer en het zal niet werken. We werken samen met medisch spe cialisten, huisartsen, maar betrek ken ook de familie van patiënten heel erg in het traject. Die schil er omheen is noodzakelijk." En wat als ZorgSaam wegens fi nanciële redenen uit die schil wegvalt? Moet de kliniek dan dicht? „We zijn financieel onaf hankelijk van ZorgSaam", zegt Van der Maas. „Dat zal dus niet ge beuren. Maar niets wijst erop dat het met ZorgSaam slecht afloopt. ZorgSaam is bovendien blij met deze kliniek. Medisch specialisten kunnen namelijk hun patiënten, die daarvoor in aanmerking ko men, naar hier sturen." Voor kortdurende zorg, die vol gens De Bakker steeds belangrij ker wordt. „Inclusief onze revali- datieafdeling zijn hier 35 patiën ten voor kortdurende zorg. Dat is al vijftien procent van het totaal. Het past in het beleid van de over heid, die wil dat mensen zo lang mogelijk thuisblijven. Nou, dat lukt hier wel. Dertig jaar geleden kon je op je 65ste al het verzor gingshuis in. Die tijd is nu echt wel voorbij." Op de beurs zien bezoekers de al lernieuwste ontwikkelingen op het gebied van onder meer led-verlichting binnenshuis, zon nepanelen, kozijnen, behang, verf, decoratie, keukens en badka mers, meubelstoffering, bedden, matrassen en tuinontwerpen. Naast adviezen over koop en ver koop van een huis, verzekeringen en hypotheken kunnen ze tussen 10.00 en 17.00 uur ook van alles te weten komen over vergunning aanvragen voor de bouw of ver bouwing van een woning. José Zaman, één van de initiatief nemers van de beurs, hoopt dat mensen in eigen omgeving - 'stap op de fiets en kom naar Absdale' - ideeën opdoen voor de aankle ding van hun huis en tuin. Meer informatie is te vinden op de site: www.w00nidee-2020.nl Vijfendertig van te voren geselec teerde kandidaten waren voor de startbijeenkomst uitgenodigd. Ze ventien kwamen er uiteindelijk opdagen, van wie er één ook nog te laat was. Kees van Hassel, rayon manager van uitzendbureau Rand stad Zeeland, stond er niet van te kijken. Hij noemde de opkomst zelfs goed. „Hier zitten de gemoti veerde mensen, maar we laten de anderen niet los. We nemen met hen nog contact op om ze erbij te halen." Randstad biedt met het Werkser- vicepunt Zeeuws-Vlaanderen de kandidaten de kans twee maan den met behoud van uitkering aan de slag te gaan bij een werkge ver. Als ze goed presteren, krijgen ze bij Randstad een contract van zeven maanden. Vorig jaar deden tien werkzoekenden aan eenzelf de project mee, van wie er zes aan werk zijn gekomen, wat in deze tijd geen gek resultaat is. Jonge vrouwen vormen de groot ste groep woensdagochtend, maar er zijn ook aardig wat mannen; jong en ouder. Onder wie een voormalige planner (56) die al van alles heeft geprobeerd. Hij hoopt met begeleiding weer goed werk te vinden. Een 21-jarige jon gen - 'ik heb alleen de basisschool afgemaakt' - zegt 'vastigheid te zoeken na allerlei losse baantjes'. Een laborante (25) die begin 2014 haar baan verloor bij een fusie, sol liciteerde veel. Zonder succes. „Ik ben voor winkels al te oud." Het banenproject ziet ze als een kans. „Ik wil die met beide handen aan pakken." In de polder bij Walsoorden werken zo'n 200 mensen bij Beate Uhse, een van de grootste erotiekbedrijven van Europa. Wij geven u in deze rubriek een kijkje achter de schermen, door Raymond de Frel Verzorgingshuis in op je 65ste is echt voorbij door Bob Maes Boekhouder Karim Schmeisser werd mede aangenomen omdat hij vloeiend Duits spreekt, foto Ronald den Dekker Huisarts Vincent Voorbrood door René Hoonhorst ABSDALE - Een dozijn ondernemers uit Hulst en omgeving presenteert zich zaterdag op de woonbeurs WOONIDee in zalencentrum de Bourgondiër in Absdale. Het zijn voornamelijk gespecialiseerde klei nere bedrijven, die de woning en de tuin aantrekkelijker maken of advies over de financiering kunnen geven. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De wil hebben om werk te vinden. Daar draait het om bij het nieuwe banenproject in Zeeuws-Vlaanderen, voor mensen die al langer werkzoekend zijn. Woensdag was de aftrap in het ge meentehuis van Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70