'Iets sportiefs doen met z'n allen tegen kanker* Kunstenaars kunnen niet exposeren in gemeentehuis van Reimerswaal 26 BEVELANDEN en THOLEN Onderzoek naar geluidsoverlast voetbalkooi Speelplek de Murpelpit in Kats wordt opgeknapt 'S GRAVENPOLDER Lezing over tuinproducten Landschapsarchitect Robin Lock houdt vandaag voor Groei en Bloei een lezing over natuurlijke tuinproduc ten. Dat gebeurt in Dorps huis Ons Dorpsleven in 's Gravenpolder. Na het huishoudelijk gedeel te van de vergadering, dat om 20.30 uur begint, volgt de lezing. Toegang voor niet-leden 6 euro. ZVU geeft cursus natuur en fotografie De ZVU geeft een cursus na tuur en fotografie. De intro ductiebijeenkomst wordt vrijdag (aanvang 13.00 uur) gehouden in de Schutse te Burgh- Haamstede. De cur sus wordt op donderdagen en vrijdagen gegeven op di verse locaties in Zeeland. Er zijn twee cursusgroepen. Opgave via ZVU: tel: 0118-634800 of website zee- land@volksuniversiteit.nl. Theatervoorstelling bij de kinderclub Kinderclub de Klomp pre senteert op Zaterdag 28 maart kindertheater Ferini en de HenkZwenk. De voorstelling is bedoeld voor alle kinderen van groep 1 t/m 8 en duurt van 15.00 tot 16.00 uur zaal. Zaal open 14.45 uur. Entree 1 eu ro. Locatie: Burgemeester Andriessenstraat 1 in Ove- zande. Kastanjes krijgen halfjaar respijt De kapvergunning voor de twee kastanjes op het Kerk plein in Yerseke is verleend, maar de kap zelf vindt pas dit najaar plaats. De gemeen te Reimerswaal had dit deze winter willen doen, maar moest wachten op de ver gunningsaanvraag van de Hervormde gemeente. Die kwam te laat binnen om voor het broedseizoen (15 maart) de bomen te kappen. Een Zeeuwse editie van de 24-uurswandelestafette voor KWF Kankerbestrijding is in de maak. Daarom haken de twee Noord-Bevelandse vriendinnen op 27 en 28 juni aan bij Samen- Loop voor Hoop in Bergen op Zoom. „We wilden er graag echt iets voor doen, iets sportiefs", licht Petra toe. Vrienden en ken nissen uit Kortgene sloten zich, jong en oud, bij het initiatief aan. „Samen vechten tegen kanker", vat Sandra de wandelestafette sa men. De twee dorpsgenoten weten uit eigen ervaring hoe belangrijk het werk van KWF Kankerbestrijding is. Petra (nu 40) werd de afgelo pen tien jaar achtereenvolgens ge troffen door baarmoederhalskan ker en vulvakanker. Bij Sandra (52) werd vorig jaar borstkanker geconstateerd. „Bij mij was geen chemo of bestra ling nodig. Ik moet wel vijf jaar hormonen slikken, maar ik heb me geen dag ziek gevoeld. Want dat voel je je vooral door chemo. Het is aan onderzoek te danken dat het bij mij anders kon. Maar daar is wel geld voor nodig." Petra kreeg kanker als gevolg van het HPV-virus, waar meiden te genwoordig tegen kunnen wor den ingeënt. „Onderzoek is héél belangrijk. Wij zijn zelf nu gehol pen, maar we hopen dat er door onderzoek nog veel meer mensen kunnen worden geholpen. En mis schien wordt er ooit wel iets ont dekt waardoor iedereen kan gene zen." Zondag 12 april wordt een dagvul- lende benefiet gehouden op het Het is aan onder zoek te danken dat het bij mij anders kon. Maar daar is geld voor nodig Havenplein en in en om grand ca fé De Loods. Met optredens van Tijl Damen (13.30 uur, kinderlied jes), East of the Sun (15.30 uur, jazz) en Nytrox (19.00 uur, rock- covers), een springkussen en een speciale samenloop voor hoop- hap. De aftrap is om 12.30 uur met de KinderLoop voor Hoop, tussen ha ven en molen. „Bizar hoe kinde ren zo'n actie oppakken. Er is een jongen die heeft al meer dan 300 euro opgehaald", vertelt Petra. Sandra vult haar dorpsgenote aan: „Heel bijzonder. Er lopen sowieso al 40 kinderen mee. Het geld wat zij ophalen is voor onderzoek naar leukemie bij kinderen be stemd." KAMPERLAND - De gemeente Noord-Beveland laat een onder zoek uitvoeren naar geluidsover last rondom de voetbalkooi in Kamperland. Aanleiding is een klacht van een omwonende die om handhaving verzoekt. Er komen vaker geluids klachten binnen over de kooi die op het terrein staat van cbs de Kamperschouw. De gemeente heeft de kooi daar ooit neergezet om rondvliegende ballen tegen te gaan. Bureau Vliex Akoestiek zal kijken in hoeverre sprake is van geluidsbelasting. Aan de hand van de uitkomsten wordt beslist of er maatregelen nodig zijn. In het gemeentehuis in Kruinin- gen is geen plaats voor exposities. Tot die conclusie komt het college van burgemeester en wethouders. De gemeente boog zich over de kwestie nadat -voor het eerst in tien jaar- een kunstenares een ver zoek had ingediend om een tijde lijke expositie in te richten. Zij had hiervoor de hal waar ook de publieksbalie is gevestigd op het oog. De vrouw wilde daar haar beelden op zuilen plaatsen, maar dat is volgens de gemeente niet veilig. Ook de balies zijn niet ge schikt om kunstwerken op te zet ten, oordeelt de gemeente. Tot 2005 stelden kunstenaars hun werk regelmatig ten toon in de ge meentehuis. Door een grote ver bouwing in dat jaar zijn veel gan gen afgesloten voor het publiek. De gemeente komt na een inven tarisatie nu nog op slechts vier ge schikte plekken om kunst op te hangen. Twee daarvan zijn gele gen in de gang naar de burger zaal, die openbaar toegankelijk is wanneer bijvoorbeeld huwelijken worden gesloten of de gemeente raad vergadert. Het publiek dat daar echter naar toe gaat, komt niet om kunst te bekijken, maar voor een ander doel, stelt de ge meente vast. De beheerders van dorpshuizen die gemeentelijk eigendom zijn, hebben echter wel plek voor expo sities. In Waarde en Krabbendijke wordt al regelmatig kunst ten toon gesteld. In Hansweert en Kruiningen is dat nog niet het ge val, maar daar zijn de beheerders wel enthousiast over eventuele verzoeken. KATS - In samenspraak met onder meer kinderen en de speeltuinver eniging in Kats wil de gemeente Noord-Beveland speelplek de Murpelpit in Kats opknappen. Er komt een toetsgroep waarin twee kinderen zitting nemen. De toetsgroep wordt verder gevormd door vertegenwoordigers van speeltuinvereniging, dorpsraad en gemeente. Zij zullen zich straks samen over het meest aantrekke lijke ontwerp buigen. De Murpel pit is toe aan een opknapbeurt. Daar is 18.000 euro voor beschik baar. B en W willen twee leveran ciers van speeltoestellen uitnodi gen met een ontwerp te komen. BURGH-HAAMSTEDE OVEZANDE YERSEKE Petra van Eerten (I) en Sandra Kalkman uit Kortgene wilden op een sportieve manier iets terugdoen voor KWF foto Mechteld Jansen door Esme Soesman KORTGENE - Niet stomweg je hand ophouden, maar stevig je schou ders zetten onder het goede doel. Petra van Eerten en Sandra Kalk man uit Kortgene doen, met een 24-koppig team uit hun dorp, mee aan de estafetteloop 'SamenLoop voor Hoop'. Voorafgaand daaraan wordt zondag 12 april een benefiet gehouden in Kortgene. Sandra Kalkman Meer info: www.face- book.com/teamkortgene of mailen naar teamkortgene@gmail.com. door Joeri Wisse KRUININGEN - Kunstenaars die schil derijen, foto's of andere vormen van beeldende kunst willen expose ren in het gemeentehuis van Rei merswaal, worden doorverwezen naar de dorpshuizen. Samenloop Voor Hoop

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68