Koopjesjagers komen van heinde en ver naar kinderkledingbeurs Drie dagen voor vriendinnen in Goes Gemeente Borsele houdt woningmarkt 24 BEVELANDEN en THOLEN ONDERWIJS Goese Lyceum en Ostrea Lyceum onderzoeken mogelijkheden voor breed kwalitatief onderwijspakket. SGP-CU wil aandacht voor uitbetaling pgb De eerste jaren verkocht ze de tweedehands kleding bij haar thuis, maar al snel had Welleman meer ruimte nodig. Nu huurt ze al weer heel wat jaartjes het ge bouw van de scouting aan 't Dijk je. Een klein legertje hulpkrach ten heeft de kleding gesorteerd en aan de rekken gehangen. Ze helpen ook bij de verkoop. Met een kladblaadjes met daarop ge schreven het nummer van de ver koper en de prijs gaan de klanten naar Janet om af te rekenen, Wie denkt dat de klandizie voor de beurs alleen uit Heinkenszand en omgeving komt heeft het mis. „Uit heel Zeeland hebben we be zoekers. Mensen vinden het vaak juist leuk om ergens anders te gaan kijken." Het Vlaamse echt paar dat net een paar kledingstuk ken heeft gekocht is misschien een extreem voorbeeld. Hoewel, ze hebben een vakantiewoning op Hof van Zeeland. „Janet stuurt ons elke keer een mailtje zodat we weten wanneer de beurs is." Voor twee, drie tientjes gaan men sen met een boodschappentas vol tweedehands kleding naar huis. Veel jonge moeders zijn er. Maar ook heel wat grootouders kijken in het scoutinggebouw of er een leuk shirtje of jurkje voor hun kleinkinderen in de rekken hangt. Zeventig procent van de op brengst van de verkochte kleding gaat naar mensen die de kleding hebben ingeleverd. Met de rest van de opbrengst worden de kos ten gedekt, aldus Welleman. „Hoeveel stuks kleding hier han gen? Ik heb ze niet geteld, maar het moeten er duizenden zijn." Volgens haar zijn het echt niet al leen mensen met een smalle beurs die op de beurs afkomen. „Voor velen is het ook een soort sport." Voor velen is het zoeken naar kleding op een beurs ook een soort sport GOES - Het Goese Lyceum en het Ostrea Lyceum in Goes kijken naar mogelijkheden voor 'inten sieve samenwerking'. De colleges van bestuur van Stichting Scho- lengroep Pontes (Het Goese Ly ceum) en de Stichting Christelijk Voortgezet Onderwijs Zeeland (Ostrea Lyceum) laten komende maanden een onderzoek uitvoe ren naar de wenselijkheid en haal baarheid. Beide instellingen werken al sa men aan de veranderingen die gaan komen rond de beroepsge richte leerwegen en dat leidt vol gens de scholen tot 'bewezen meerwaarde'. De directies denken dat verdere samenwerking kan sen biedt om gezamenlijk vorm te geven aan hoogwaardig onder wijs, ook wanneer er sprake is van terugloop in het aantal leerlin gen. „We hebben besloten om dat niet af te wachten, maar juist aan de voorkant te bekijken wat we kunnen doen om er geen last van te hebben", zegt bestuursvoorzit ter )os Brand van het Ostrea Ly ceum. Spreken van een fusie is volgens hem 'vooruitlopen op de conclusies van het onderzoek'. „El ke vorm van samenwerking wordt onderzocht. Maar we slui ten een fusie op voorhand niet uit." De eventuele samenwerking zal zich vooral toespitsen op onder wijskundig gebied. Wat betreft het gymnasium is dat sowieso noodzakelijk, zegt Brand. „Zo rea listisch zijn we wel." Volgens de bestuursvoorzitter is de insteek van de eventuele samenwerking om gebruik te maken van eikaars expertise om een zo breed moge lijk pakket aan kwalitatief hoog waardig onderwijs te kunnen bie den. Het Ostrea Lyceum kent zo geheten Top-programma's op de verschillende afdelingen op bij voorbeeld het gebied van sport en ondernemen, het Goese Lyceum onderscheidt zich met onder meer het Technasium. „Het zou toch mooi zijn als leerlingen straks voor het één of het ander kunnen kiezen?", zegt Brand. Nu is dat volgens hem lastiger, deels Elke vorm van samenwerking wordt onderzocht, een fusie sluiten we niet uit heeft dat te maken met de identi teit van beide scholen. „Dat moet je dus ontzettend goed bekijken." Mocht het tot intensieve(re) sa menwerking of zelfs fusie komen, dan zal toch bewust kleinschalig geopereerd blijven worden, zegt Brand. „De gebouwen zijn er, je wil niet dat kinderen heen en weer gaan pendelen. Zoveel moge lijk binnen de afdelingen blijven dus. De menselijke maat blijft be langrijk." Bureau Berenschot is gevraagd om het onderzoek uit te voeren. Brand: „Ze gaan met iedereen en overal over praten. Gebouwen, rec toren, financiën, iet, alles komt aan bod om te zien waar meer waarde kan worden gegenereerd. Er wordt een sterkte-zwakte-ana lyse van beide scholen gemaakt en je moet kijken naar fasering. We staan aan het begin van een traject, het kan alle kanten op." Bestuursvoorzitter Klaas Terlage van de Pontes Scholengroep heeft eigenlijk weinig toe te voegen aan het verhaal van zijn collega Brand. Ook hij benadrukt dat bei de besturen het onderwerp identi teit 'heel scherp op het netvlies' hebben. Hij geeft aan dat wan neer verdere samenwerking gun stig blijkt, heel wat stappen moe ten worden gezet. „Met name op het gebied hoe je dan dat brede, kwalitatieve aanbod wat we wil len bieden vorm gaat geven. Je zult dan vooral naar je organisatie moeten kijken, want we gaan geen nieuwbouw plegen." Nood zakelijk is de samenwerking vol gens Terlage overigens niet. „We staan niet op omvallen." De uitkomst van het onderzoek wordt voor de zomer verwacht. Voor het eerst is de jaarlijkse vriendinnendag uitgebreid tot een meerdaags evenement, met tal van activiteiten. Een greep uit het aanbod: Netwerkbijeenkomst voor on dernemende dames in het stad huis (vandaag om 16.00 uur) Film 'II Capitale Umano' in 't Beest (vrijdag 20.00 uur) Suffe tutten workshop (Stad huis, zaterdag van 13-16.00 uur) Fashion show (zaterdag elk uur tussen 13 en 16.00 op de Grote Markt) Pop-up lifestyle market (zon dag van 13 tot 17.00 uur op de Gro te Markt) Voorjaarsmodeshow (zondag 13.30 en 15.30 uur op het Ganze- poortplein) Ladiesrun (zondag 10.00 vanaf Omnium, inschrijven tot en met vandaag via ladiesrungoes.nl) In de Zeelandhallen is alle da gen (vandaag vanaf 13.00 uur) het Woon- en lifestyle event te bezoe ken. Meer info: GOES - De SGP-CU in Goes roept mensen met een persoonsgebon den budget (pgb) op om aan de bel te trekken als er problemati sche situaties ontstaan rond de uitbetaling. De fractie wil van bur gemeester en wethouders weten of er in de gemeente cliënten zijn die in de knel komen doordat hun budget niet op tijd wordt uit betaald. Aanleiding zijn de lande lijke problemen die er zijn met de uitbetaling sinds de Sociale Verze keringsbank dat met ingang van dit jaar doet. In Goes lijkt een noodmaatregel vooralsnog niet nodig, maar de SGP-CU wil toch de vinger aan de pols houden. In raadsboerderij 't Hof Stenevate staan van 16.00 tot 21.00 uur zes tien standhouders klaar om infor matie te geven. Behalve de ge meente zijn dit makelaars, bouw bedrijven, projectontwikkelaars, adviesbureaus, architecten, de plaatselijke notaris en de Rabo bank. De bezoekers kunnen er terecht om zich te laten informeren over de nieuwbouwplannen in de ver schillende kernen, oppervlaktes, bouwgrondprijzen, optieverle- ning en de te volgen procedure bij aankoop van een bouwkavel. Ook kan men tijdens deze beurs inlichtingen inwinnen over de aankoop van woning- bedrijfs- grond op het nieuwe bedrijventer rein Noordzak III. De gemeente verstrekt verder in formatie over over het uitgeven van bouwgrond in erfpacht. Dit proefproject loopt tot 1 juli 2015. De toegang tot de woningmarkt is gratis. Voor meer informatie kan men terecht bij de afdeling Grond en Economie: 0113-238588 Goese scholen lonken naar elkaar door Theo Ciele HEINKENSZAND - Het is maart en dus tijd voor de tweedehands kin- derkledingbeurzen. Een ervan is de vierdaagse beurs van Janet Welle- man in Heinkenszand. Al 35 jaar houdt ze twee keer per jaar zo'n kledingbeurs. De kledingbeurs is vandaag en mor gen open van 9.00 tot 11.30 uur en zaterdag van 10.00 tot 11.30 uur. De beurs is in het scoutinggebouw op 't Dijkje, ingang tussen Dorpsstraat 135 en 137 te Heinkenszand. Janet Welleman door Luc Oggel Jos Brand, Ostrea Lyceum GOES - De binnestad van Goes is vanaf vandaag drie dagen het do mein van vrouwen, beter gezegd vriendinnen. www.vriendinnendag-goes.nl HEINKENSZAND - Wie op zoek is naar een nieuwbouwwoning of naar bouwgrond in de gemeente Borsele kan op woensdag 15 april terecht op de woningmarkt in Hein kenszand. Uitzoeken maar. De rekken hangen vol met tweedehands kinderkleding. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66