Zeeuwland ontziet lage inkomens Tijdschrift Sterna en mensen met hoge woonlasten bestaat zestig jaar 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Dorcas begint met zomerverkoop Bij de Dorcas Winkel aan de Zandweg 30 in Zierikzee be gint vrijdag met de verkoop van de zomercollectie. Die bestaat uit tweedehands kle ding en schoenen. De win kel gaat vrijdag eenmalig om 9.30 uur open. De norma le openingstijden zijn vrij dag 13.00-15.00 uur en zater dag van 9.30-12.00 uur. De opbrengst is bestemd voor de projecten van Dorcas. Verkoop ten bate van gehandicapten In de kerk van de Gerefor meerde Gemeente in Neder land aan de Schoolstraat 13 in Bruinisse wordt zaterdag van 9.30-15.00 uur een verko ping gehouden ten bate van Stichting tot het Verzorgen van Verstandelijk Gehandi capten De Schutse. Tot het aanbod behoren boeken, etenswaren, kaartenkinder kleding, tassen en portemon nees en (houten)speelgoed. Zomers feestje in Club la Costera In Club la Costera Renesse is zaterdag het SaXcited Summer Taste event. Daar aan wordt meegewerkt door vier deejays en een saxofo nist. De toegangsprijs voor deze tweede editie van Saxcited bedraagt 6,00 euro per per soon. De minimumleeftijd is 18 jaar. Aanvang 21.00 uur. Bollen eten voor opknappen kerkzaal Ten bate van het opknappen van de kerkzaal van de Gere formeerde Gemeente in Haamstede worden zaterdag oliebollen verkocht. In Haamstede, Scharendijke en Kerkwerve wordt van deur tot deur verkocht. Op heel Schouwen-Duiveland wordt gratis bezorgd, na bestelling via tel. 671313 of 671596. Een zak met vijf bollen kost 3,50 euro. Drie zakken 10 euro. Hoewel het in andere dorpen op Schouwen-Duiveland eerder al eens mis ging, bewijzen zij dat een openbare Obase school en een christelijke Radarschool pri ma kunnen samenwerken. „Het enige moment waarop we el kaar de oorlog verklaren, is tij dens een wedstrijdje voetbal of een sneeuwballengevecht. En dan mag het", grapt directeur Birgitte de Ruiter. Ze zit met haar collega Cindy te Ronde van Onder de Wieken in de koffiekamer van de Kirreweie. Te Ronde: „We zoeken al jaren naar een ideale samenwerking en die komt steeds een stapje dichter bij. Waar het nodig is, onderne men we samen actie." Het schoolplein is daarbij heel be langrijk vinden zij. „We delen een plein, onze leerlingen lopen er door elkaar. En dat gaat goed. Een tijd geleden was er nogal eens strijd tussen de leerlingen van onze scholen. We hebben hen bij elkaar gezet en laten pra ten. Tegenwoordig lopen we zon der te aarzelen bij elkaar binnen. We laten onze leerlingen en hun ouders meedenken. Bijvoorbeeld over hoe ze het schoolplein zo 'groen' mogelijk kunnen maken." De scholen ondernemen steeds meer samen. Dat zijn nu nog voor al buitenschoolse activiteiten, maar in de toekomst hopen De Ruiter en Te Ronde ook steeds meer binnen de schoolmuren ge zamenlijk te organiseren. De Ruiter: „Het allermooist zou zijn als we ook op onderwijskun dig gebied samen kunnen optrek- Het allermooist is als we ook op onderwijskundig gebied samen kunnen optrekken ken. Door de oudere leerlingen van onze beide scholen voor te la ten lezen aan de jongere. Maar, dat is iets voor de toekomst." Beide scholen hebben een eigen identiteit. Op de Kirreweie is godsdienstles een keuzevak, ter wijl dit op Onder de Wieken elke dag terugkomt en altijd belang rijk is. Te Ronde: „Natuurlijk wil len we allebei volle klaslokalen, maar we adviseren ouders wei om op beide scholen een kijkje te nemen, voordat ze beslissen waar ze hun kind inschrijven." De Ruiter: „Een pre in Burgh-Haamstede is dat de bewo ners heel tolerant zijn naar elkaar. Mensen zijn hier ruimdenkend, dat merk je. Een openbare en een christelijke basisschool kunnen hierdoor heel gemakkelijk naast elkaar bestaan." Het is voor het derde jaar op rij dat de Schouwen-Duivelandse woningbouwvereniging de lage inkomens ontziet. Huurmatiging voor de midden- en hogere inko mens - voor zover ze in een rela tief duur huis wonen - is nieuw bij Zeeuwland. „Iemand met een jaarinkomen van 44.000 euro, houdt netto per maand ongeveer 2200 euro over. Met je energie rekening erbij, zit je dan al gauw eenderde van je inkomen te ver wonen. Bovendien hebben we van deze groepen de laatste jaren al veel gevraagd", verklaart Zeeuwlanddirecteur Antoine de Ceuster de prijstempering voor de wat hogere inkomens. Schou- wen-Duivelanders met een inko men vanaf 43.785 euro én met een huur die lager is dan 576,87 euro, krijgen een huurverhoging van 4,5 procent. Voor inkomens tus sen 34.229 en 43.785 euro én deze relatief lage huur, geldt een verho ging van 2,5 procent. Lage inko mens moeten, zoals gezegd, per 1 juli één procent meer huur beta len. Voor alle inkomens blijft Zeeuwland onder de door het Rijk toegestane verhogingen. De huurtempering kost Zeeuw land 963.000 euro. Dat kan, om dat de corporatie de bedrijfslasten heeft verlaagd en omdat de rente op bouwleningen laag is. Aldus luidt het voorwoord in 1956 van de eerste Sterna, een tijd schrift in de vorm van enkele ge stencilde A-viertjes. In het on langs verschenen nieuwste num mer van Sterna, het blad van de Natuur Vogelwacht wordt bij dit jubileum stil gestaan. Het blad werd opgericht door bestuurslid J. Kouwen, die 'tijdelijk' redacteur werd, maar dit niettemin dertien jaar volhield. In 1980 breidde het lezersbestand van de Sterna aan zienlijk uit, omdat het blad ook als ledenorgaan ging dienen voor de nieuw opgerichte natuurclub op Goeree-Overflakkee. In het nieuwste nummer verder aandacht voor de recente waarne mingen van dwergganzen uit Zweden en de aantasting van de Sluiskreek in Oude-Tonge. ZIERIKZEE BRUINISSE RENESSE HAAMSTEDE 'Christelijk en openbaar gaat hier goed samen' door Sharon van Oost BURCH-HAAMSTEDE - Beter een goe de buur dan een verre vriend. Dat motto staat schooldirecteuren Bir- gitte de Ruiter en Cindy te Ronde wel aan. Hun basisscholen, de Kirre- weie en Onder de Wieken in Burgh-Haamstede, zijn al jaren on der één dak gevestigd. Brigitte de Ruiter door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Huurders met een inko men van minder dan 34.229 euro én huurders in een woning die 567,97 euro of meer kost, krijgen te maken met een huurverhoging van één procent. Zeeuwland verhoogt huur voor lage inkomens met 1 procent. Hoge inkomens be talen 4,5 procent meer door Ton van den Nouweland RENESSE - 'Het bestuur van de vo gelwacht Schouwen-Duiveland heeft gemeend het contact tussen haar en de leden onderling te moe ten versterken door de uitgifte van een verenigingsblad dat elk kwar taal zal verschijnen en gratis aan de leden zal worden toegezonden. Zij koestert de verwachting, dat de uitgifte van een dergelijk blad aller instemming zal hebben.' ONDER DE WIEKEN Cindy te Ronde (I) van christelijke basisschool Onder de Wieken en Brigitte de Ruiter van openbare basisschool De Kirreweie. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58