Voormalige scherpschutter nu nietsvermoedende held UIT 5 Feestelijke voorpremière van 'Bloed, Zweet Tranen' nen wordt in Goes, Vlissingen en Terneu- zen omlijst met een drankje en een hapje in de sfeer van een 'Holland avond'. Een geheel andere voorpremière betreft The Dark Horse bij Film by the Sea door het jaar, zondagmiddag al om 16.15 uur in Cinecity Vlissingen. The Dark Horse is gebaseerd op het waar gebeurde en indrukwekkende levensver haal van Genesis Potini, een in 2011 overle den Nieuw-Zeelander met een bipolaire stoornis. In een samenleving waarin het voor veel jongeren moeilijk is de verleidin gen van het verkeerde pad te weerstaan, probeerde hij met schaken hun leven weer op de rails te krijgen. Daarbij trotseert hij de moeilijkheden van zijn eigen aandoening en soms van crimi nelen. The Dark Horse is grappig en rauw, maar vooral aangrijpend en ontroerend. Bloed, Zweet Tranen, de film over het bewogen leven van André Hazes, beleeft maandag 30 maart een feeste lijke voorpremière in de Da Vinei Bio scoop in Goes en bij CineCity Vlissingen en Terneuzen. Aanvang 20.00 uur. In de film worden de drie belangrijkste fa ses uit het leven van Hazes verteld: zijn rauwe jeugd en de ontdekking door John ny Kraaykamp op de Albert Cuypmarkt in de jaren '60, zijn doorbraak in de jaren '80 met de hits als 'Zeg Maar Niets Meer', 'Een Beetje Verliefd' en 'Ik Meen 't' en zijn moeizame laatste maanden in 2004. In de ze laatste fase voor zijn dood worstelt hij met zijn heftige verleden, zijn verslechter de gezondheid en de angst voor wat hem te wachten staat. Zal hij, dé volkszanger van Nederland, nog één keer schitteren in een uitverkochte Arena? De voor-première van Bloed, Zweet Tra- landen. Niet alleen kinderen blijken ervan te smullen, ook de ouders en grootouders kij ken gretig mee. Een speelfilm kon eigenlijk niet uitblijven. Alle bekende figuren zijn daar in van de partij. Shaun bedenkt een plan om even uit de sleur van het boerderijleven te bre ken. Dat plan loopt anders dan bedoeld. Uiteindelijk belandt de Boer in de Grote Stad. Een klap op zijn hoofd bezorgt hem geheugenverlies, hetgeen hem verhindert terug te keren naar huis. In plaats daarvan gaat hij met een tondeuse aan de slag bij de lokale kapper, waar zijn 'coupe schaap' al snel een grote hit wordt. Als het om mode gaat, zijn mensen net schapen, zo houden de makers ons een spiegel voor. Die makers serveren hun grap pen in hoog tempo uit. Zonder bruut geweld of grofheden, maar met beeldhumor die te ruggrijpt op de tijdloze cinema van Charlie Chaplin, Buster Keaton en Jacques Tati, krijgen Shaun en zijn kudde je harte lijk aan het lachen. Of je nou behoort tot de jeugdige doel groep, of niet. Even lijkt het of 'The gun man' een stevige politieke thriller gaat worden rond de verwoestende burgeroorlog in Congo. Uiteindelijk blijken de journaalbeelden van al die ver minkte slachtoffers voornamelijk bedoeld om de ruig-realistische sfeer te versterken. Het gesugge reerde engagement snijdt weinig hout. Want in werkelijkheid is de ze nieuwe film van 'Taken'-regis- seur Pierre Morel een doodgewo ne actiefilm met een stevige por tie melodrama. Met een steeds ge- kwelder kijkende Sean Penn als de nietsvermoedende held die zich ontpopt als een ware vecht machine. Op sfeervolle locaties in Afrika, Londen en Spanje neemt hij het op tegen gespuis van een schimmige organisatie. Nou ja, nietsvermoedend. Hij had het kunnen zien aankomen, want toen hij nog bijkluste als scherp schutter loste hij in opdracht een dodelijk schot op de Congolese minister van mijnbouw. Op zijn minst onhandig, zo lijkt me, om dan bij wijze van boetedoening weer in het hol van de leeuw te kruipen om daar waterputten te slaan. Wie wil, kan zich wellicht laten meeslepen door een kat en muisspel waarin Penn vecht voor leven, liefde en de waarheid. Het aardigst is misschien nog wel de mooie dronken rol van Bar- dem. Met geheven glas bespot hij de hele bliksemse bende. DONDERDAG 26 MAART 2015 Scène uit 'Bloed, Zweet Tranen' met Martijn Fischer en Hadewych Minis. kuddegedrag Shaun het schaap, regie: Mark Bur ton Richard Starzak; te zien in: Goes, Vlissingen, Terneuzen. door Leo Bankersen The gunman; regie: Pierre Morel; met: Sean Penn, Javier Bardem, Jasmi ne Trinca; te zien in: Goes, Vlissingen, Terneuzen. Voormalig huurmoordenaar (Sean Penn) moet op zijn hoede zijn in The Gunman, foto Keith Bernstein

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46