Reynaertcollege biedt podium aan ontluikend creatief talent Podiumagenda 2 UIT Het Reynaertcollege in Hulst biedt jaar lijks jong ontluikend talent een podium om zich te manifesteren via de talentenjacht Foxart. Voor de vijftiende keer staat de school drie dagen lang - vandaag, vrijdag en zaterdag - in het teken van Foxart. Honderden leerlingen meldden zich in november al aan voor de au dities. Uiteindelijk zijn er dertig acts geselec teerd voor het driedaags programma. Die audities vormen een intensief proces waarbij naast de prestaties op het podium ook andere factoren worden meegewogen. Muziekdocent Adrie Boogaert daarover: „We zijn een school en geen commerciële om roep. Bij ons spelen zaken als persoonlijke groei en samenwerking een grote rol. De deelnemers krijgen de kans zich te presente ren en maken vaak ook een ontwikkelings proces door. Van de hier opgedane ervaring hebben de kandidaten vaak nog jarenlang ple zier." Volgens Boogaert is het programma dit keer uitgebreider dan vorig jaar. Opvallend is de grote diversiteit en de groeiende belangstel ling voor kleine, pure acts. Zo blijkt een op treden als singer-songwriter zeer populair. De leerlingen staan tijdens Foxart niet alleen als artiesten op het podium, maar werken ook back stage hardmee aan allerlei organisa torische zaken. Polleke is de eerste familievoorstelling van het Nationale Toneel /NT Jong. Deze productie, gebaseerd op de boeken van Guus Kuijer, is zaterdag te zien in de Stadsschouwburg in Middelburg. Sallie Harmsen vertolkt de titelrol en voelt verbinding met die dappere Polleke. Ik wil niet huilen", zegt Polle ke als haar opa is overleden. Die zin typeert het meisje. Zij krijgt heel wat te verstou wen. Haar ouders zijn ge scheiden. Haar moeder is een beetje raar en haar vader zwerft rond, gebruikt drugs en leent overal geld. En de vriend schap met haar Marokkaanse vriendje Mimoen verloopt door het verschil in geloof en cultuur nogal moeizaam. Bij haar opa en oma op de boerderij vindt zij af en toe een plek om weer op adem te komen. „Polleke is heel innemend, ontwa penend, grappig en dapper. Het is een meisje dat echt nooit opgeeft. Ze is ook ontzettend koppig. Daar mee kan ze zichzelf soms een beetje in de weg zitten, maar ze houdt altijd hoop", zegt de jonge actrice Sallie Harmsen (25). Zij herkent zich in dat meisje. „Ik ben ook wel een doorzetter, kop pig en optimistisch." Een van de dansacts tijdens Foxart bij het Reynaertcollege in Hulst. Do. 26, vrij. 27 en zat. 28 maart, Reynaertcollege, locatie Zoutestraat, Hulst, 19.30 uur. Polleke geeft echt door Ali Pankow DONDERDAG 26 MAART Goes Cabaret Cuido Weijers 'V', De Mythe, 20.00 uur Grijpskerke Lezing door Hans Dammers over Brahms, Galerie De Ossenberg, Singelweg 11, 20.00 uur Hulst 15e FoXart: podium voor talent, Reynaertcollege, 19.30 uur Middelburg Songs from the heart, Leadbelly, De Spot, 20.00 uur. Musical 'Heerlijk duurt het langst', Schouwburg, 20.00 uur Terneuzen Optreden Shirma Rouse, Porgy en Bess, 20.00 uur VRIJDAG 27 MAART Heinkenszand Carolien Borgers 'Zeker Weten', De Stenge, 20.15 uur Hulst 15e FoXart: podium voor talent, Reynaertcollege, 19.30 uur Middelburg Engelstalige lezing door Britse auteur Michael Pye: 'Aan de rand van de wereld', Kloveniersdoelen, 15.00 uur 'Zadelpijn en ander vrouwenleed', het Middelburgs Theater, Minitheater, 20.00 uur Muziektheater KRUIT!, Stadsschouwburg, 20.00 uur. Canto, Ostinato Audio Visual, De Spot, 20.00 uur. Concert Martin Mans en Jos Mans, Koorkerk, 20.00 uur Nieuw- en St. Joosland Kyler Carey Trio, De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg LOS Muziektheater 'Total Los', Ledeltheater, 20.15 uur Terneuzen Vier bands van Toonbeeld gecoached door Herman Smies en Peter Verhelst, Porgy en Bess, 20.00 uur Rowwen Heze 30 jaor: Ballades Beer, Scheldetheater, 20.00 uur Zierikzee Matthaus-Passion, Vocaal Ensemble Luscinia, Scaldis Consortium, Koorklas Culemborg, dirigent Wim Boer, Nieuwe Kerk, 19.30 uur ZATERDAG 28 MAART Aardenburg Matthaus-Passion, Orkest en repiënisten Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Stephan Mac Leod, St. Baafskerk, 14.00 uur (uitverkocht) Goes Vertellerscollectief'De Gouden Tak' met 'Verhalen in hoger sferen', W45Kunstruimte„ 15.00 - 17.00 uur Nationale Popquiz 'De video editie', Podium 't Beest, 20.00 uur Hulst 15e FoXart: podium voor talent, Reynaertcollege, 19.30 uur Middelburg Polleke (9+), Het Nationaal Toneel/NT Jong, Schouwburg, 19.00 uur 'Zadelpijn en ander vrouwenleed', het Middelburgs Theater, Minitheater, 20.00 uur Comedy Kitchen met 'Fresh Meat', 't Spiegeltheater, 20.00 uur 80's Verantwoord, De Spot, 21.00 uur. Nieuw- en St. Joosland Toneel 'Suikerland', Theaterproductie huis Zeelandia, De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Muzikale showjacco Ricardo 'Lentekrie bels', Ledeltheater, 20.15 uur Oost-Souburg Salsa Dansparty, Dansschool Salsa Para Siempre, 22.00 uur Rilland Concert Internationaal zigeunerensem ble Tzigani Emilia Kirova, Luctor et Emergo, 20.00 uur Terneuzen Tijl Beckand en Ruben van der Meer: De grote improvisatieshow, Scheldetheater, 20.00 uur (uitverkocht) Vlissingen David Bowie Tribute door Echo Bowie, De Piek, 21.00 uur Ann Lies Bluesband, Café De Concurrent, 22.30 uur Zonnemaire 'Sport- Muziekshow' Harmonievere niging Nut en Uitspanning, Dorpshuis, 19.30 uur ZONDAG 29 MAART Ellewoutsdijk Optreden Dubbel D De Dijk cover band, 't Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Goes Reggaeband Misty Basement: cd pre sentatie, Café de Pompe, 16.00 uur Middelburg Muziekpodium Zeeland: Ives Ensem ble, Zeeuwse Concertzaal, 15.30 uur Grandpa Nick Sessieband met Hugh Kanza en Julia van de Ketterij, Grandcafé Brooklyn, 17.00 uur Jazz-afternoon: Mojam en Soulsession, Schuttershof, 17.00 uur Oostburg Billy Bloomfish, Bluesclub The Lane, 16.00 uur Oost-Souburg Lunchconcert: Cantando brengt de sta- bat mater van Pergolest, Historische Kerk, 11.30 uur Ouwerkerk Optreden ensemble Strange Brew, Eetcafé De Barbier, 16.30 uur Retranchement Het Oosterpark Kwartet, Ned. Hervormde Kerk, 11.00 uur Vlissingen Shantykoor Buitengaats, Atrium Ter Reede, 14.30 uur Songwriter André van den Boogaart, De Piek, 16.00 uur Stik Hewoon speelt nummers van Nor maal in het Zeeuws, Panta Rhei, 17.30 uur Zierikzee Sunday Blues met Zippy Leaps, Brogum, 14.30 uur Pontes Pieter Zeeman Schoolband, Fizi in De Weverij, 15.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43