PZC De spanning stijgt in Kloetinge. Nog drie dagen en dan vormt het dorp het decor voor de Passie van Kloetinge, de eerste Zeeuwse uitvoering. Initiatiefneemsters Els Robbeson en Rianne van Dalen hebben er zin in. „We zijn vanaf juni bezig, alles komt nu samen", zegt Robbeson. „De puzzel stukjes vallen op hun plek. Tot nu toe was veel los gerepeteerd, dus voor de mensen die meedoen was ook te zien hoe het wordt." Volgens Robbeson leidde dat tot 'kippenvelmomenten'. De afgelopen negen maanden is keihard ge werkt om het idee vorm te geven. „Het was een leerschool, dingen die we als eer ste hebben gedaan, hadden we beter als laatste kunnen doen. Maar ons plan en on ze begroting kloppen nog steeds. Wat we niet hadden verwacht, is de grote respons vanuit heel Zeeland, ook van de media." Volgens Robbeson verdient de cast die aan dacht. „We hebben zoveel talent en kwali teit, zonder de juiste mensen op de juiste plek heb je nog steeds niks." Peter Reinders uit Kats neemt de rol van Je zus op zich, Rianne Walhout uit Heinkens- zand speelt Maria, Reinier Wondergem uit Oostkapelle is Judas, Wilbert van Waas uit Goes kruipt in de huid van Pontius Pilatus, de rol van Petrus is voor Jan Verhoeven uit Middelburg en Tamara van As uit Goes ver tolkt de rol van Maria Magdalena. De Goe- se burgemeester René Verhulst doet een duit in het zakje als verteller, wethouder Jo-Annes de Bat is de discipel Johannes. Van Dalen en Robbeson ('wij zijn twee le ken') krijgen hulp van Hofman Produc tions en Case Video voor beeld en geluid. Het is de bedoeling om het spektakel live te streamen via de site van Zeelandnet. Ook in dorpshuis Amicitia in Kloetinge is het geheel te volgen op een beelscherm, want hoewel de toegang gratis is, geldt 'vol is vol'. „Er is plek voor ïooo tot 1200 men sen op het Marktveld", zegt Robbeson. Ach ter de schermen is een kerngroep actief die zich bezighoudt met verkeer, parkeren en veiligheid. Dat is nodig, want er zal een gro te stoet mensen met een enorm kruis door de straten trekken. Komt helemaal goed, weet Robbeson zeker. De Kloetingse initiatiefnemers hopen dat volgend jaar iemand anders in Zeeland het oppakt. „Wij niet, want dan moeten we nu al bijna weer beginnen." donderdag 26 maart tot en met woensdag 1 april 2015 UitGids Polleke van het Nationaal Toneel PAGINA 2 en 3 Ko de Jonge met KipVis op weg naar tweede beeld PAGINA 12 De laatste hand wordt gelegd aan de Passie van Kloetinge, die zich zowel afspeelt in de kerk als in de straten van Kloetinge. foto Hans Colijn door Luc Oggel Zondag 29 maart: 16.00 uur: Marktveld Kloetin ge, voorprogramma: Popkoor Seaside Ren dezvous, Koor sing@sea, Dansgroep Body Act ion, Broodtroosters. 18.00 uur: Het begin van de Passie van Kloetin ge, het Paasverhaal, een verhaal voor iedereen. Gebracht met zang, dans, muziek en vertellin gen. Afgewisseld met beelden op een groot scherm. Ook zal een groot kruis door de straten worden gedragen in een stille tocht. 20.00 uur Einde, of juist het begin?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42