Zeeuws-Vlaamse marathon Ronde van Bruinisse hoopt op recordaantal lopers trekt massa renners Ontdek'Late Rembrandt' online. Dane hoopt nog altijd op inbreng van oprichters SPORT 33 kpn RUKSMUSEUM kpn.com/rembrandt Nu online: rondleidingen met commentaar van Jort, André, Sophie en Mart. Op 31 maart om 23.59 uur sluit de voorinschrijving. Tot gisteravond stonden er ruim zeshonderd lo pers ingeschreven voor de mara thon. Echte toppers zitten daar nog niet bij. Vorig jaar was er een redelijk spannende strijd bij de mannen om de podiumplaatsen, maar dit jaar staan Sébastièn Schletterer (winnaar), Erwin Har mes en Huub van Noorden (nog) niet op de startlij st. Oud-winnaar Remy Vasseur gaf zaterdag na af loop van de Ropakustrun aan dat hij hoopt op een wildcard. Daar staat de organisatie wel voor open, „maar dan moet-ie me wel even bellen", zegt Boonman. De voorzitter denkt dat de toppers mede ontbreken doordat de mara thon van Rotterdam een week eer der is. „Voor het evenement zou het leuk zijn als er nog een paar inschrijven. Maar we moeten ook geen loper hebben die de mara thon in 2.15 uur kan lopen, want dan is er ook niet veel aan en staat de winnaar op voorhand vast. Ik zou het zelf wel aardig vinden als een Belg een keer zou winnen. Dat zou voor de uitstraling van ons evenement in Vlaanderen ook goed zijn." In tegenstelling tot vorig jaar ren nen de marathonlopers dit jaar van Terneuzen naar Hulst. Het parkoers blijft hetzelfde, maar er is wel meer aandacht besteed aan de beveiliging. Vorig jaar kreeg een parkoerswacht een klap in het gezicht van een fietser, die een atleet begeleidde. „We kun nen meefietsen niet verbieden, omdat we gebruikmaken van de openbare weg. Wel is het zo dat we het parkoers beter gaan beveili gen. Zo komen bijvoorbeeld bij de wallen in Hulst borden te staan om aan te geven dat fietsen daar verboden is." Naast de gewone marathon is er dit jaar ook weer een estafettema rathon. „Die was binnen twee uur volledig uitverkocht, dat wa ren echt Kustmarathontaferelen." Verder zijn er nog afwachtingslo- pen over 5 en 10 kilometer en een Kidsrun voor Kika. „We verwach ten heel veel jonge deelnemertjes aan de start. Vanuit de gemeente Hulst is daar veel aandacht voor. Alle basisscholen in de gemeente zijn benaderd om mee te doen." Tonnie Jumelet, de vader van Jelle en Michiel Jumelet die met de rug nummers 1 en 2 zullen vertrek ken, is een van de drijvende krach ten achter de wedstrijd. Twee jaar geleden stapte hij over van TMZ naar de officiële wielerbond KN- WU en de belangstelling was met een groot. „Onze wedstrijd is op een gunstige datum, én we probe ren hem zo aantrekkelijk moge lijk te maken", verklaart hij het succes. „Er zijn veel premies en op de eerste veertig finishers ligt een prijs te wachten." De Ronde van Bruinisse wordt breed gedragen in het dorp. Veel bedrijven steunen het evene ment. Daarnaast wordt het evene ment aangekleed met een presta tieloop, naar keuze over 5 of 10 ki lometer. De organisatie ligt mede in handen van het plaatselijke Ro- parunteam. Wat betreft de gunstige datum, die is altijd relatief. De Ronde van Bruinisse mist een aantal sterke deelnemers omdat een dag later in Groningen een wedstrijd voor de clubcompetitie wordt verre den. De in België woonachtige Ne derlander Tom Vermeer gaat za terdag als een van de favorieten van start. Hij won vorige week de Ronde van Oud-Vossemeer. De Ronde van Bruinisse begint om 14.00 uur. Hij wordt voorafge gaan door een prestatieloop van 5 of 10 kilometer. Start om 12.30 uur. Inschrijven in de kantine van voetbalclub Bruse Boys. Fors verlies Mytilus De volleyballers van Mytilus hebben in de promotieklas se slechte zaken gedaan. De Goese formatie verloor de uitwedstrijd tegen Liba- non'50 met 4-0 en zakte naar de voorlaatste plaats. De thuisploeg bestookte de Zeeuwen met een lastige op slag en legde met een goed blok de aanval aan banden. De setstanden waren 25-17, 25-11,25-18 en 25-14. Lammerts op WK Kitesurfster Annelous Lam merts uit Schuddebeurs be gint deze week aan haar WK-seizoen. De eerste wedstrijd is in het Marokkaanse Dakhla. Lam merts werd in 2014, haar de buutjaar, meteen vierde in de discipline waarin het zaak is zo moeilijk mogelij ke trucs uit te voeren. Ze gaat nu voor een podium plaats. John Dane - de beoogd voorzitter van het bestuur van de JVOZ - be treurt de gang van zaken nog al tijd. „Ik heb nog steeds goede con tacten met die jongens", zegt hij. „Zij hebben andere keuzes ge maakt. Dat is hun goed recht, maar ik hoop dat we toch nog iets aan elkaar kunnen hebben. Ik zou dat erg toejuichen en dan kunnen we de gelederen wellicht ook weer sluiten. Dennis en Gérard weten waarover ze praten en zijn zeer ervaren." Dane wil gaan bouwen aan een duurzame opleiding. „De JVOZ is een uniek concept. Er is hier geen betaald voetbal in de regio en dus is het de manier om talenten te bundelen. Daar word je als voet baller beter van." De invulling van de trainersstaf voor de acht teams is inmiddels nagenoeg rond. Slechts voor het meisjes Ci-team is nog niemand gevonden. „We krijgen ook hulp van het Cios", stelt Dane. „Daar door zullen de trainers van de ver schillende teams er niet meer al leen voor staan." Bij de businessclub is vers bloed nodig nu Peter Verburg als voor zitter stopt. Dane: „Peter blijft nog wel betrokken, maar we heb ben een andere 'trekker' nodig." Ontdek samen met Jort Kelder, André Kuipers, Sophie Hilbrand en Mart Visser de tentoonstelling 'Late Rembrandt* online. Ze gaan in gesprek met een Rembrandt-expert die alles weet over hun favoriete werken uit de laatste jaren van onze allergrootste schilder. Hiermee maakt KPN, hoofdsponsor van het Rijksmuseum, het voor iedereen mogelijk deze bijzondere expositie te zien. Bekijk de online rondleidingen op kpn.com/rembrandt I Hoofdsponsor van het DONDERDAG 26 MAART 2015 Lopers onderweg in de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen. door Maurice Steketee TERNEUZEN - Over vijf dagen sluit de inschrijving voor de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen, maar de organisatie spreekt nu al de ver wachting uit dat een recordaantal deelnemers zal meedoen aan het evenement op zaterdag 18 april. „Alle onderdelen bij elkaar opge teld denk ik dat er zo'n 1400 spor ters in actie zullen komen", vertelt Arnold Boonman, voorzitter van het organisatiecomité. door Koen de Vries BRUINISSE - Veel criteriums zijn er niet op Schouwen-Duiveland, maar de wedstrijden die er zijn worden goed bezocht. De Ronde van Zierik- zee is al jaren een hoogtepunt in het Zeeuwse amateurwielrennen en de Ronde van Burgh-Haamstede doet daar niet veel voor onder. Ook de Ronde van Bruinisse tim mert aan de weg. Zaterdag staan naar verwachting tachtig renners aan het vertrek. UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden vierde divisie. Zandee Kloetinge - Team de Distel 6 0-8: Martin Capelle - Jean Mail- leur 25-30, 52; Daan Weststrate - Erik Niewen- huyse 13-25, 45; Ad van der Werf - Piet Hermus 24-25, 79; Wim Zandee - Piet Knobel 19-20, 81. Driebanden klein Gust Boonen toernooi. Jur- gen Mathia - Johnny de Witte 2-0: Wim van Win gerden - Daniëlle Floors 2-0; Albert Menheere - Piet de Wit 2-0; Adrie Verwest - Iman Wesdorp 1-2; Huib Kuijten - Frits van der Vliet 2-1; Kees van der Guchte - Corrie de Looff 2-0. WIELRENNEN 70e Dwars door Vlaanderen. Roeselare - Ware- gem: 1. Wallays (Bel) 200,2 km in 4.36.03, 2. Theuns (Bel) 0.02, 3. Van Baarle (Ned), 4. Kwiat- kowski (Pol) 0.04, 5. Van Keirsbulck (Bel) 1.20, 6. Benoot (Bel) 1.29' 18. Terpstra 4.46, 25. Van Gin- neken 6.50, 29. Kerkhof, 32. Groenewegen, 35. Hoogerland, 54. Boy van Poppel, 62. Ligthart. ROTTERDAM DAKHLA door Jan Dagevos VLISSINGEN - Het waren de afgelo pen maanden roerige tijden bij de jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ). Triest dieptepunt was het vertrek van Dennis en Gérard de Nooijer, de oprichters en de man nen van het eerste uur. Verschil van inzicht over de te varen koers en persoonlijke tegenstellingen zorgden voor een breuk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34