32 SPORT KRISKRAS Tennisser Patrick Marteijn weet nog van geen ophouden. In zijn categorie behoort hij tot de beteren van Nederland. IJZENDIJKE - Patrick Marteijn, gebo ren op 4 november 1959 in IJzen- dijke. Dit jaar wordt de tennisser van Tiola (Tennis Is Ons Liefste Amusement) dus 56 jaar. Oud ge noeg om zich al enkele malen Na tionaal Veteranenkampioen te mogen noemen. Afgelopen zomer zegevierde hij zowel in de mixed-45+ als in de mixed 55+. Onlangs pakte hij de titel in het dubbel-55+ tijdens de Nationale Open Veteranen Tenniskampioen schappen (NOVT) in Hilversum. „Afgelopen zomer werden in de zelfde hal ook de finales van de buitenkampioenschappen ge speeld omdat de regen toen met bakken uit de lucht viel. Opmer kelijk genoeg hadden de finales van de NOVT (zondag 8 maart) juist binnen gespeeld kunnen worden vanwege het zonnige weer. Mijn vaste maat Ben van der Steen en ik wonnen die eind strijd met twee keer 6-4 van de oud-proftennissers Rolf Thung en Martin Koek. Zij hadden nog nooit een dubbel verloren in de veteranen, ook niet op EK's en WK's", blikt Patrick Marteijn te vreden terug. Het betekende voor het duo al de derde NK titel. „We vullen elkaar goed aan. Ben (af komstig uit Berlicum) heeft ster ke slagen van achteruit, is degelijk en kan goed de rally's aangaan. Ideaal voor mij, zon speler die druk zet van achteruit. Daardoor kan ik het aan het net vaak afma ken, hoewel je wel je kans moet afwachten. Als je te vroeg gaat ben je gezien. In de laatste game van de wedstrijd stond ik met 0-40 achter op mijn service, maar vervolgens maakten we vijf pun ten op rij." De West-Zeeuws-Vlaming is on dertussen genomineerd voor het Nederlands Veteranen Team 55+. In de veredelde Davis Cup voor veteranen maakt hij in juni zijn opwachting op het WK in het Franse La Baule, in een team met Jacky Willemen, Jan Pieter Noor- dermeer en Frank Lapré. Er wor den drie singles en twee dubbels gespeeld. Netspeler pur sang Pa trick Marteijn (speelsterkte enkel 4, dubbel 3) komt alleen in het dubbel in actie. Hij speelt nog steeds service-volley, zowel in en kel als dubbel. „Dat wil niet zeg gen dat ik altijd volle bak naar vo ren storm, want je moet natuur lijk ook variëren." Komt met het vorderen der jaren dan geen sleet te zitten op de montere Zeeuws-Vlaming? „Het valt allemaal best mee, maar je moet natuurlijk wel luisteren naar je lichaam. Op je vijftigste kun je niet meer zoveel dan op je twintigste, maar je moet slim met je fysiek omgaan. Soms moet je gewoon accepteren dat je tegen stander beter is, in plaats van je zelf overhoop te slaan. Dat ik niet meer zo explosief ben, merk ik goed als ik tennis tegen Bart van de Sande en Ruben Haverbeke, mijn teamgenoten bij Tiola. Met het ouder worden boet je aan kracht in waardoor je niet meer zo kan doorslaan. Naast tennissen ben ik ook liefhebber van schaat sen en skiën. Iedere winter doe ik mee aan de alternatieve Weissen- see Elfstedentocht. Dat houdt je benen sterk. Ik ga ook regelmatig op mijn skeelers naar mijn werk", vertelt Marteijn. Sinds zijn studie aan de TU in Eindhoven is hij inmiddels drie decennia werkzaam bij Dow, sinds 2004 als electrical techno logy manager. „Ondersteunen van chemische fabrieken op het gebied van de elektrische syste men. Bij elektriciteit gaat het om milliseconden, nog sneller dan op de tennisbaan... Vorig jaar had den we een groot project in Ham burg. Ik reed dan via Essen naar huis omdat ik behalve bij Tiola ook in Duitsland competitie ten nis bij Tus 84 in Essen. We wer den afgelopen jaar veteranenkam pioen van Duitsland. Verder speel ik ook nog veteranencompetitie bij De Warande in Oosterhout." Met het Brabantse team werd hij vorig jaar nummer twee van Ne derland na nipt verlies in de play offs. Patrick Marteijn is onlangs toegetreden tot het bestuur van Tiola. Samen met zijn vriendin en teamgenoot José de Wit zorgt hij voor de bevoorrading van de kantine. „Ik wilde alleen in het be stuur als we een team van mini maal zes mensen zouden hebben. Inmiddels hebben we een goed bestuur van acht personen. We beschikken over een enthousiaste groep vrijwilligers waar iedereen zijn steentje bijdraagt. Het feit dat je handig bent is zowel een voor deel als een nadeel", lacht de han dige 'klusjesman', die trots de ver nieuwde keuken van Tiola showt. vragen over voetbalopleiding JVOZ -®- Dat zijn de voetbaltalenten en de trainers. Het gaat om zo'n 140 leden. De jeugdleden hebben geen stemrecht. Een ouder of ge machtigd voogd mag namens een jeugdlid stemmen. De nieuwe statuten/plannen kunnen alleen worden goedgekeurd als tweeder de van het aantal leden aanwezig is en een stem uitbrengt. Op de laatste ledenvergadering in december van het vorige jaar is ge constateerd dat de JVOZ niet opti maal georganiseerd is en dat het bestuur strakker gevolgd moet worden. Daarom wordt nu geko zen voor een Raad van Toezicht (RvT), die uit drie personen gaat bestaan en boven het dagelijks be stuur komt te staan. De leden van de RvT komen uit het onderwijs (de JVOZ werkt nauw samen met het Scheldemond College) en het bedrijfsleven. De wens was ook om iemand van een betaald voet balorganisatie in het bestuur op te nemen, maar dat is niet gelukt. De namen van de leden van Raad van Toezicht zijn bekend, maar worden pas vanavond tijdens de vergadering bekendgemaakt, het geen door enkele leden als vreemd wordt ervaren. Ze had den zich graag vooraf een idee willen vormen over de kandida ten. Nu moet er ter plekke geoor deeld, beslist en gestemd worden. De Raad van Toezicht krijgt, zo blijkt uit de concept-statuten, de nodige bevoegdheden. De RvT be noemt de leden van het bestuur en beslist mee over onder meer het beleidsplan, de begroting en investeringen. Dat is wettelijk toe gestaan, maar het is wel belang rijk dat de leden goed weten wat de statutenwijzigingen inhouden, voordat ze ermee akkoord gaan. Ja. Jon Herselman, die nu in zijn eentje het interim-bestuur leidt, wordt voorgedragen als penning meester. Roel Latuheru, oud-voet baller van Oostkapelle en general manager bij C-Port BV, is de be oogde secretaris, terwijl John Da ne voorzitter moet worden. Hij speelde in het verleden bij VC Vlissingen en GPC. In zijn dage lijks leven is hij lid van het Colle ge van Bestuur van de HZ Univer sity of Applied Sciences. Die namen worden tot vanavond acht uur geheim gehouden, maar het gaat om oud-profs met een Zeeuwse achtergrond. Er wordt aan mensen zoals Danny Blind, Adrie Koster en Peter van Vossen gedacht. Zij gaan gevraagd en on gevraagd advies geven en zaken te gen het licht houden. Dus analyse ren of de JVOZ op de goede weg zit. Verder worden ze ingezet voor gasttrainingen. Daarnaast kunnen de adviseurs wellicht deu ren open krijgen die nu gesloten blijven voor de JVOZ. Zij hebben immers een groot netwerk. Nee. Dat is een fout in de con cept-statuten. De JVOZ gaat de huidige constructie voortzetten. Er is een coördinator opleidingen in de persoon van Dolf Roks. Hij wordt op technisch gebied onder steund door Wim Ovaa. Ook Niels Slager zorgt voor ondersteu ning, bijvoorbeeld door het orga niseren van open dagen, selectie- dagen, het volgen van talenten. Dolf Roks is ook werkzaam bij Sparta en is dus niet volledig in zetbaar. In de nieuwe opzet waakt hij over speelwijze, trainingsaan- pak, etc. Verder leidt hij één keer per maand het trainersoverleg, waarbij hij gevoed wordt door on der andere Wim Ovaa. De laatste vertoeft immers vaker dan Dolf Roks op de werkvloer. Dat is een punt van discussie. FC Twente zit in financieel zwaar weer. Los daarvan wordt Twente als ver weg gezien en bovendien is de eredivisionist van een hoog niveau. De nieuwe organisatie overweegt om het dichter bij huis te zoeken. Er wordt daarbij ge dacht aan Sparta, NAC of FC Dor drecht. Ook qua niveau zou dat beter aansluiten bij de JVOZ, zo menen de nieuwe mensen. door Zeeuws-Vlaanderen Veteraan Marteijn naar WK door Henk van de Voorde Patrick Marteijn in actie bij Tiola in IJzendijke. foto Peter Nicolai 7 De Jeugd Voetbal Opleiding Zee land (JVOZ) wil de stap naar vol wassenheid maken en past de or ganisatie aan. Er wordt een nieuw bestuur gevormd, er komt een Raad van Toezicht en verder wordt er een Raad van Advies in gesteld. De leden moeten zich vanavond tijdens de ledenvergade ring uitspreken over de plannen. door Jan Dagevos Wie zijn de leden van de JVOZ? Waarom komt er een Raad van Toezicht? 3 Wie komen er in de Raad van Toezicht? 4 Zijn de namen van de bestuurs leden bekend? 5 Wie komen er in de Raad van Ad vies en wat wordt de rol van dit orgaan? K In de concept-statuten wordt ge- sproken over een hoofd oplei ding. Komt die er ook? 7 Wordt de samenwerking met FC Twente voortgezet?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 33