Alleen Wallays krijgt plaatsje in wielermuseum SPORT 31 van een groot krachtenveld. Van bestuurders tot de politiek." Hid dink ontdekte dat ook al in zijn eerste regime aan de Bosporus. Bestuursleden van Fenerbahqe kwamen in de dagen voor een wedstrijd één voor één naar hem toe en toonden de achterkant van hun sigarendoosje. Daarop ston den de namen geschreven van de spelers die ze betaalden. Of ze in de basis konden starten. Als Hid dink andere plannen had, kon hij rekenen op tegenwerking. Dan werd dus een buikdanseres inge huurd om hem te verleiden. Of dook er 'toevallig' een intimi derende meute supporters op bij het trainingsveld. De coach haal de het einde van het seizoen niet. In maart 1991 stapte hij op. Ook zijn tweede episode in T\ir- kije, als bondscoach, eindigde voortijdig. Meteen nadat 'De Maansterren' waren uitgeschakeld in de play-offs voor het EK in Polen en Oekraïne werd de samenwerking verbroken. Hiddink kon de neer gaande spiraal van het Turkse voetbal niet stoppen en heeft za terdag met Oranje een weerzien met een ploeg die de weg om hoog nog steeds niet heeft gevon den. De furie zal er ongetwijfeld zijn, op het veld en in de vakken van de Arena die rood kleuren. Maar er is méér nodig om van Tur kije weer een trotse voetbalnatie te maken. Toevalligerwijs spelen twee van die verhalen - het Belgische mu seum zullen ze wel niet halen - zich deze woensdag voor het ge bouw af. Het lot bepaalt dat de teambussen van Movistar en Tin- koff-Saxo voor de start van de se- mi-klassieker Dwars door Vlaan deren een plekje pal tegenover het museum hebben gekregen. De Spanjaarden van Movistar zijn hier met een plan gekomen. Hun kleine troetelbeer Nairo Quintana moet in deze wedstrijd ondervin den hoe het is om op kasseien te koersen. Dit met het oog op de Tour de France in juli. Om die te winnen, zal de Colombiaan in de eerste week de schade op de glad de stenen moeten beperken. Is de sfeer rond de Spaanse bus hooguit wat zenuwachtig, een paar meter verderop bij Tinkoff- Saxo is die onwezenlijk. De ploeg is in crisis: de Russische multimil jonair en eigenaar Oleg Tinkov zette zondag teammanager Bjarne Riis op non-actief. Over de reden wordt volop gespeculeerd. Slacht offert Tinkov de Deen, Tourwin naar van 1996, vanwege het mati ge voorseizoen van de miljoenen ploeg? Dat de oorzaak van finan ciële aard is, lijkt gezien het enor me vermogen van Tinkov onwaar schijnlijk. Klip en klaar is dat rust en stabiliteit op dit moment ver te zoeken zijn bij de rijkste ploeg uit het peloton. Geen goed nieuws voor bijvoorbeeld Alberto Contador, die dit jaar eindelijk de Tour weer eens wil winnen, en dan dus Quintana moet verslaan. In Roeselare is noch Riis noch Tinkov aanwezig om klaarheid te scheppen. Tristan Hoffman is ploegleider bij de geelblauwen. Zodra de naam Riis valt, springen de seinen bij de Achterhoeker meteen op rood. „Daar ga ik niets over zeggen. Over de koers mag je me alles vragen." Ook zonder Riis lukt het Tin- koff-Saxo niet het aantal seizoens zeges op drie te brengen. Kopman Breschel mist de slag als de beslis sende kopgroep ontstaat, in een koers waarin ook Brian van Goethem uit Sluiskil zich in het begin goed laat zien. Lars Boom is misschien wel de beste in koers, maar de Astana-man schuift in een ziedende solo-achtervolging Johnny Hoogerland eindigde als 35e in Dwars door Vlaan deren. Brian van Goethem reed in de kopgroep onderuit. Jelle Wallays van het nietige Topsport Vlaanderen wint. De Vlaming (25) finisht voor ploeggenoot Edward Theuns, de Nederlander Dylan van Baarle en wereldkampioen Michal Kwiatkowski. Wallays hoeft zich over één ding geen zor gen te maken. Als in 2016 het wie lermuseum wordt heropend, zal er voor hem vast een plekje zijn. „Roeselare is mijn geboortestad", jubelt hij na afloop. „Dit is mijn mooiste zege ooit." Domenico Pozzovivo heeft in Girona de derde etappe in de Ron de van Catalonië gewonnen. De Italiaan demarreerde uit een klei ne kopgroep, met onder anderen Alberto Contador en Richie Por te. De Colombiaan Rigoberto Uran sprintte naar de tweede plek, voor de Ier Daniel Martin. Marco Minnaard uit Wemeldinge gaf 22 seconden toe op de ritwin naar. Pierre Rolland is de nieuwe leider in het klassement. Boulahrouz weg bij Feyenoord Feyenoord neemt deze zo mer zo goed als zeker af scheid van Khalid Boulah rouz, Erwin Mulder en Ro nald Graafland. De club uit Rotterdam zegde gisteren formeel de contracten met de doelmannen Mulder en Graafland op en besloot het contract met verdediger Bou lahrouz niet te verlengen. De 33-jarige Boulahrouz kwam aan het begin van dit seizoen transfervrij over van Bröndby. Kerkhove verrast in eerste ronde Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren in de eerste ronde van het 25.000 dollar- toernooi van Palm Harbor (Florida) de nummer vijf van de plaatsingslijst uitge schakeld. De 23-jarige Zierik- zeese versloeg de Poolse Pau la Kania in drie sets: 3-6 7-6 6-4. De Schouwse stuit in de vol gende ronde op de Brazili aanse Beatriz Haddad Maia. Tennissers gestraft voor matchfixing De internationale tennis- bond ITF heeft twee profspe lers voor zes maanden ge schorst, omdat ze de regels tegen matchfixing hebben overtreden. De Italiaan Wal ter Trusendi en de Frans man Elie Rousset kregen te vens een boete van 5000 eu ro, meldde de ITF. Details zijn niet vrijgegeven, behal ve dat Trusendi en Rousset vorig jaar de uitslag van een partij willens en wetens heb ben beïnvloed. Bert den Ridder naar Kloetinge Kloetinge heeft zich voor volgend voetbalseizoen ver zekerd van de diensten van Bert den Ridder. De 23-jarige speler uit Roosendaal tekende giste ren zijn contract. Den Rid der genoot zijn opleiding bij RBC Roosendaal, speelde daarna in de beloftes van FC Antwerp en speelt nu bij za terdag-eersteklasser Dinte- loord. Hij is na Dimitri Hooftman (Goes) de tweede aanwinst. Alflen en Adriaanse weg bij FC Utrecht FC Utrecht neemt aan het einde van het seizoen af scheid van hoofdtrainer Rob- by Alflen. Ook technisch ad viseur Co Adriaanse legt zijn taken aan het einde van het seizoen neer. FC Utrecht presteerde dit seizoen wisselvallig. De ploeg uit de Domstad staat na 28 speelronden twaalfde met 32 punten. Vrijdag ver loor het op eigen veld met 4-3 van NAC Breda. r-' DONDERDAG 26 MAART 2015 Bondscoach Guus Hiddink en Georginio Wijnaldum (links) kijken naar Bruno Martins Indi en Jordy Clasie tijdens de training van het Nederlands elftal. Oranje bereidt zich voor op de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Turkije, foto Koen van Weel/ANP door Chris van Mersbergen ROESELARE - In Roeselare bevindt zich het nationale wielermuseum van België, momenteel wordt het gerenoveerd. Het is een plek waar de meest bijzondere van de vele duizenden verhalen die de wieler sport rijk is een plaatsje krijgen. ROTTERDAM PALM HARBOR LONDEN KLOETINGE UTRECHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32