Philippine vindt in Verhoene interim-trainer Middelburg-icoon Sal Simonse overleden Feyenoord weet nog niet wat banaan brengt 30 SPORT NEDERLAND-TURKIJE Guus Hiddink en Turkije: het is nooit een bruisend huwelijk geweest. In het land waar voetbal geregeerd wordt door emotie liep de coach voortdurend tegen muren aan. Vorige week woensdag besloten Philippine en Henk Ottens uit el kaar te gaan, nadat de spelers groep van de zondag-derdeklasser het vertrouwen in de trainer had opgezegd. Afgelopen zondag zat Rob van den Hemel, trainer van het tweede elftal, als tijdelijke ver vanger op de bank. Dennis de Nooijer verzorgde de voorberei ding op de wedstrijd tegen Bres- kens (3-2-overwinning). „Maar je mag met een TC2-diplo- ma geen speler/trainer zijn in de derde klasse", doelde Dethlef Pie- ters, lid van de technische com missie van Philippine, op het feit dat De Nooijer ook nog als speler actief is bij de zondag-derdeklas ser. „We moesten dus op zoek naar een andere oplossing en wil den een sterke persoonlijkheid voor de groep. Als Kenny Verhoe ne dan zin heeft om deze functie te vervullen, mag je denk ik in je handjes knijpen." Verhoene maakte gisteravond ken nis met de spelersgroep en ver zorgt morgenavond voor het eerst een training. Hij combineert die werkzaamheden met zijn activi teiten bij Hoek. Daar traint hij op maandag, dinsdag en donderdag. Tot het einde van het seizoen, want dan vertrekt hij bij de top klassen Pieters: „Wij zijn voor ko mend seizoen nog op zoek naar een trainer. We gaan de komende weken een lijstje maken en gaan met de kandidaten in gesprek." Simonse stond aan de wieg van de hoogtijdagen van Middelburg. De club werd in 1966, 1967 en 1969 onder leiding van trainer Piet Lindenberg landskampioen in het zondagvoetbal. In die tijd werd Middelburg het Ajax der amateurs genoemd. Naast zijn voorzitterschap bij Mid delburg vervulde Simonse tal van functies bij de voetbalbond KN VB. Voor zijn vele verdiensten werd hij benoemd tot erevoorzit- ter van Middelburg en bondsrid- der van de KNVB. Komend week einde hangt op het complex van Zeelandia Middelburg de vlag half stok. Alle teams die in actie komen zullen voor het begin van de wedstrijd een minuut stilte in acht nemen. Het eerste elftal speelt zondag bovendien met rouwbanden. AMSTERDAM - Toen Guus Hiddink begin jaren negentig bij Fenerba- hqe aan zijn eerste buitenlandse avontuur als trainer begon, maak te hij al snel kennis met de wet ten van een geheel andere voetbal cultuur. In een Turkse sensatie krant verscheen een foto waarin hij tamelijk onhandig een trui over zijn hoofd trekt, terwijl hij haastig wegloopt bij een schaars geklede buikdanseres. Paparazzi hadden de toen nog jonge coach - met monumentale snor - in de val gelokt. Zo gaat dat dus in Tur kije, was de harde les. Guus Hiddink werd een levende legende in Zuid-Korea, bezorgde Australië voetbalkoorts en kreeg in Rusland een standbeeld. Maar tussen Guus Geluk en de Turken wilde de liefde nooit in volle he vigheid ontvlammen. Zijn missie bij Fenerbahce, een als topclub vermomde vulkaan, duurde slechts negen maanden. Na een desastreuze competitiestart (1-6 verlies) werd zijn auto bekogeld met grote stenen. Later werd hij belaagd door fans met knuppels en stokken met spijkers, omdat hij de verkeerde spelers zou heb ben opgesteld. Fenerbahce beleefde een histo risch slecht seizoen en eindigde op 25 punten van de kampioen. Toch keerde Hiddink in 2010 te rug naar Istanbul, om daar een contract als bondscoach van Tur kije te tekenen. In twintig jaar was zijn status gegroeid van jon ge, aanstormende trainer tot een gelouterde people's manager met een indrukwekkend palmares. Hiddink wilde het nationale team verjongen en klaarstomen voor een gouden toekomst, met het charisma waarmee hij jarenlang successen had afgedwongen. Maar Guus Hiddink beleefde erg weinig plezier aan zijn twee periodes als trainer in Tur kije opnieuw bleek het land van de fu rie een lastig decor om te werken. Te lastig. De Turken hadden het WK in Zuid-Afrika gemist en wil den koste wat kost aan het voet balfront terugkeren met kwalifica tie voor Euro 2012. Bovendien werd de Süper Lig, de hoogste di visie, geteisterd door een omkoop schandaal met uitgerekend de ex-club van Hiddink - Fenerba hce - in het middelpunt. „Ieder een was alleen maar bezig met die affaire", herinnert Fuat Usta zich, de ex-prof van MW en For- tuna Sittard die destijds assistent was van de Achterhoeker. „Guus wilde de nationale ploeg hervor men, maar kreeg nooit tijd om daaraan te werken. Het resultaat was heilig. Zo gaat dat altijd in Turkije, het voetbal drijft in een zee van heel veel emotie. Er is geen visie voor de lange termijn." Hiddink bleek niet in staat, zoals eerder in Zuid-Korea en Austra lië, om de zaken naar zijn hand te zetten. Integendeel, de kritiek op zijn functioneren kreeg gaande weg de kracht van een orkaan. Bij zaken werden hoofdzaken, soms in absurde proporties. Zo werd hij de 'coach van de afstandbedie ning' genoemd, omdat hij niet permanent in Turkije verbleef. Ook zou hij de internationals ver boden hebben om broodjes pens en darmensoep te eten, populair Turks junkfood. Usta: „Hiddink was elk weekend in Istanbul. Maar de media zochten naar nega tieve zaken. Ze zijn een speelbal De Europese voetbalbond heeft Feyenoord al wel een boete van 11.000 euro gegeven voor het ge drag van de fans in de uitwed strijd in Rome. De aanhang van Feyenoord stak vuurwerk af op de tribunes. De tuchtcommissie van de Uefa boog zich vorige week donderdag over de zaak-Feye- noord. De Rotterdamse club was aangeklaagd voor racistisch ge drag, omdat supporters van Feye noord een opblaasbare banaan op het veld hadden gegooid in de na bijheid van de Ivoriaanse aanval ler Gervinho van AS Roma. De Franse scheidsrechter Clé ment Turpin legde de wedstrijd tijdens de tweede helft voor een kwartier stil, nadat de Feye- noord-fans voorwerpen op het veld hadden gesmeten. Ook daar voor is de club aangeklaagd, net als voor het blokkeren van trap pen in het stadion door suppor ters. De nummer drie van de ere divisie, die de wedstrijd tegen AS Roma met 2-1 verloor en daardoor werd uitgeschakeld, had een ver klaring opgestuurd naar de Uefa, vooral met als doel de aanklacht van racisme van tafel te krijgen. y \NFvREGEN\ door Mitchell Minnaard PHILIPPINE - Een week nadat Henk Ottens en Philippine uit elkaar gin gen, heeft de zondag-derdeklasser in Kenny Verhoene een interim-trai ner gevonden. De Belgische hoofd coach gaat zijn activiteiten bij top- klasser Hoek combineren met zijn nieuwe functie bij Philippine. Zon dag zit hij bij het degradatieduel met hekkensluiter Clinge voor het eerst op de bank. MIDDELBURG - In zijn woonplaats Middelburg is dinsdag Sal Simonse overleden. Hij was 25 jaar voorzit ter van MV&AV Middelburg, de voorloper van de huidige voetbal club Zeelandia Middelburg. Simon se zou op 5 mei 99 jaar geworden zijn. Hij wordt maandag om 14.00 uur in Middelburg gecremeerd. Turkse furie bracht Guus nooit geluk door Roel Wiche Sal Simonse ROTTERDAM - Feyenoord weet voor lopig nog niet welke straf de club krijgt voor het wangedrag van de supporters tijdens de thuiswed strijd uit de Europa League tegen AS Roma op 26 februari. De tucht- commissie van de Uefa heeft een inspecteur aangesteld die nader on derzoek verricht naar de gebeurte nissen in De Kuip. De Rotterdamse club is onder meer racistisch ge drag ten laste gelegd. „Het is Feye noord niet bekend wanneer dit on derzoek van start gaat en hoe lang dit gaat duren", meldt de club. Edward Theuns (links) spuit winnaar Jelle Wallays onder met champagne tijdens de huldiging van Dwars door Vlaanderen, foto Julien Warnand/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31