Mobiele shop Knus in de bus uit Westkapelle Bommenruimregeling Mogelijke koper Aanjaagfonds voor ook voor privegrond oosterscheide nieuwe cultuurideeen Wfë: 24 WALCHEREN NIEUW JASJE KAAI VEERE h De herinrichting van de Veerse Kaai nadert zijn voltooiing. Flaneren verdringt daar straks het parkeren. u voor veerboot Niet afwachten tot klanten de winkeldeur binnengaan, maar zelf de boer op. Beurzen, fairs, markten en evenementen vor men het doel van de kersverse Westkapelse onderneemsters. De bus is de basis. Kleding, accessoi res, sieraden en woon-hebbedin- getjes 'venten' de dames mobiel uit. Zo zijn er zachte sieraden van Portugees kurkeiken, kommetjes van gerecycled plastic uit Sri Lan ka naast kleding, kaarten, plaids en schoenen. Els Verstraate (48): „We verkopen alleen eerlijke pro ducten. Niet gemaakt door kinder arbeid. We moeten er zelf achter staan en het ook mooi of leuk vin den." Een eigen winkeltje is een droom die beide vrouwen al langer koes teren. Els: „Een winkel vergt ech ter veel investering. Zowel in tijd als in geld. Op een gegeven mo ment zagen we ergens de fashion- bus. Een leuk idee waar wij onze eigen draai aan hebben gegeven. Ik denk dat we iets nieuws doen. We hebben veel beurzen, fairs en evenementen af gelopen. Dat doen we al jaren, gewoon voor ons plezier. Dit concept zijn we nog niet tegengekomen." Jolanda Louwerse (49): „We zijn op internet op zoek gegaan naar een geschikte bus. In Smilde za gen we deze Bedford. We zijn op de dag van de TT Assen naar Drente gereden, naar de garage waar die stond. In een hele rij mo toren. Dat was wel erg leuk." De vrouwen schilderden de bus aan de binnenkant en de accen ten aan de buitenkant. Het Knus in de bus-logo, twee uiltjes op en takje, prijkt nu op de bus. De alu minium bedekking aan de buiten kant, met ingeschuurde cirkels, zat er al op. Behang, een nieuwe vloer in houtmotief, kledingrek ken en kastjes completeren het beeld. De Bedford, ooit postwagen van het Engelse leger in Duitsland en daarna camper, is nu een mobiele shop. De bus debuteert zaterdag op de voorjaarsfair in Lewedorp. De vrouwen hebben er het volste vertrouwen in dat die fair het be gin is van vele anderen. Els: „We willen dit jaar contacten leggen en die volgend jaar verder uitbou wen. Zo'n twee, drie keer per week op stap zou ideaal zijn." Oude Bedford geschikt ge maakt voor de verkoop van kleding en accessoires op markten en fairs VEERE - De Veerse dames en he ren konden proeflopen en keuren voorafgaand aan de herinrichting van de Veerse Kaai. Op een proef- vak van tien bij tien meter kregen zij diverse stenen, tegels en patro nen voorgeschoteld. De keuze was snel gemaakt. De keien op de wandelpromenade langs de bin nenhaven liggen nu in een fraai waaierpatroon. „De tegelvarianten vielen gelijk af', herinnert stadsraadvoorzitter Jan Paul Loeff zich nog. „Het waaierpatroon vond men het mooist. Ik vind het prachtig", be kent hij. „Ik heb me laten vertel len dat Portugezen het straten deels hebben gedaan. Zij konden langer doorwerken." Hoe het ook zij, de Kaai ligt er weer pront bij. Op de laatste werk jes na, is de herinrichting gereed. Er worden nog fietsenrekken ge plaatst en de rekken rond de nieu we iepen moeten ook nog neerge zet. De geleverde antracietgrijze exemplaren konden de goedkeu ring van de stadsraad niet wegdra gen. Er komen nu groene. In de zelfde kleur als de bankjes van hout en smeedijzer en de smeedij zeren lantaarnpalen. De hekjes komen aan de voor- en achterkant, zodat er geen fietsen tegen het prille groen gekwakt worden. Loef: „Het zijn nog iele, kwetsba re boompjes. Dit soort is resistent tegen de iepziekte, maar is nog niet zo lang op de markt en slechts verkrijgbaar bij één kwe ker. Voor vierhonderd euro per exemplaar. Da's duur brandhout. Dat wil je wel beschermen." De herinrichting startte vorig jaar oktober. De Kaai moest aantrekke lijker worden om te flaneren. Dus zijn de parkeervakken tussen Campveerse toren en Markt ver dwenen en is de terrasruimte ver groot. Vanaf de Markt zijn er ruim zeventig parkeervakken, slechts bedoeld voor vergunning houders. De toerist zal zijn auto mobiel elders moeten zetten. Een deel van de riolering is ver vangen, evenals de oude asbest waterleiding. Onder de bestrating is een nieuwe puinfundering ge stort. De rijbaan is met een centi meter of dertig versmald, schat Loef. Hij is enthousiast over het keperverband in de straatklinkers en de kleurschakering. Wijzend: „Je ziet nu geeltinten, blauwig ste nen en rode; schitterend. Helaas Die vergoeding komt 'nagenoeg' overeen met de zeventig procent vergoeding die de gemeente Vlis- singen krijgt voor onderzoek naar niet ontplofte projectielen uit de Tweede (en Eerste) Wereldoorlog. Op noord-oostelijk Paauwenburg, een randje noord-Rosenburg en een hoek oostelijk van Oost-Sou burg na is vrijwel het hele Vlis singse grondgebied 'verdacht' van mogelijke explosieven volgens de 'Bommenkaart' van de gemeente. Met name het gebied rond het Ka naal door Walcheren tot Ritthem, het Middengebied en het Nolle- bos ziet rood op die kaart. Andere gebieden zijn al bebouwd, deels na de oorlog, en worden als min der verdacht beschouwd. De bijdrage kan zonder legeskos- ten worden aangevraagd. De ge meente wil met regeling zorgen dat sommige stukken bouwgrond grond en bouwplannen niet extra in prijs 'belast' worden. VLISSINGEN - De Werkgroep PSD- net.nl heeft een mogelijke inves teerder gevonden voor de voorma lige PSD-boot Oosterschelde. Een naam geeft de werkgroep niet, maar een 'geïnteresseerde on dernemer' wil de oude veerboot uit 1933 in de Vlissingse Dokha ven neerleggen en deels als mu seum inrichten met kleine hore ca. De ondernemers is in gesprek met de Zwolse eigenaar van de boot over aankoop van het schip. De gemeente Vlissingen staat po sitief tegenover het idee, maar PSDnet.nl vraagt de gemeente geen financiële bijdrage. Hun vaste subsidie wordt vanaf komend jaar stapsgewijs vermin derd tot nul in 2019. De nieuwe subsidiestijl wordt 'meerjarig structureel', zoals wethouder Sem Stroosnijder het noemt: voor cul tuurprojecten die meerdere jaren lopen. In 2016 reserveert de ge meente 25.000 euro voor het nieu we fonds, dat wordt opgebouwd tot 100.000 in 2019. Met dit subsi diesysteem wil de gemeente geld beschikbaar maken voor nieuwe initiatieven.Voor de festivals On derstroom, Bevrijdingsfestival, Film by the Sea, Rescue en Sail staat een bedrag van 200.000 euro apart. Dat was tot nu toe vier ton. De subsidie-aanvragen voor 2016 moeten voor 1 juni 2015 ingediend zijn. De activiteiten die kans ma ken moeten tenminste honderd mensen trekken, voor een breed publiek toegankelijk zijn, positie ve economische effecten hebben en aansluiten bij het Vlissingse profiel als toeristische- en studen tenstad. Els Verstraaten (links) en Jolanda Louwers uit Westkapelle bij hun zilver kleurige Bedford, omgetoverd tot Knus in de bus. foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen WESTKAPELLE - De zilverkleurige Bedford met fuchsiaroze accenten is dé blikvanger in de Westkapelse straat. Het fleurige vehikel van Jo landa Louwerse en Els Verstraate herbergt zelfs een compleet winkel tje: Knus in de bus. De Kaai in Veere. foto Ruben Oreel Veere koestert door Annemarie Zevenbergen door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Ook Vlissingse parti culieren die te maken krijgen met oude munitie en explosieven in hun grond kunnen binnenkort ge bruik maken van een rijksbijdrage voor de kosten van grondonder zoek en eventuele ruiming. door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Er komt een nieuw Aanjaagfonds Cultuur in plaats van de structurele subsidies die de ge meente Vlissingen geeft aan cultu rele instellingen en evenementen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25