Aan/uit-polder 'Door de politiefuiken kan er niemand meer uit' Zeeuws netwerk LHBT gaat van start Waterschap ziet 160 jaar ervaring vertrekken Binnenstad in noodgeval afgesloten ZEELAND 23 commentaar Nieuwe arrestaties schietpartij Strijd op leven en dood tussen twee groepen Emove, het project waarin alle partijen rond de Westerschel- de nadenken over de toekomst van de rivier, heeft een opmerkelijk idee. Een aan/uit-polder. Vijftig jaar als natte natuur, dan weer vijftig jaar als landbouwgrond. Of dit haalbaar is, en of er in het hui dige bestuurlijke bestel afspra ken kunnen worden gemaakt die eeuwen standhouden, is moeilijk te zeggen. Maar daar gaat het hier niet echt om. Met het oplaten van dit proef ballonnetje vestigt Emove de aandacht op de balans tussen economie en natuur in de Wes- terschelde. We weten dat dit een omstreden kwestie is. De wonden van de strijd om de Hedwigepolder zijn nog niet geheeld. Toch is het nuttig dat Emove nu al met een voorzetje komt. Een tijdige en grondige verkenning met ruimte voor al le argumenten en liefst met veel frisse ideeën, is de beste voorbereiding op eventuele nieuwe besluiten over het be heer van de rivier. terneuzen - Als er weer een ern stig incident plaatsvindt in Ter- neuzen liggen er plannen klaar om op de uitvalswegen politiefui ken op te zetten. Dan kan er van wege de ligging van het sluizen- complex, de Westerschelde, het Kanaal van Gent naar Terneuzen en de N62, niemand meer in of uit. Althans niet zonder in een po- litiefuik te lopen, zo zei afgelopen dinsdag raadsman Jan Jacobse van de gemeente Terneuzen tijdens het proces in Breda waar Rig- naishel Sling zijn gebiedsverbod aanvocht. De raadsman van de gemeente probeerde de rechter te doordrin gen van de ernst van de situatie VLISSINGEN - De politie heeft woensdag opnieuw arrestaties ver richt voor een schietpartij die zon dag plaats had bij een tankstation in Vlissingen. Het gaat om twee mannen van 27 en 32 jaar die wor den verdacht van betrokkenheid in Terneuzen. Eerder had de ge meente, het Openbaar Ministerie en de politie geprobeerd haar te voorzien van geheime informatie over de strijd die gaande is tussen twee Antilliaanse groeperingen en hun aanhang in Terneuzen. Volgens Jacobse gaat het om 'een strijd op leven en dood door twee rivaliserende groepen'. Die gehei me informatie, brieven van poli tie en Openbaar Ministerie (OM), en een verslag van een gesprek tussen burgemeester, officier van justitie en de politiechef, moch ten echter niet aan de rechter wor den overhandigd. Wel van een speciale raadkamer van de recht bank, de zogenoemde geheimhou dingskamer. Maar Sling en zijn raadsman spraken er hun veto bij het incident. Eerder hield de politie al vier verdachten aan. Die zijn inmiddels weer op vrije voe ten. De schietpartij was bij een tankstation aan de President Roos- eveltlaan in Vlissingen. De aanlei ding is nog niet duidelijk. over uit. Ze stellen klip en klaar dat de rechtbank geen informatie mag krijgen die zij niet kennen. Daardoor zag Jacobse zich genood zaakt om toch te citeren uit een van die geheime stukken. Daarbij onthulde hij dat Sling tegenover de politie sprak over een doden lijst waarop hij en anderen zou den staan. Dat de raadsman van Sling daar niets over gelezen heeft in de stukken die hij van het OM kreeg, De twaalf hebben samen zo'n 160 jaar in het waterschapsbestuur ge zeten. Dat is vooral te danken aan de routiniers Willem de Visser (SGP, 37 jaar in bestuur), Sophie van 't Westeinde (WD, 29 jaar), Miel de Koek (Waterschapspartij Zeeuws-Vlaanderen, 21 jaar) en is volgens een woordvoerder niet zo vreemd. „Want we hebben nog niet alle strafrechtelijke infor matie gedeeld." Ze geeft ook aan dat het niet om een 'keurig A4tje' gaat met daarop namen van een aantal potentiële doelwitten. „Het gaat om een lijstje in de figuurlij ke zin van het woord." Ze geeft ook aan dat het het OM wat waard is als Sling niet het slachtoffer wordt van het geweld tussen de beide groepen. De raads man van de gemeente waarschuw de dinsdag ook dat de Terneuze- naar gevaar loopt. „Sling is al vele jaren in beeld als onderdeel van de groep die voor verstoring van de openbare orde zorgt. Hij is ken nelijk nu actiefin beeld bij de con currerende groep." Chris Koopman (SGP, 21 jaar). De andere afzwaaiers zijn Siem Buijs, Theo Buysse, Jaap de Jager, Edward Rietkerk, Co Schot, Rinus van 't Westeinde, Willem Ginjaar en Frans Theunissen. Willem de Visser werd bij zijn afscheid be noemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Veel vertrekkers onderstreepten in hun afscheids woord het belang van een zelf standig waterschap. Sophie van 't Westeinde en Wil lem Ginjaar blijven lid van het da gelijks bestuur tot er een nieuwe coalitie is gevormd. Het nieuwe al gemeen bestuur wordt vanavond beëdigd. Het netwerk is een samenwer kingsverband van de GGD Zee land, het Antidiscriminatiebureau Zeeland, de gemeenten Goes, Mid delburg en Vlissingen en het COC Zeeland (belangenbeharti ger van de LHBT-gemeenschap). Het is de bedoeling dat zich bij het netwerk zoveel mogelijk ande re partijen aansluiten. Gedacht wordt aan artsen, maatschappe lijk werkers, scholen, professio nals, privépersonen of organisa ties die mee willen denken om de acceptatie van LHBT in de samen leving te vergroten. Tijdens de startbijeenkomst in het Stadskan toor in Middelburg, vanaf 16 uur, krijgen de aanwezigen uitleg over de belangrijkste doelen. Het net werk wil ontmoetingen organise ren tussen LHBT-organisaties en LHBT'ers. Ook is het de bedoe ling LHBT op de Zeeuwse politie ke agenda te krijgen en te hou den. Het derde doel is deskundigheids bevordering. Dat gebeurt op bij eenkomsten voor ouders, met gastlessen en door het bijhouden en verstrekken van cijfers en fei ten over LHBT in Zeeland. Raadsman Jan Jacobse Plaagdierbestrijding Zeeuws-Vlaanderen DONDERDAG 26 MAART 2015 door Emile Calon De raadsman van de ge meente waarschuwt: „Sling is nu actief in beeld bij de concurrerende groep." door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Het algemeen be stuur van waterschap Scheldestro- men heeft gisteren afscheid geno men van twaalf van zijn dertig le den. Zij keren niet terug als gevolg van de verkiezingen van vorige week. MIDDELBURG - In Middelburg wordt vanmiddag om 16 uur de aftrap ge geven voor een Zeeuws LHBT-net- werk. LHBT staat voor lesbische vrouwen, homoseksuele mannen, biseksuelen en transgenders. www.adbzeeland.nl/lhbt Preventie en bestrijding van De kunst van plaagdierbestrijding 0115 - 530 585 lader@zeelandnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 24