fjJUjy/fflZJfJ, jJ' ECONOMIE 15 CENTER PARCS Center Pares verkoopt een deel van de huisjes in Nederland. Om groei en modernisering te financieren. 469,- P r AMSTERDAM - De eerste tranche die in de verkoop gaat, omvat 554 vakantiewoningen in Port Zélan de (Ouddorp). De particuliere ko pers gaan de woningen vervol gens terugverhuren aan Center Pares. Doel van de operatie is een grote renovatie mogelijk te ma ken en de aanleg van nieuwe par- PIERRE VACANCES ken te financieren. Volgens top man Mark Haak Wegmann is die modernisering hard nodig. Terwijl in Nederland wordt gere noveerd, breidt de keten Pierre Vacances Center Pares (PVCP) ver der uit. In juni opent Center Pares een vijfde park in Frankrijk, bij Li moges. „Dat vakantiepark, Le bois aux Daims (Damhertenbos, red.), zal geheel in het teken van de na tuur staan." Volgend jaar wordt een zesde park in Frankrijk opgeleverd, Villa- ge Nature, met 1600 huisjes pal naast Disneyland Parijs. Ook zijn er plannen voor het zuiden van Duitsland. Met de stap om huisjes te verko pen, volgt Center Pares het voor beeld van moederbedrijf Pierre Vacances. Dat is groot geworden met de bouw, verkoop en verhuur van onroerend goed voor de va kantie. De vakantiewoningen in Port Zé- lande worden verkocht voor prij zen tussen 100.160 euro en 231.700 euro. De koper krijgt volgens Frédéri- que Schlenker een verhuurcon tract voor vijftien jaar, waarbij de ze kan kiezen voor 5 procent ren dement of een variabel rende ment met een gegarandeerd mini mum van 3 procent. „Gezien de hoge bezettingsgraad van onze parken denken we dat veel kopers kiezen voor de variabele rente. Want hoe meer huurders, hoe ho ger de opbrengst." Center Pares heeft de afgelopen ja- Kopers verhuren gekochte huisjes terug aan Center Pares en krijgen daarvoor rente ren ervaring opgedaan met de ver koop van vakantiewoningen in zo wel Frankrijk als Duitsland. „In het Duitse park Bostalsee hebben we vijfhonderd cottages verkocht, ook aan Nederlanders. Dus we denken dat de formule hier ook zal aanslaan. De koper hoeft ver der niets te doen. Als er iets stuk gaat, vervangen wij het." Haak Wegmann ontkent dat de verkoopstrategie te maken heeft met gebrek aan middelen. „Deze manier van werken is het succes van Pierre Vacances. Daarnaast kunnen we op deze manier ver sneld de bestaande parken moder niseren en kijken naar nieuwe mo gelijkheden." Die zegt hij niet zozeer te zien in Nederland. „We hebben hier al ne gen parken. We kijken nu naar het zuiden van Duitsland en Frankrijk." Toen Center Pares in de jaren '80 het eerste park in Frankrijk open de, zei oprichter Piet Derksen niet zuidelijker te willen dan Pa rijs. „Hij dacht dat alleen Nederlan ders zouden komen. Maar de par ken in Frankrijk zijn een groot succes bij het Franse publiek. Ver dere uitbreiding zien we in lan den als Tsjechië of Polen. Daar gaan we eerst de Duitse parken promoten. Als de loop er dan goed in zit, kijken we of we in die landen zelf nieuwe parken kun nen opzetten." 10 dagen Istrië Opatija 10 dagen Drautal Karinthië 10/12 dagen Dalmatische kust nti 1 JMJ J n 8 dagen Wenen en het Wienerwald 10 dagen Vierlandenreis DONDERDAG 26 MAART 2015 Verkopen om door te groeien De Pierre Vacances-Center Pares Groep (PVCP) gaat aan particulieren 554 vakantiehuisjes van het vakantiepark Center Pares Port Zélande in Ouddorp verkopen. De prijzen zijn vanaf bijna 98.000 euro. PVCP garandeert kopers een rente van 5 procent gedurende 15 jaar. door Wilko Voordouw Het moederbedrijf Pierre Vacan- ces van Center Pares werd in 1967 opgericht door Gérard Brémont. Het is gespecialiseerd in vakan tie-onroerend goed (pierre bete kent baksteen). Center Pares bestaat sinds 1968, werd opgericht door Piet Derksen en heette eerst Sporthuis Cen trum. Beide bedrijven zijn sinds 2003 ge fuseerd. Pierre Vacances Center Pares (PVCP) verhuurt 50.000 cottages, bungalows en appartementen op 300 verschillende locaties in veer tien landen. De omzet bedraagt 1.4 miljard euro. In 2013 huurden 7.5 miljoen mensen een accommo datie bij het bedrijf. Frédérique Schlenker v.a. slechts Vertrekdata: 20,27 april 4,11.18,25 mei/1, 8,15,22.29juni/etc. v.a. slechts Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! M-t i I,Li Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Vertrekdata: 20 april 4,18 mei/1,15,29 juni15 juli24 aug etc t Jl M Reizen zijn inclusief hotelovernachtingen o.b.v. half- pension, comfortclass touringcar en afscheidsbuffet. i' 1 Vertrekdata: 15,27 april 11,25 mei 8,22 juni etc. Vertrekdata: 11,25 mei/ 8,22 juni/6,20 juli/etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15