1 A W De strijd van op sporingsdiensten tegen de mis daad is te vergelij ken met die van IJsselmeervogels versus Real Madrid, zegt oud-rechercheur Michiel Princen. 12 VERDIEPING Y Ng:;.' I 1 Hij kwam binnen als een kind in de snoepwinkel en leverde meerdere illu sies armer al zijn toe gangspasjes voor die snoepwinkel weer in. Michiel Princen (47), oud-journalist bij onder andere De Tele graaf en FEM Business, stapt in 2004 over naar de Amsterdamse politie. Jaren werkt hij als financieel rechercheur aan grote on derzoeken, om ontgoocheld over het ge brek aan intelligentie en vooral het motiva tieprobleem binnen het hele opsporings apparaat begin 2014 ontslag te nemen. Zijn deze week verschenen boek De gekooi de recherche geeft voor het eerst een inkijk in de meest verborgen tak van sport bin nen de politieorganisatie. Princens ver wachtingen over het werk als rechercheur zijn bij zijn overstap naar de Amsterdamse politie nog hooggespannen. Hij wil impact hebben. Niet langer aan de rand van de dansvloer blijven staan. Die kans krijgt hij al enkele weken na zijn transfer. Princen, een zogeheten zij-instro- mer, zit nog in de fase van handjes schud den en namen van nieuwe collega's ont houden als hij op 17 mei 2004 in plaats van zijn geplande snuffelstage in de Bijlmer voor een incident op de Apollolaan in Am sterdam wordt opgeroepen. Daar heeft zich net de liquidatie voltrokken die veel tot dan toe verborgen connecties in de Amster damse onderwereld bloot zal leggen: de moordaanslag op zakenman Willem End stra. Meters aan administratie nemen Princen en zijn collega-rechercheurs in het statige m> v'-s rek aan hersens en motivatie nekt recherche door Niki van der Naald

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 12