Houthi-rebellen rukken op, president Italiaan hangt 2 5 jaar cel boven het hoofd wegens moord op Britse Meredith Kercher. O SAASGRUND-WALLIS 10 BUITENLAND MOORD OP STUDENTE Duitse agent blijkt bankovervaller De politie in de Duitse deel staat Rijnland-Palts heeft een agent gearresteerd in verband met een bankoverval. De 29- jarige agent zou bij een overval in Olsbrücken een bedrag van vijf cijfers hebben gestolen. De man, te zien op video beelden, kwam een agent be kend voor. In het huis van de agent lagen de bankbiljetten. Peuter (2) doolt door Beierse nacht Een kind van 2 jaar is in de nacht aan de wandel gegaan in het Duitse Zwiesel. Een portier van een bedrijf zag het kindje rond 03.00 uur lopen in de Bei erse plaats. Het kind werd gis terochtend met zijn 26-jarige moeder herenigd. Ze verklaar de dat haar zoontje naar buiten glipte toen ze in slaap viel. Marskarretje rijdt in elf jaar marathon Het robotwagentje Opportuni ty heeft op de planeet Mars een afstand van 42 kilometer en 195 meter afgelegd, de leng te van de marathon. Dat meld de de Amerikaanse ruimte vaartorganisatie NASA giste ren. Elf jaar en twee maanden geleden begon de Marsrover aan zijn tocht over de planeet. Filip Dewinter op bezoek bij Assad De Belgische parlementariër Fi lip Dewinter heeft in Syrië ge sproken met de omstreden Sy rische president Bashar al-As- sad. De bekende Vlaams-natio nalist noemde Assad een bond genoot in de strijd tegen moslimextremisme. PVV-lei- der Geert Wilders wijst de op stelling van Dewinter af. Sergeant voor rechter wegens desertie Bowe Bergdahl, de Amerikaan se militair die vijfjaar lang in Afghanistan gevangen werd ge houden en is 'teruggeruild' te gen vijf gevangen talibanleden, wordt vervolgd wegens deser tie en wangedrag. Dat heeft zijn advocaat gezegd, meldden gisteren verscheidene Ameri kaanse media. ROME - „Als Amanda mij in haar verklaring niet noemt en een alibi verschaft, wat heb ik dan met de ze hele zaak te maken?" De liefde is over, een oceaan scheidt Raffaele Sollecito van Amanda Knox. Nu de hoogste Ita liaanse rechter definitief moet oor delen wie de moordenaars waren van de Britse Erasmus-studente Meredith Kercher, is het 'ieder voor zich'. Als het tegenzit, gaat de 30-jarige informatica-ingenieur morgen voor 25 jaar de cel in. Het open baar ministerie had gisteren geen twijfel: „Sollecito en Knox zijn schuldig. Het hof van Beroep in Florence heeft de zaak perfect ge reconstrueerd." De rechter in Florence 'corrigeer de' vorig jaar het resultaat van de turbulente rechtsgang in Perugia, de stad waar in 2007 Meredith de ochtend na Halloween, half ont kleed en met doorgesneden keel, werd gevonden. De rechters in Perugia oordeelden dat de Amerikaanse huisgenote Amanda Knox en haar Italiaanse vriendje Sollecito schuldig waren. Samen met de Ivoriaan Rudy Gue- de zouden ze Meredith tijdens een uit de hand gelopen seksspel hebben omgebracht. In beroep volgde echter vrijspraak omdat het bewijs - DNA-materi- aal op de bh van Meredith en op een mes - niet deugdelijk was. Het Hof van Cassatie oordeelde daarna dat het hele proces over moest, in Florence. De tegelijk als engel en duivel af geschilderde Knox (27) vertrok na haar vrijspraak in 2011 direct naar de Verenigde Staten. Ze werd in eigen land steevast gezien als slachtoffer van een bizar rechts systeem, helemaal toen ze vorig jaar alsnog schuldig werd bevon den en veroordeeld tot 28 jaar en zes maanden. Knox rekent erop niet te zullen worden uitgeleverd, omdat je in de VS niet tweemaal voor hetzelfde delict kan worden berecht. Sollecito is alleen overge bleven en moet alle klappen op vangen. Gisteren was hij als enige aanwe zig in de rechtszaal, omgeven door zijn nieuwe vriendin en fa milie. Zijn advocaten kiezen voor het offensief en het einde van een taboe: de positie van Sollecito scheiden van die van Knox. Ze gebruiken daarvoor de verkla ring die Knox aflegde direct na de ontdekking van de moord. Knox zei thuis te zijn geweest en het schreeuwen van Meredith te heb ben gehoord. Later trok ze deze woorden in en verklaarde de hele nacht bij Sollecito te hebben door gebracht, wat de Italiaan altijd heeft bevestigd. Vandaag zegt Sol lecito dat niet meer zo zeker te weten. Als de rechters de eerste verkla ring van Knox geloven, zo rede neert de verdediging, moeten ze Sollecito vrijspreken. De Ameri kaanse repte in die eerste verkla ring namelijk met geen woord over Sollecito. Het is het definitie ve einde van de idylle, maar nog onzeker of dit Sollecito zal red den. De afgelopen dagen rukten sjiiti- sche rebellen snel op richting de belangrijke havenstad met ele menten uit het leger die nog trouw zijn aan de voormalige pre sident Ali Abdullah Saleh. Presi dent Hadi had zich daar ver schanst met aan hem loyale troe pen. Het is onduidelijk waar hij nu is. De rebellen namen gisteren een luchtmachtbasis in op ongeveer 60 kilometer van Aden. De stad werd daarna genaderd tot op 40 kilometer. Medewerkers van Hadi ontken den gisteren tegenover persbu reau Reuters dat de president was gevlucht of dat hij daartoe plan nen had. Hadi was vorige maand van Sanaa naar Aden gereisd, na dat rebellen de hoofdstad hadden ingenomen. De Arabische Liga beraadt zich vandaag over een eventuele inter ventie in Jemen. De ministers van Buitenlandse Zaken van de Liga leden zullen hierover een plan be spreken, omdat de minister van Buitenlandse Zaken van Jemen dit volgens hen heeft gevraagd om de Houthi-opmars te stoppen. Het lokale tv-station van Aden heeft bewoners gevraagd kalm te De Houthi's lijken het machtsvacuüm op te vullen dat in 2011 ontstond na een succesvolle opstand Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 KAISERSLAUTERN ZWIESEL WASHINGTON Filip Dewinter foto EPA DAMASCUS WASHINGTON effeweg.nl Liefde Knox en Sollecito nu echt voorbij door onze correspondent Eelco van der Linden Amanda Knox in 2011 bij aan komst in Amerika, foto EPA Raffaele Sollecito staat de pers te woord bij de rechtbank in Floren ce. foto Alberto Pizzoli/AFP door onze redactie buitenland I Abd-Rabbu Mansour Hadi ADEN - Presi dent Abd-Rab- bu Mansour Ha di van Jemen is op de vlucht ge slagen, nu Houthi-rebellen de havenstad Aden naderen. De minister van Defensie van Je men zou zijn op gepakt, zo meld den Arabische nieuwszenders gisteren. 8 daagse busreis va. 369 - Vertrek: 10,17, 24 okt 10 daagse busreis va. 529 - Vertrek: 18 mei, 13,20 juli, 10 aug, 14 sept Het Saasdal (Saasgrund) kenmerkt zich door besneeuwde bergtoppen, pittoreske dorpjes, schitterende uitzichten en prachtige bergmeren. Tijdens deze reis bezoekt u het charmante Saas Fee en verkent u Saas Grund. Bewonder ook de eeuwig besneeuwde Matterhorn en de berg Gornergrat. Een reis die u niet mag missen! Inclusief: Verblijf in hotel Eden 3*-Ontbijt en diner - Muziekavond -Toeristenbelasting Begeleiding door uw chauffeur/reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Highlights: Saas Grund Dagtocht naar Matterhorn en Gornergrat Tocht naar Saas Fee Prachtige natuur Indrukwekkende berglandschappen Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. scr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 10