Tinkov neemt risico met beschadigen Riis SPORT 43 De reden voor de schorsing is on bekend. Deense media meldden dat de Rus ontevreden is over de prestaties van de kopmannen Al berto Contador en Peter Sagan. Ook zou hij te weinig leiderschap zien bij Riis. Later stuurde hij een persbericht rond dat Riis inder daad geschorst is, maar niet om die redenen. Waarom dan wel, liet de Russische miljardair in het midden. Internationale media ma ken nu melding over de slechte re latie tussen Tinkov en Riis. De heftige survivalkampen die de Deen jaarlijks organiseert, zou den de Rus allerminst bevallen. Afgelopen winter waren ze met zijn allen op de Kilimanjaro: waar om moeten wielrenners in gods naam een berg oplopen, vroeg de pragmaticus in Tinkov zich af. Af gelopen maand in Tirreno-Adriati- co verweet Tinkov Riis dat hij zich te weinig bemoeit met de tac tiek van zijn ploeg. In die koers werd Contador 'slechts' vijfde. Tinkoff-Saxo is niets meer dan een hobbyproject van de Rus, die in 2013 zes miljoen euro neerleg de om de ploeg te kopen. Al sinds de jaren '80 is hij groot liefhebber Wielerploeg Tinkoff-Saxo heeft gisteren bevestigd dat teammanager Bjarne Riis op non-actief is gesteld. van de sport. Hij vliegt de hele we reld rond om zijn renners aan het werk te zien. Als een wielertoe rist rijdt hij - zonder helm - tij dens trainingen achter Contador en co aan. Met zijn bravoure haalde hij ook Peter Sagan binnen. Iedere ploeg op aarde wilde de Slowaak heb ben, maar Tinkov legde veruit het meeste geld neer, naar schatting zo'n vier miljoen euro. Op Twit ter uit hij de gekste dingen. Hij meldde vorig jaar dat hij Wiggins had ingelijfd. Niets van waar. Aan Chris Froome beloofde hij juwe len voor zijn vrouw: „Als jij in 2016 voor ons tekent, draagt Mi chelle alleen nog maar Graff." Leuk, die branie, maar het is ook zijn valkuil. Want Riis opzijschui- ven zou hij wel eens als een boe merang in zijn gezicht kunnen te rugkrijgen. Riis, die in 1996 de Tour de France won, is niet zo maar een passant, geen voetbal trainer die je na tien nederlagen op rij kunt ontslaan. Contador be nadrukte gisteren nog maar eens dat hij veel te danken heeft aan de Deen, die door de jaren heen be wezen heeft een groot tacticus te zijn. Hij stond aan de basis van verschillende overwinningen in grote rondes. Als de Rus echt denkt dat de prestaties beter wor den door Riis te schorsen, begaat hij een fikse denkfout. Op de achtergrond speelt doping ook een rol. Dit jaar wordt een Deens onderzoek naar Riis afge rond en dat zou wel eens slecht nieuws kunnen opleveren voor de oud-renner, die in 2007 toegaf doping te hebben gebruikt. Riis is door Tinkov tijdelijk geschorst, maar of hij ooit nog terugkomt, valt te bezien. De Deen zou wel eens eieren voor zijn geld kunnen kiezen. En dan laat hij zich liever uitkopen door een wilde Rus met geld dan roemloos ten onder te gaan door een dopingonderzoek. Valverde wint, Van der Lijke stopt Nick van der Lijke is afge stapt in de tweede etappe van de Ronde van Catalonië. De Middelburgse profwiel renner was niet fit en vond het niet verstandig om door te gaan. Maandag kwam hij op grote achterstand over de finish. Van der Lijke voelde zich zaterdag al niet goed in de Ronde van Zeeland Seaports. Hij ging toen na 40 kilometer uit koers. Marco Minnaard uit Wemel- dinge eindigde als 90e, in de zelfde tijd als etappewin naar Alejandro Valverde. Wielrenner Carolo overlijdt in sauna De Italiaanse wielerwereld is in rouw. Het 21-jarige ta lent Andrea Carolo is maan dagavond in Venetië overle den. Carolo werd door een vriend levenloos aangetrof fen in een sauna in Por- togruaro. De medische dien- sen konden geen hulp meer bieden. Het overlijden van de jonge wielrenner wordt door de politie onderzocht. De sauna-installatie is in be slag genomen. Mark Schuit blijft Kloetinge trouw Voetballer Mark Schuit blijft Kloetinge trouw. De aanval ler uit Wolphaartsdijk gaf gisteren zijn ja-woord aan de zaterdag-hoofdklasser. Eerder verzekerde Kloetinge zich voor volgend seizoen al van de diensten van Mat thew Lentink, Björn Quar- tel, Timo Jansen, Jaap Esser, Remco van Tiggele, Aart Veldhof, Wouter de Craene en Daan Esser. 'Nederland op koers voor 25 medailles' Precies vijfhonderd dagen voor de opening van de Olympische Spelen in Rio de Janeiro voorspelt databu- reau Infostrada dat Neder land 25 medailles gaat pak ken. Het bureau dat gespecia liseerd is in cijfers en statis tieken presenteerde gisteren de zogeheten virtuele me- daillespiegel, die gebaseerd is op de resultaten bij alle mondiale sporttoernooien in de laatste jaren. Angstig moment in Volvo Ocean Race De bemanning van vier zeil jachten die deelnemen aan de Volvo Ocean Race heb ben gisteren tijdens de vijf de etappe op weg naar Kaap Hoorn angstige momenten beleefd. De boten van SCA, Dongfeng, Mapfre en Abu Dhabi gingen in een tijdsbe stek van twaalf uur door de ongekend woeste omstan digheden geheel of gedeelte lijk op hun kant. Er raakte niemand gewond. WOENSDAG 25 MAART 2015 Wesley Sneijder moet het Nederlands elftal bij de hand nemen in de wedstrijd tegen Turkije, foto Koen van Weel/ANP door Robin van der Kloor NIJMEGEN - Zakenman en miljardair Oleg Tinkov is actief in de verkeer de sport. In voetbalkringen wordt wel vaker een trainer zomaar aan de kant gezet, maar in de wieler sport is dit fenomeen onbekend. Tot afgelopen zondag, toen ploeg- manager Bjarne Riis plots afwezig was in Milaan-Sanremo. Wat blijkt: Tinkov heeft de Deen op non-ac tief gesteld. O LOT ROME KLOETINGE NIEUWEGEIN AUCKLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 80