Officiële opening Het Warenhuis vol festiviteiten Actie Greenpeace bij kerncentrale ZEEUWS-VLAANDEREN 37 Gemeente Sluis waarschuwt voor nepfacturen tuaji^eHHS Het Warenhuis is een modern museum, heel anders dan het oude museum Land van Axel aan de Noordstraat. Streekgeschiede nis is wel de leidraad gebleven, met tal van digitale snufjes die het bezoek voor jong en oud leuk maken. Al met al is er bruto 6,2 miljoen euro in gestoken; netto 4,2 miljoen euro, onder meer door verrekening van de btw. Dat dit museum in Axel kon verrij zen, is te danken aan de gemeen te Terneuzen - die bij de beslis sing eind 2008 nog aardig in de slappe was zat - en de grote groep museumvrijwilligers in Axel. Dat is de basis. Zij dragen het mu seum met z'n allen. Zaterdag is het dus feest, op het heringerichte plein voor het mu seum. Een tent komt er te staan, een oude ambachtenmarkt wordt er gehouden en iedereen kan er meedoen aan Vlaamse kermisspe- len. Ook is er een ballonwedstrijd en is er echt Axels molenbrood te koop. Vier mini-concerten vinden plaats in het museum: Jeroen 't Gilde (11.30 uur), Herman Smies en Marcantonio Favorito (13.00 uur), Ellen Shae en David Egter van Wissekerke (14.00 uur) en In twee maanden proefdraaien hebben we al 1200 bezoekers gehad Broeder Dieleman (15.00 uur). In terieurspecialist Eloy Koldeweij van de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed geeft om 14.00 uuur een lezing over de inrichting van Het Warenhuis en De Blaey om 15.00 uur over de potenties van Het Wa renhuis. De entree voor volwassenen is za terdag 4 euro (normaal 7,50 euro) en tot achttien jaar gratis. In het museum kan voor het eerst een iPad-spel worden gespeeld, waar mee prijzen te winnen zijn. Mu seum Het Warenhuis is het jaar rond open van woensdag tot en met zaterdag, van 11.00 tot 17.00 uur. SLUIS - De gemeente Sluis waar schuwt ondernemers voor nepfac turen waarin verzocht wordt ad vertenties in 'de gemeentegids' te betalen. Volgens een woordvoerster gaat het om een structureel probleem, dat eens in de zoveel tijd de kop opsteekt. „Het gaat om twee groe pen. De ene verkoopt wel adver tenties, maar voor een blad waar wij als gemeente niets mee van doen hebben. Bij de andere groep hebben we het over pure oplich ters, die geld vragen voor een dienst die ze niet leveren." De gemeente roept op tot alert heid. DOEL - Actievoerders van Green peace België voeren sinds gisteren actie bij de kerncentrale van Doel. De demonstranten hebben hun tent opgehangen aan een hoog spanningsmast in de Schelde en zijn volgens Greenpeace bereid er zo lang mogelijk te blijven. De mast, die 170 meter hoog is, ver voert elektriciteit vanuit de kern centrale naar de Antwerpse ha ven. De actievoerders hebben een spandoek opgehangen met de tekst: 'Hoe groot is uw scheur?' Greenpeace refereert daarmee aan de haarscheuren die in kernreac tor Doel 3 zijn aangetroffen. Het zou om 13.000 scheuren gaan, tot wel achttien centimeter groot. Bands Toonbeeld spelen voor publiek Vier bands van Toonbeeld presenteren zichzelf vrijdag in Porgy en Bess. De volwas sen groepen laten jazz, covers en wereldmuziek ho ren. De bands worden ge coacht door verschillende docenten van Toonbeeld. Vanaf 19.30 uur barst het mu zikale geweld los en de en tree is gratis. Winkel vastenactie houdt uitverkoop Het is vandaag (woensdag) uitverkoop in de tweede hands kledingwinkel van de werkgroep vastenactie van de Elisabetparochie. De win kel aan de Westkade 85 in Sas van Gent is open van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De op brengst is voor het landelij ke vastenactieproject in Sri Lanka. Reparatiecafé in buurthuis Kameleon Buurthuis De Kameleon aan de Dokweg in Terneuzen biedt zaterdag weer onder dak aan het reparatiecafé. Deskundige reparateurs hel pen er tussen 9.30 en 12.00 uur met het herstellen van onder meer kleding, meu bels, fietsen, speelgoed en elektrische apparaten. Muziekvereniging voert dubbelactie Muziekvereniging ENZK uit Hoek voert dubbel actie. Za terdag is de jaarlijkse oliebol lenactie, met een kraam op de Markt en verkoop aan huis. De opbrengst is voor de opleiding van leerlingen. De tweede actie is 18 april. ENZK houdt dan een voor jaarsconcert, voor herbouw van de protestantse kerk. Kinderdisco in het dorpscentrum Het feestcomité in Vogel waarde houdt vrijdag een kinderdisco. Die vindt plaats in het dorpscentrum. De disco-avond is bedoeld voor kinderen van acht tot en met twaalf jaar. Het eer ste liedje klinkt om 19.00 uur. Het feest duurt tot 21.30 uur. De toegangsprijs be draagt 1 euro. Dansmiddag met foxtrot en tango's In Danszaal de Burggrave aan de Grovermansdreef 38 in Evergem wordt vanmid dag gedanst. Van 13.15 uur tot 16.45 uur kunnen dans- fanaten een tango, quickstep of foxtrot dansen. De mid dag heeft een Zeeuws- Vlaams tintje, want DJ Leen uit Terneuzen draait mu ziek. Entree 2 euro. WOENSDAG 25 MAART 2015 De heringerichte Markt in Axel, met het nieuwe museum Het Warenhuis, foto Camile Schelstraete AXEL - Museum Het Warenhuis in Axel heeft twee maanden proefge draaid, sinds 15 januari. Komende zaterdag is de officiële opening met tal van festiviteiten. Het Wa renhuis ligt op koers, volgens voor zitter Piet de Blaey van de beheers stichting. Tot nu toe zijn 1200 men sen in het museum geweest, waar mee het geplande aantal van acht duizend nieuwsgierigen op jaarba sis binnen handbereik ligt. Piet de Blaey, voorzitter Greenpeace wil dat dat de vier Greenpeace voert sinds gisteren actie bij de kerncentrale in Doel. De actie reactoren in Doel sluiten. voerders doen dat onder meer in een hoogspanningsmast, foto Greenpeace TERNEUZEN SAS VAN GENT TERNEUZEN HOEK VOGELWAARDE EVERGEM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 77