Douwe Bob naar Hulst Itaeede editie Structure Festival in Parkeren in Terneuzen Terneuzen gaat naar twee dagen 'bezoekersonvriendelijk' 36 ZEEUWS-VLAANDEREN NIEUWE AXELSE VLAKTE Terneuzen bezuinigt fors op wegenonderhoud. De Markt in Axel ontsprong nog net de dans. De hoofdrol krijgt Het Verdronken Land niet, maar zijn schoonheid is dit najaar te zien in een nieuwe natuurfilm. EMMADORP - Het Verdronken Land van Saeftinghe speelt een rol in de nieuwe natuurfilm Hol land - Natuur in de Delta. De natuurfilm, die in september in première gaat, is de tweede in een trilogie over de spectaculaire natuur, die ook heden ten dage nog 'om de hoek' in Nederland is te vinden. Het eerste deel (De Nieuwe Wilder nis) ging over de Oostvaardersplas- sen; het derde deel Waddenland - Living on the Edgelaat de natuur op en om de Waddeneilanden zien. Het tweede deel wil het ver haal van de Nederlandse delta ver tellen. Voor het vertellen van dat verhaal HULST - Festival Vestrock in Hulst heeft weer een reeks nieuwe na men aan het affiche toegevoegd. Vrijdag 5 juni komen Batmobile, Wallace Vanborn, Herman Broek junior (uit Terneuzen), T&Sugah en Echotape naar het festivalter rein op de Hulster Buitenvest. Voor de tweede festivaldag zijn gisteren Douwe Bob, Don Diablo, Redondo, Goe vur in den otto volgen de makers vijf dieren, die symbool staan voor activiteiten in de delta: de bever, de zeearend, het stekelbaarsje, de haas en het pimpernelblauwtje (een vlinder). De makers schieten onder meer beelden in natuurgebieden als de Biesbosch en de Blauwe Kamer. Saeftinghe leek de producers en regisseur in eerste instantie te moeilijk toegankelijk om geschik te beelden op te nemen. Maar eco loog Pepijn Calle van Het Zeeuw se Landschap, beheerder van Saef tinghe, wist de cineasten te over tuigen dat het grootste brakwater gebied van Europa - dat nog veel op een oerlandschap van millen nia terug lijkt - niet in een film over de delta mag ontbreken. Twee cameralieden en een ge luidsvrouw maken deze week op namen. Ze willen vooral de wer king van het getij goed in beeld en gehoor brengen. Om dat te doen, filmen ze overigens niet, maar schieten ze honderden beel den met verschillende fototoestel len. Honderden foto's worden, vele malen versneld, achter elkaar afge speeld om te laten zien hoe de geulen van Saeftinghe vol- en leegstromen tijdens vloed en eb, onthult cameraman Joris Peskens. Soundystem en Monster Youth bekendgemaakt. Zondag, tijdens Vestrock Junior, komen Ronnie Flex en Erik Arbores. Eerder werden onder meer Anouk, Showtek, Kovacs, Arsenal, Mental Theo en Lonely the Brave vastgelegd. De inschrijving voor de Vestrockrally is ook begonnen. Inschrijven kan via www.vest- rock.nl/wannaplay. AXEL - Piet de Blaeij weet wat er leeft in Axel. Dé voorman van het nieuwe museum Het Warenhuis waagt zich dan ook niet aan een beschouwing over de herinrich ting van de Markt, direct voor de deur van Het Warenhuis. „Als ik zeg dat ik het mooi vind, krijg je opstand. Zeg ik dat ik het niet mooi vind, ook." De Blaeij velt geen waardeoor deel, omdat hij de gevoelens in Axel kent. Op internet, op Face- book, verschenen laatst foto's van het nieuw ingerichte plein. Kri tiek was niet van de lucht. 'Moest hier nou vier ton aan worden ge spendeerd, terwijl Terneuzen flink bezuinigt op onderhoud aan wegen'. En ook: 'Het was met bo men veel mooier. Nu is het een ka le vlakte'. Anita van Dixhoorn wil dinsdag middag net op haar fiets stappen op de Markt. Ze werkt iets verder op in een tandartsenpraktijk. „Ie dereen heeft het erover", vertelt ze, „en niemand is er positief over." Ze komt zelf uit Terneuzen en is minder uitgesproken. „Ik vond de oude markt wel meer ge zelligheid uitstralen, met dat zitje en de bomen." Anita Verschuren loopt over de Markt met een pakketje brieven. Ze woont in Axel. Zij is wél tevre den. „Het is een verbetering", zegt ze zonder enige aarzeling, „en als je hier 's avonds komt, is het museum prachtig verlicht. Al leen die lantaarnpaal, ik begrijp niet waarom die midden op het plein moet staan." Voorman Rico Bos van aanne mingsbedrijf Geldof kan dat wel verklaren. Op het plein moeten nog zwarte betonnen poef] es ko men die de rijbaan markeren, en daar staat de lantaarnpaal straks tussenin. Bos kan het goed begrij pen dat de gemeente voor een open plein heeft gekozen. „Het museum komt zo veel beter uit de verf." Bos is misschien bevooroordeeld. Het is tenslotte zijn werk. Van Henk Stouthamer kun je dat niet zeggen. Hij zit aan de Markt in zijn scootmobiel. Hij was slagers knecht en werkte jarenlang bij een slagerij aan de Markt. „Het is veel opgeknapt", is zijn uitgespro ken mening. „Straks kunnen ze hier weer kermis houden. Dat zou mooi zijn." Of die wens in vervulling gaat, is de vraag. Het idee achter de herin richting - die half mei af moet zijn - is wel dat er zo meer ruimte komt voor evenementen. Twee minpuntjes blijven er: de verpau perende horecapanden aan de overzijde van het museum. „Maar daar kunnen we niets aan doen", stelt De Blaey gelaten vast. „We maken toch kosten voor een tent en alle installaties", geeft Jacky van Fraeyenhove aan. „Nu kunnen we die over twee dagen spreiden." Vrijdag 29 mei treden van 19.00 tot 01.00 uur lokale dj's op en de Zeeuwse coverbands Spank en Whatever, plus een be kende Belgische band. Jacky: „Waarvan ik de naam helaas nog niet mag vrijgeven." Zaterdag 30 mei komen van 15.00 tot 01.00 uur grote dj's naar Ter neuzen, naar de Techniekstraat te genover de skihal waar het Struc ture Festival vorig jaar ook was. De line up bestaat alvast uit Front- liner, Robbie Pardoel, Megamen (bekend van Tomorrowland), Dy- na Vishaal, de Amsterdamse dj Ar tistic Raw, Feestdjruud (van de hit Gas op die lollie) en Oorgasme uit Hulst. Ook lokale dj's zijn zaterdag 30 mei van de partij. Wie dat zullen zijn, is nog niet bekend. Vooraf is er nog een dj-contest in Terneu zen, waarvoor zich 150 liefheb bers aangemeld. De plaats en da tum van die wedstrijd worden nog bekendgemaakt. Het eerste Structure Festival trok vorig jaar 1.800 bezoekers, dit jaar hoopt de organisatie Events4-You op zo'n tweeduizend mensen uit te komen. De voorverkoop die tot 28 maart duurt, loopt goed vol gens Jacky. Tachtig procent van de Early Birdkaarten is al weg. Zie voor meer informatie: Structure Festival op Facebook. Steenbakker en Jonker, allebei bin nenstadbewoners, hebben onaf hankelijk van elkaar over de kwes tie aan de bel getrokken bij het college van B en W. Ze willen dat er actie wordt ondernomen, zodat 'onverwachte logees' gewoon in de binnenstad kunnen parkeren. Nu worden ze volgens Jonker en Steenbakker naar de parkeergara ge bij het theater verdreven, of naar de parkeerplaats op de Schel- dedijk. „En daar laat een welden kend mens zijn auto niet dagen lang onbemand achter", geeft Steenbakker aan. Steenbakker stelt voor een auto maat te plaatsen op een plein in het bewonersgebied van de bin nenstad, zodat 'onverwachte lo gees' daar een dagkaart a 6 euro kunnen kopen. Een weekvergun- ning kostte eerder 13 euro. De prijs is dus aanzienlijk verhoogd. Steenbakker: „Ook dat is bezoe kersonvriendelijk." Saeftinghe krijgt rol in natuurfilm Nieuw museum komt zo pas goed uit de verf door René Hoonhorst door Harmen van der Werf De Markt in Axel net voor de herinrichting, foto Peter Nicolai door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De organisatoren van het Structure Festival die ook ach ter het succesvolle nieuwjaarsdan- cefeest New Years Xperience in Ter neuzen zitten, hebben de smaak te pakken. Voor de tweede keer hou den ze dit jaar het Structure Festi val in Terneuzen en niet één dag, maar twee dagen: vrijdag 29 en za terdag 30 mei. TERNEUZEN - Het nieuwe, gedigitali seerde parkeerregime in de Terneu- zense binnenstad is 'bezoekerson vriendelijk'. Mensen worden ge dwongen buiten de binnenstad te parkeren en daarmee op kosten ge jaagd, stellen raadsleden Marian Steenbakker (55Terneuzen) en Ernst Jonker (GroenLinks).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 76