Schelpdierbedrijf Krijn Verwijs breidt fors uit 66 Alle puzzelstukjes vielen in elkaar bij het maken van het plan voor het dorpsplein BEVELANDEN en THOLEN 37 De broer van Job Dat plan werd vorige week onder grote belangstelling in het dorps huis gepresenteerd. Het was R&B Wonen die de ont wikkeling in gang zette. Twee jaar geleden vertrokken de laatste be woners uit de gedateerde bejaar denhuisjes aan de Witte Dam. R&B kon de sloper bellen. Sinds die zijn werk heeft gedaan ligt een flinke lap grond te wachten op invulling. De woningcorporatie wil er acht nieuwe levensloopbestendige wo ningen bouwen. Het plan biedt ook de kans om een echt dorps plein te creëren. Voor het speel- tuintje, dat zich achter de inmid dels gesloopte woninkjes bevond, is inmiddels een alternatief. In de nieuwbouwwijk Oud Vreeland is een nieuwe speeltuin aangelegd die op 4 april officieel in gebruik zal worden genomen. Marga van de Plasse is 'heel blij' met het ontwerp voor het dorps plein. „Het creëren van een ont moetingsplek dat het hart van het dorp vormt stond al jaren op het verlanglijstje. Nu vielen alle puz zelstukjes in elkaar." Bij het maken van het plan moest het ingeschakelde bureau met een aantal facetten rekening worden gehouden. Enerzijds is voldoende ruimte voor festiviteiten een ver eiste, anderzijds moet het plein ook aantrekkelijk zijn op die da gen dat er geen evenementen zijn. Het plein moet vriendelijk ogen en uitnodigend zijn, met groen, bankjes. Dat is volgens Van de Plasse goed gelukt. In de kielzog van het plein wordt rond de oude brandput een plant soentje aangelegd. Park is groot woord, maar het is de bedoeling dat je straks om de vijver kunt lo pen met een fraai doorkijkje naar de kerktoren. Steun van de gemeente Borsele was er niet alleen in woorden. Een kleine driekwart miljoen eu ro stelde de gemeenteraad vorig jaar beschikbaar voor het creëren van het plein op de hoek van de Witte Dam en de Rozenstraat. „Mooi aan het resultaat is de kwa liteit van het plan als resultaat van de co-creatie van het bureau Ruimte groen, R&B Wonen, de klankbordgroep uit het dorp en de gemeente. Het was een goed proces met een prima resultaat. Hier kunnen alle partijen trots op zijn", aldus een tevreden wethou der Ad Schenk. Wethouder Schenk houdt nog een kleine slag om de arm, maar het is de bedoeling dat in het der de kwartaal van dit jaar aan de aanleg van het plein en de bouw van de acht woningen wordt be gonnen. Eén harde deadline is er in elk ge val: op zaterdag 6 februari 2016 be gint het carnaval in Kwadendam- me. Dan moet de feesttent er kun nen staan. 2e paasdag geopend SIEMENS paasactie en diverse kookdemonstraties Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl 2e paasdag geopend SIEMENS paasactie WAAROM EEN KEUKEN BIJ SSK KOPEN... Aannemer B-Built uit Bergen op Zoom begon anderhalve week ge leden aan de bouw, waardoor de 'eerste' paal eigenlijk de 56ste van in totaal 105 was. Van 'slaan' was ook geen sprake. Om trillingen te voorkomen worden de heipalen geboord. In een kelder komt vol gens Verwijs een 'state-of-the-art- systeem' waar oesters met vers zeewater gekoeld kunnen wor den, verwaterd en opgeslagen. In de nieuwbouw worden verder diverse andere bedrijfsonderdelen ondergebracht. Al eind juni moe ten de eerste onderdelen worden opgeleverd. Zodra het nieuwe mosselseizoen begint, beschikt her familiebedrijf over een nieu we expeditieruimte en laaddock. In oktober is het nieuwbouwpro ject volgens Bram Verwijs volle dig afgerond. KAMPERLAND - Kees van der Zwaard speelt vandaag in De Ark in Kamperland de monoloog De broer van Job. De voorstelling be gint om 20.00 uur en de roegang is vrij. WOENSDAG 25 MAART 2015 Het braakliggende terrein aan de Witte Dam met rechts café-zaal 's Lands Welvaren, foto Theo Giele Marga van de Plasse Het plein wordt omzoomd door een bomenrij met daarachter de nieuw te Het plein aan de Witte Dam met de nieuwbouwwoningen als het ware gezien vanaf de kerktoren; met rechtsonder bouwen woningen. café-zaal 's Lands Welvaren op de hoek van de Witte Dam en A. de Koningstraat. Van 10.00 tot 16.00 uur KEUKENSTUDIO Van 10.00 tot 16.00 uur en diverse kookdemonstraties Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113 -33 00 04 www.ssk-keukenstudio.nl Unieke eigen service Uitstekende garantie Eigen montageafdeling Realistisch foto-ontwerp Alles in één hand! Uitsluitend topkwaliteit Nederlands fabricaat Persoonlijk advies Duidelijke informatie Heldere afspraken Korte lijnen door Joeri Wisse YERSEKE - Schaal- en schelpdieren- bedrijf Krijn Verwijs uit Yerseke wacht een forse uitbreiding. Gister ochtend sloeg Bram Verwijs jr. de symbolische eerste paal van de uit breiding van het bedrijfspand aan de Korringaweg in Yerseke. Vol gens zijn vader, directeur Bram Ver wijs sr., gaat het om een investe ring van zo'n vier miljoen euro. m Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein De Smokkelhoek' KEUKENSTUDIO T.l. 0113-33 00 04 www.ssk-keukenstudio.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70