Pathé stapt uit de Nationale Bioscoopbon Ooit knuffelboef, nu een zelfzuchtig 15 DAAGSE BUSREIZEN 6 BINNENLAND STRAFZAAK HOLLEEDER De zussen van Willem Holleeder doen wat in penozekringen uitzonderlijk is: ze verlinken hem. De Nationale Bioscoopbon wordt nu uitgegeven door de Nederland se Vereniging van Bioscoopexploi tanten, NVB. Pathé vindt dat niet kunnen. „Wij staan op het stand punt dat commerciële activiteiten geen aangelegenheid zijn voor een branchevereniging", vertelt commercieel directeur Robbert Schuurmans. „NVB-leden moe ten dat zelf kunnen organiseren." Pathé heeft een eigen bon, Bios coopcadeau. „En die kan dan con curreren", zegt Schuurmans. De NVB is Pathé, met 21 theaters en een marktaandeel van 45 pro cent de grootste van Nederland, al tegemoet gekomen. De Stich ting Nationale Bioscoopbon is op gericht en die gaat de bioscoop bon per 1 april officieel exploite ren, vertelt NVB-voorzitter Win- Pathé stelt dat commerciële activiteiten geen aangele genheid zijn voor een branchevereniging nie Sorgdrager. „Daar kan ieder een zich bij aansluiten. Pathé kiest daar niet voor en dat is jam mer. We hebben liever gewoon één Nationale Bioscoopbon." Breekpunt is volgens Sorgdrager dat Pathé een zogenoemde ticket bon wilde, die net als de bon van de keten zelf kan worden ingewis seld voor een kaartje. Andere bios coopexploitanten hielden vast aan een bon die een bepaald be drag waard is, waarbij de bio scoopbezoeker geld terugkrijgt als het filmkaartje goedkoper is. „Ie dereen wilde een bon zoals de boekenbon en Pathé niet." Schuurmans ontkent dit. „Ook de stichting heeft nauwe banden met de NVB. Wij blijven gewoon vinden dat dit niet iets is wat de branche moet organiseren." Beide partijen benadrukken dat wie een Nationale Bioscoopbon in huis heeft die vóór 1 april is ge kocht, daarmee de komende jaren nog gewoon in alle theaters in Ne derland terecht kan. Om het nóg ingewikkelder te ma ken, zijn er bioscoopeigenaren die weliswaar deel uitmaken van de Pathéfamilie, maar ook na 1 april aangeschafte Nationale Bioscoop bonnen blijven aannemen. Ger- ben Kuipers van Cinemec in Ede, die nieuwe theaters bouwt in Nij megen en Utrecht, is er één: „Wij zijn vrij om naast de Bioscoopca deaubon van Pathé ook de andere bon te accepteren en ik wil van twee walletjes eten." Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Holleeder is niet de innemende, charmante grappenmaker die ge zellig door de stad snort en la chend met iedereen op de foto gaat, verklaarde zijn zus Astrid gis teren in NRC Handelsblad. „Dat is allemaal buitenkant, toneelspel. Hij regisseert alles en iedereen in zijn leven. Hij heeft 'doen alsof geperfectioneerd." Rond Holleeder bestond lange tijd een geromantiseerd beeld. De ontvoering van Freddy Heineken, gevolgd door zijn carrière binnen de Amsterdamse penoze: het las als een spannend jongensboek. Hoogtepunt was misschien wel zijn optreden in het tv-program- ma College Tour- eind 2012 - waar in hij zijn 'menselijke gezicht' aan het hele land liet zien. „Voor mij is Willem onmenselijk", verklaar- AMSTERDAM - Willem Holleeder die onverwacht naar de Extra Be veiligde Inrichting (EBI) in Vught werd overgeplaatst. Het kon, zo schatte Peter Tak enkele dagen ge leden in toen het nieuws bekend werd, geen toeval zijn. Inmiddels is volgens de Nijmeegse emeritus hoogleraar strafrecht en volger van de onderwereld duidelijk wat er speelde rond Nederlands be ruchtste crimineel: Holleeder zit in totale afzondering om te voor komen dat hij 'opdracht' kan ge ven voor her uitschakelen van be langrijke nieuwe getuigen in de strafzaak die vandaag tegen hem begint: zijn bloedeigen zussen As trid en Sonja en zijn ex-vriendin Sandra. Liquidatie van die drie klikkende 'Holleeder-vrouwen' zou een reëel scenario kunnen zijn. Hele maal nu blijkt dat ze daags voor de strafzaak belastende verklarin gen hebben afgelegd over betrok kenheid van De Neus bij moor den op de onderwereldfiguren Thomas van der Bijl, Kees Hout man maar ook Willem Endstra en Sonja's man: Cor van Hout. Met die verklaringen, die in het diepste geheim al in 2013 werden opgerekend en in de kluis beland den omdat justitie al die tijd aan de zaak werkte, heeft het Open baar Ministerie mogelijk de smo king gun in handen waarmee Hol leeder voor eens en altijd achter de tralies kan belanden. Omdat ze zelf regelmatig met de dood bedreigd zouden zijn, von den Holleeders zussen dat de maat vol was. „Door Willem wor den vermoord of óm Willem wor den vermoord: op enig moment zouden wij of onze kinderen het slachtoffer worden van zijn misda den", tekende NRC Handelsblad op uit de mond van Astrid. De zussen en ex-vriendin vertel den het OM alles over wat Holleeder hen ooit in vertrouwen had gezegd. „Zeer uitzonderlijk", noemt Tak het uit de school klap pen van Holleeders bloedeigen zussen. Familieleden van crimine len hoeven niets te verklaren. Ze kunnen zich beroepen op het ver schoningsrecht. „In maffiakrin gen blijven de rijen gesloten. Nie mand praat, is de stilzwijgende af spraak. Het toont hoe bedreigd Holleeders familie zich moet heb ben gevoeld." Dat het om zeer belastende infor matie gaat, is evident, zegt Tak. „Justitie beseft heel goed welk enorm veiligheidsrisico deze ge tuigen lopen. Als Holleeder niet door Saskia Wassenaar AMSTERDAM - Pathé, de grootste bioscoopketen van Nederland, doet niet meer mee aan de Natio nale Bioscoopbon. Per 1 april komt er een nieuwe Nationale Bioscoop bon, met een ander kleurtje, die bij de meeste Pathébioscopen niet in gewisseld kan worden. AL VANAF effeweg.nl Portugal en Spanje 15 dep va. c 689 Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Highlights: Burgos, Salamanca, Porto, Serra da Estrela, Madrid, Barcelona Sorrentoïsd.pva.c 749 Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Highlights: Napels, Capri, Vesuvius, Pisa, Rome, Florence, Tivoli, Amalfi Kroatië, Dubrovnik isdgnva.c749 Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Vertrek op 27 apr van fi-799 - voor 749! Rondreis Griekenland isdgnva.€939 Verblijf in 3* hotels o.b.v. halfpension Highlights: Patras, Olympia, eilandencruise, Epidaurus, Marathon, Athene, Delphi Uw voordeel 50! [ACTIECODE 2213] Fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting alleen geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 25-03-2015 t/m 01-04-2015 met actiecode: 2213. m door Peter Winterman AMSTERDAM - Mocht Willem Hol leeder voor sommigen nog op een voetstuk staan, dan is hij daar nu keihard van afgedonderd. Zijn zus sen laten niets heel van zijn imago van 'knuffelboef. De Heinekenontvoering en en zijn opkomst in de Am sterdamse penoze lazen als een spannend jongensboek Front om De Neus breekt door Niki van der Naald

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6