Woede om sluiting brandweerpost Brouwse kleuterschool 24 Maanden 50% korting en de Samsung Galaxy S4 50 Kiek noe! Cursus natuur en foto 38 SCHOUWEN-DUIVELAND van £45> voor Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc Nederlands mosseldorp en Belgisch mineraalwater delen naam en de afbeelding van hert in het beeldmerk. Vodafone Voordeel Web lNMAI^ BRUINISSE - „Dit had ik tien jaar eerder moeten weten", sprak een enthousiaste vertegenwoordiger van Bru mineraalwater tijdens de vergadering van de ondernemers vereniging Bru. Het mosseldorp en de Belgische bronwaterfabri kant delen hun naam en de beelte nis van een hert in het wapen. Sa menwerking lag dus voor de hand en dat gebeurt ook. Bru is het topmerk van Spadel, dat vijf merken bronwater maakt, waarvan Spa het bekendste is. Om het exclusief te houden wordt Bru niet in de Nederlandse supermarkten verkocht. Maar voor Bruinisse maakt Spadel een uitzondering. Manager Roberto van Veldhuizen van de Albert Heijn in Bruinisse: „Ik wil dit bre der trekken. Het zou leuk zijn als Bru ook in de supermarkt op de jachthaven te koop was. En ik kan me voorstellen dat andere win kels, bij wijze van service aan de klant, een glaasje Bru schenken." Spadel-vertegenwoordiger René Verhoeff uit Oostburg zag maan dagavond in de ondernemersver gadering meer mogelijkheden tot samenwerking. „In de super markt kunnen we een glas cadeau doen bij een fles en in de horeca kunnen we bij elke fles wijn een flesje Bru weggegeven." De verte genwoordiger ziet ook mogelijkhe den met golfclub Grevelingen- hout. „Bru-consumenten die kans maken op een golfclinic in Bru." Het is Verhoeff vooral te doen om het vergroten van de naamsbe kendheid van het mineraalwater. Afhankelijk van de omzet in Brui nisse is hij bereid geld op tafel te leggen voor acties met de lokale ondernemers. Op de suggestie van de vergade ring om het logo van de onderne mersvereniging op de etiketten te zetten, ging Verhoeff niet in. „We zitten ook pas in de brainstormfa- se," antwoordde Van Veldhuizen. „Veel horeca-ondernemers zitten vast aan het bronwater dat hun brouwerij verkoopt," temperde ondernemer Jeroen Hoep het en thousiasme van Verhoeff en Van Veldhuizen. Spadel is een oud fa- miliebedrijf in de Ardennen. Er werken 740 mensen en de omzet bedraagt 2to miljoen euro. Elke druppel Bru is minstens zestig jaar oud en komt uit de diepe vuursteenlaag bij de watervallen van Coo. Er wordt jaarlijks veertig miljoen liter van verkocht. Het hert in het beeldmerk van Bru staat volgens verhoeff voor vrij heid en kracht. De ondernemersclub presenteer de maandag zijn eigen beeldmerk en motto. Dat beeldmerk is een achthoek van scheepskabel en het motto luidt: 'Puur karakter'. On dernemers krijgen een stijlboek met regels en tips voor het ge bruik van logo en motto. De website van de ondernemers vereniging Bru wordt geïnte greerd in de drukbezochte site Bru.nu en gaat half april online. Ze zei het misschien niet met zo veel woorden, maar het was wel de essentie. Want, zo gaf ze toe, de veronderstelde aanrijdtijd van twaalf minuten bij een woning brand zal niet gehaald worden. In werkelijkheid ligt deze waar schijnlijk rond de 17 minuten. Gisteravond kwam Ruijs naar het dorp om uit te leggen waarom de post in Dreischor moet sluiten. Dat dit een lastige opgave voor haar zou worden stond vooraf wel vast. De boosheid in het dorp over de sluiting is groot. Ruis legde uit waarom de nieuwe indeling noodzakelijk is. De be langrijkste reden is ervoor te zor gen dat de brandweer toekomstbe- stendig is. Bezuinigingen zijn on dergeschikt aldus Ruijs. De inhou delijke uitleg liet ze over aan Rem- co Durink, projectleider maat werk van de veiligheidsregio. Hij werd aanvankelijk welwillend aan gehoord, maar toen hij niet snel tot de essentie kwam raakte het geduld van de verontruste dorps bewoners op. Ze bleken goed geïn formeerd over de plannen van de veiligheidregio en stelden krit- sche vragen. „Voor de burger is veiligheid heel belangrijk'. U haalt vier tot vijf minuten van on ze veiligheid af. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant p/mnd 240MIN 180SMS 400MB Klassenfoto 's van Schouwen-Duiveland www.pzc.nl/kicknoe Op de foto - schooljaar 1984-1985 - staan: bovenste rij v.l.n.r: Suzan ne Limburg, Inge Hoonte, Dennis Alderlieste, Bep Quant, Richard de Reu, Hariko Rouw. Op de tweede rij v.l.n.r: Mariska Hagen, juf Heieen, Arjan Bokelaar, Santi- na Breidenbach, Edwin Botbijl, Martin Kristelijn, Marco de Vlie ger, ...Duinhouwer. Op de derde rij v.kn.r: Celina de Bakker, Diane van der Weijde, Nathalie Jasperse, Bianca Fischer, Iris Jonker, Maris ka Braai, Mark van Rooten, Maria Waleboer, Anouk Zorge en Jaimy van Beveren. Vierde rij v.l.n.r: Dennis van Lunzen, Wim Hanse, Arthur Steutel, Brant Willem Stutvoet, Wilmar van der Zande en Alex aan de Wiel. Kleuter school 't Schuitje was de opvolger van De Blokkendoos. De school zat - en zit - onder één dak met OBS De Schoener en School met de Bijbel De Schouw. Herinnerin gen aan 't Schuitje, juf Quant of kinderen op de foto? Mail naar kieknoe@gmail.com. BURGH-HAAMSTEDE - De Zeeuwse Volks Universiteit (ZVU) geeft een cursus natuur en fotografie. Deze bestaat uit zeven afleverin gen. De introductiebijeenkomst wordt vrijdag (aanvang 13.00 uur) gehouden in het dorpshuis de Schutse te Burgh-Haamstede. Aansluitend wordt door de aanwe zigen een bezoek gebracht aan het Slotbos van Haamstede. De cursus wordt op donderdagen en vrijdagen in twee groepen ge geven op diverse locaties in Zee land. Jan Midavaine is cursuslei der. Opgave via ZVU: tel: 0118-634800 of zeeland@volksuniversiteit.nl. schenken ze straks Bru In Bru door Ton van den Nouweland 60 Elke druppel mineraalwater van het merk Bru is tenminste 60 jaar oud. Het water wordt opgepompt uit de diepe vuursteenlaag bij de waterval len van Coo in de Ardennen. door Melita Lanting DREISCHOR- De inwoners van Dreischor hebben er anderhalf uur op moeten wachten, maar toen kwam het hoge woord van direc teur Gerrie Ruijs van de Veiligheids regio er toch uit: Het dorp en het duikgebied worden in de plannen inderdaad onveiliger als de brand weerpost op het dorp gesloten wordt. BIJBETALING MIN SMS INTERNET VAN VOOR TOESTEL 120MIN 80SMS 180MIN 120SMS 240MIN 180SMS 200MB £357- Ê17.50 €35.- 300MB £4©7- €20.- €15.- 400MB €457- €22.5° Incl. Ander toestel of goedkoper abonnement? Kijk op de website! Voorvragen en meer informatie bel: 0900-0603 te 0,45 per gesprek) Een actieabonnement heeft een contradduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 27-03-2015 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. De kinderen van kleuterschool 't Schuitje in Brouwershaven, schooljaar 1984-1985. foto collectie Bep Quant door Piet Kleemans BROUWERSHAVEN - Ze stond zo'n veertig jaar voor de klas, 'juf Bep Quant. Uit haar collectie komt bo venstaande schoolfoto met daarop de kinderen van kleuterschool 't Schuitje in Brouwershaven. Quant heeft alle namen van de kinderen op de foto nog keurig op een rijtje. Meer schoolfoto's, zie www.pzc.nl/kieknoe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 61