Beschermengel keek mee bij boeken van vlucht voor Jonas molenaar Veilig en comfortabel douchen! Prijsstunters stunten met 4 IN HET NIEUWS VLIEGRAMP GERMANWINGS 66 Pas toen zijn sms'je binnenkwam, was ik gerustgesteld 500, GROTE VLIEGTUIGRAMPEN IN EUROPA „Ik was helemaal van slag. Pas toen mijn vriend me belde dat hij nog een sms van Jonas had gekre gen op het moment dat het vlieg tuig al was neergestort, was ik ge rustgesteld", vertelt ze nadat ze haar zoon met een enorme knuf fel heeft opgevangen op het vlieg veld. Jonas zat in de eerstvolgen de vlucht van Barcelona naar Düsseldorf. Een vlucht van Ger- manwings-concurrent Vueling. Op de plek waar moeder en zoon nu zijn herenigd, vond enkele uren eerder een heel ander tafe reel plaats. Gespecialiseerde men sen van de luchthaven vingen daar de - naar verluidt negen - mensen op die stonden te wach ten op de verongelukte German- wings-vlucht 4U9525. De groep met rouwende vrienden en nabe staanden die zich naar de luchtha ven haastten, groeide snel. Rond 14.00 uur waren er volgens vlieg veldwoordvoerder Thomas Kotter ongeveer 120 nabestaanden in de speciale, met doek afgeschermde opvang. „We zijn voorbereid op dit soort noodsituaties. Als het be richtje binnenkomt, staat ieder een meteen klaar." Terwijl de luchthaven het nood plan uitrolt, beseft moeder Sigrid dat ze had kunnen weten dat haar zoon niet in de rampvlucht zat. Ze had de vlucht immers zelf ge boekt. „Jonas moest een keer over stappen. Ik vond het gemakkelij ker om beide vluchten bij dezelf de maatschappij te boeken, dus heb ik niet voor Germanwings ge kozen. Blijkbaar keek onze be schermengel mee tijdens het boe ken." Zoon Jonas wist al die tijd hele maal niet dat mensen zich zorgen om hem maakten. Pas toen het vliegtuig was geland, snapte hij waarom de mensen tijdens deze vlucht zo rustig waren. Toen de te lefoons weer aan gingen, begon het om hem heen overal te pie pen. Alle reizigers zagen de ver ontruste sms'jes van vrienden en bekenden en wisten ineens hoe veel geluk ze hadden dat ze juist déze vlucht hadden geboekt. RETOUR V0( oude ^badkamer Gratis brochure? Bel 0800 - 27 40 400 of kijk op www.molenaar.nl Die discussie speelt al jaren. De Vereniging Nederlandse Vliege niers (VNV) heeft de slechte ar beidsomstandigheden bij Europe se prijsvechters al eens aange kaart. Door piloten slecht te be handelen, komt volgens de VNV ook de veiligheid in het geding. „Piloten met nul-urencontracten staan erg onder druk. Sommigen gaan als ze ziek zijn, toch vliegen, anders hebben ze geen inkomen", zegt Klaas-Jeroen Terwal van de VNV. De klachten betreffen voor al Ryanair en Wizzair. Germanwings staat echter be kend als betrouwbaar. „Een doch ter van Lufthansa kan zich geen enkel risico veroorloven", zegt Ter- wal. Een ongeval met German wings straalt ook af op Lufthansa. Het aandeel Lufthansa op de beurs daalde gisteren met 4,5 pro cent nadat de crash was bekendge maakt. Slechtere arbeidsomstandigheden kunnen op lange termijn een risi co vormen bij prijsvechters, er kent luchtvaartspecialist Hans «D-AIPZ vsetosetioo Europa hoort, met Noord-Amerika, tot de veiligste gebie den om te vliegen. Toch zijn ook hier grote vliegrampen: 17 juli 2014 Vlieg tuig van Malaysia Airlines wordt neer geschoten boven Oekraïne. 298 do den, onder wie 193 Nederlanders. 25 februari 2009 Vlak voor de lan dingsbaan op Schip hol crasht Turkish Airlines Boeing 737-800.9 doden. 20 augustus 2008 Toestel van Spanair stort kort na opstij gen neer in Madrid. 154 doden. 22 augustus 2006 Toepolev van Russi sche Poelkovo Airli nes stort neer bij Donetsk in Oekraï ne. 170 doden. 3 mei 2006 Airbus 320 stort bij slecht weer neer in de Zwarte Zee bij So chi. 113 doden. door Paul Bots DÜSSELDORF - Even wist ze niet meer hoe ze het had. Sigrid Zuber hoorde dat er een vliegtuig was neergestort dat op weg was van Barcelona naar Düsseldorf; en net op de dag dat haar zoon Jonas te rug zou keren van een bezoek aan zijn vriendin die in Spanje stage loopt op een kleuterschool. Sigrid Zuber, moeder van Jonas Haltern in Oude situatie De badkamer kan gevaarlijk zijn. Wist u dat ieder jaar meer dan 4000 mensen in het ziekenhuis belanden door ongelukken in de badkamer? Dit komt voor een groot deel door uitglijden of over de badrand moeten stappen. Kies daarom voor de veilige comfort douche van Molenaar. De voordelen van een comfort douche Lage instap (geen hoge badrand meer) Antislip-vloer Wandgrepen voor extra houvast Praktisch douchezitje voor stabiliteit /Op maat gemaakt voor iedere badkamer Zonder ingrijpende verbouwing Geïnstalleerd door eigen montagedienst Geldig bij aanschaf van een comfort douche, niet geldig i.e. m. andere acties. Gratis brochure? Bel 0800 - 27 40 400 door Niek Opten AMSTERDAM - Met het neerstorten van de Germanwings-Airbus dringt de vraag zich weer op of prijsvech ters in de lucht veilig genoeg zijn. De A320 van German wings zou 25 jaar oud zijn, maar daardoor hoeft er geen sprake te zijn van extra risico.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 4