'Je bent heus meer dan die oud-medewerker* ORIONIS 'Niet meer steen in hart Meliskerke' Ontslag verzorgenden Zorgstroom gaat door 36 WALCHEREN CHRISTELIJK KINDCENTRUM Basisschool en kinderopvang in centrum Middelburg zien na krimp meerwaarde in samenwerking. In een wekelijkse rubriek brengt de PZC de mensen van Orionis Walche ren in beeld. De drieduizend mensen die de organisatie aan het werk pro beert te krijgen, maar ook de mensen erachter. Dit keer: de CV-dokter. VLISSINGEN - Als je al geen zin had om te werken, dan krijg je dat wel na een ontmoeting met Ramon Brouwer. De trainer van Orionis lapt niet alleen CV's op, maar ook het zelfvertrouwen van cliënten. Mehrtash Moradi is 48 jaar en zit al tien maanden zonder werk. „Ik wil alles doen. Ik heb gewerkt als vrachtwagenchauffeur, als stads wacht, als administratief mede werker en ik heb een pizzeria ge had. Ik kan heel veel." Maar dat Moradi sociaal heel be gaafd is en een doorzetter, stond dan weer niet in zijn curriculum vitae. Terwijl Ramon Brouwer, medewerker testen en trainingen bij Orionis, dat direct in de gaten had. Hij voegde Moradi's persoon lijke kwaliteiten toe aan het CV en draaide de volgorde van werk zaamheden om zodat het meest recente werk bovenaan kwam. „Dat is voor een werkgever im mers het meest interessant." Mensen zijn vaak veel te beschei den, zegt Brouwer. „Dan hebben ze maar voor één baas gewerkt en is hun cv slechts een optelsom van vakdiploma's. Dan is het de DE MENSEN VAN kunst het persoonlijke erbij te ha len, want je bent heus meer dan die oud-medewerker van dat staal bedrijf. Soms hebben ze de hoop opgegeven. Ik vind toch geen baan, zeggen ze dan. Dan ga ik sleutelen aan het CV. Graven in le ge gaten en komen soms de mooi ste dingen boven. Mehrtash heeft niet onbelangrijk vrijwilligers werk bij Vluchtelingenwerk ge daan. En hij was lid van de onder nemingsraad. Dat laat toch zien wat hij in zijn mars heeft." Vijf jaar geleden zat Brouwer zelf nog zonder baan. „Ik heb altijd een eigen horecazaak gehad in Middelburg. Toen ik daarmee stopte, moest ik gaan solliciteren. Dat viel niet mee, ook niet omdat ik moeilijk voor een baas kon wer ken na al die jaren zelfstandig te zijn geweest. Tot ik stuitte op de vacature voor werkleider in de ho reca. Van daaruit ben ik gegroeid naar mijn huidige baan en ik vind dit echt geweldig om te doen. Dat geluk gun ik iedereen en ik help daar graag een handje aan mee." MIDDELBURG - Lege lokalen, wat moet je ermee? Voor de Acaciahof in de binnenstad van Middelburg is de krimp ook een kans. De christelijke basisschool benut de leegstand om binnen de eigen muren opvang aan te bieden: voor, tijdens en na school. Door samenwerking met kinderopvang De Maneblussertjes ontstaat een kindcentrum, volledig op christe lijke leest geschoeid. Dat laatste is van doorslaggevend belang voor beide organisaties. Liever dan samen met de nabijge legen openbare school de Uilen- burch een brede school te vor men, gaat de Acaciahof zelfstan dig door. Liever de eigen identi teit ten volle behouden in een oud en tochtig gebouw met hoge stookkosten, dan iets van die iden titeit inleveren in ruil voor een modern gebouw. Als dat gebouw er al zou komen, want de gemeen te wil dat wel, maar heeft er nu nog geen geld voor. Reden te meer voor de school om de toe komst zelf vorm te geven. De Acaciahof heeft drie lokalen niet nodig. Twee ervan worden ge bruikt om combinatiegroepen te kunnen splitsen. In het derde biedt De Maneblussertjes opvang aan na school en tijdens de lunch pauze, legt schooldirecteur Jeanet- te van Loo uit. „Al voordat de ge meente met het onderwijshuis- vestingsplan kwam, hadden wij contact met elkaar. Want de kin deren blijven vijf kwartier over, maar we hadden te weinig ouders voor de opvang. Daarom zijn we gaan zoeken naar iemand die ons professioneel kon helpen." Zo kwam Van Loo in contact met Cathalijne Dokman van De Mane blussertjes. „Wij zochten op onze beurt extra ruimte vanwege de volle groepen en de wachtlijsten. De Acaciahof had die ruimte", vult Dokman aan. Van Loo: „We hebben elkaar om praktische rede nen opgezocht. Maar qua visie zit ten we ook op één lijn." Dokman: „Het christelijke is be langrijk, maar ook het persoonlij ke. Ouders en kinderen voelen zich gezien. Zowel bij de Acacia hof als bij ons." Identiteit en locatie - in het cen trum van Middelburg - komen overeen en dat versoepelt de sa menwerking. In augustus vorig jaar is begonnen met tussen- schoolse opvang door De Mane- We zochten elkaar om de tent open te houden maar zien ook de meerwaarde blussertjes in de Acaciahof; in ja nuari is daar de buitenschoolse opvang bijgekomen. „De komen de anderhalfjaar wordt gewerkt aan afstemming van de werkwij ze. Zo zal de peutergroep van de Maneblussertjes didactisch en pe dagogisch aansluiting zoeken bij de kleuterklas", legt Dokman uit. „We zijn nog geen kindcentrum, maar we zijn op de weg daar naar toe", stelt Van Loo. „We willen een doorgaande lijn bieden bin nen de muren van onze school. Met langdurige opvang van vroeg tot laat en onderwijs." Dokman noemt het een uitdaging om er één geheel van te maken. Van Loo: „We hebben elkaar ge zocht om de tent open te kunnen houden, maar we zien nu duide lijk de meerwaarde." 'Laat het groen, er moet niet nog meer steen in het hart van Melis kerke' was de boodschap gistera vond tijdens de openbare bijeen komst van de dorpsraad. Op het braakliggend terrein van ruim 1800 vierkante meter stond tot eind 2011, basisschool De Zeester. Bewoners hebben er, met toestem ming van de gemeente, een speel veldje aangelegd. Diverse bouw plannen voor de locatie passeer den de afgelopen jaren revue en belandden in de prullenmand. Te grootschalig of te duur. Het Col lectief Particulier Opdrachtgever schap Zeeland (CPOZ) wil er nu kleinere levensloopbestendige wo ningen realiseren. Het zou om maximaal zes huizen gaan. Het CPOZ inventariseert op dit mo ment de belangstelling. De omwonenden zijn duidelijk niet gecharmeerd van het zoveel ste plan. „Voor de vorige bleek geen belangstelling, waarom zou dan nu anders zijn", pareerde een van hen wethouder Jaap Melse die toelichting gaf. Melse: „Het is een officiële inbreidingslocatie en er is belangstelling voor de wonin gen. Het te bebouwen oppervlak is inmiddels met 500 vierkante meter afgeschaald. Er blijft groen en er komt extra parkeerruimte. Het gaat om laagbouw." Omwo nenden maakten met een handte keningenactie hun wens bij de ge meente kenbaar: 'Laat het groen'. Aan de orde kwam ook de Berg weg, waar de Ichtuskerk stond. Die is eveneens gesloopt. Op dit gebiedje, zo'n 2800 vierkante me ter, is een plan voor vijf huurwo ningen in de sociale sector, zes ga rages, zeven parkeerplaatsen en een vrij kavel voor een vrijstaan de woning of een twee-on- der-één-kapper. Van de vijf rijtjes huizen zou een aantal misschien in de verkoop komen. Dat plan zou volgens dorpsraadvoorzitter Peter Gillissen in april ter inzage liggen bij de gemeente. Deze week ontvangen de verzor genden hun ontslagbrief. Volgens Leon Phernambucq, directeur van Zorgstroom, is dit een vervelende tegenslag maar kon de Walcherse zorgorganisatie niet anders. De FNV hoopt nog steeds het ontslag voor deze mensen te voorkomen en op 1 april is hierover overleg. Phernambucq zegt dat de hon derdvijftig huishoudelijke hulpen nog wel toekomstperspectief heb ben. Vandaag overleggen de Wal cherse zorgwethouders in Middel burg of ze akkoord gaan met een nieuw plan voor de thuiszorg. Staatssecretaris Van Rijn heeft be kendgemaakt dat klanten voortaan vijf euro per uur moeten betalen voor huishoudelijke hulp in plaats van tien euro. Dan wordt het aantrekkelijker om hulp in te kopen. „Op deze ma nier kunnen we een deel van de honderdvijftig mensen behou den. We gaan bekijken om hoe veel mensen dat precies gaat." Ramon Brouwer, trainer bij Orionis, sleutelt aan het CV van Mehrtash Mo- radi (rechts). „Mensen zijn vaak veel te bescheiden."foto Ruben Oreel door Wendy Wagenmakers Met dank aan lege lokalen door Maurits Sep Jeanette van Loo, Acaciahof door Annemarie Zevenbergen MELISKERKE - Het meest recente bouwplan voor seniorenwoningen aan de Pauwhoekstraat in Melisker ke oogstte geen open doekjes. Inte gendeel. Omwonenden zien er lie ver niets verrijzen. door Kees Rijborz MIDDELBURG - Het verzorgend per soneel dat bij Zorgstroom wordt ontslagen, komt per 1 mei op straat te staan. Het UWV heeft de ontslagaanvraag voor de 86 mede werkers goedgekeurd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37