GGD prikte wellicht Peter van Dijk (PW) met lekkende naalden blijft in Eerste Kamer Kalm protest ETj'zel Voor dat geld liet ik me ook niet afzeiken 2385 2356 2AQ7 ZEELAND 35 commentaar Afschieten herten beperkt overlast niet De injectienaalden van Terumo zijn door veel instellingen in het land gebruikt. Maandagavond werd bekend dat ze mogelijk lek ken. GGD Zeeland gebruikte ze voor het prikken van kinderen met het BMR-vaccin, zegt jeugd- arts Marianne van Winkelhof. Dat is een 3-in-i-vaccin tegen de kinderziekten bof, mazelen en ro dehond. Ook zijn de naalden ge bruikt bij injecties tegen Hepati tis B. De Inspectie voor de Ge zondheidszorg onderzoekt de zaak. „Uit de resultaten moet blij ken of en welke gevolgen er zijn", zegt Winkelhof. Op alle afdelin gen waar gevaccineerd wordt (jeugdgezondheidszorg, reizigers, SOA, infectieziekten) gebruikt de GGD inmiddels naalden van een andere fabrikant. Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis en zieken huis ZorgSaam hebben volgens woordvoerders geen gebruik ge maakt van naalden van Terumo. De leden van Provinciale Staten stemmen op 26 mei voor de Eer ste Kamer. Op basis van de uit slag van de Statenverkiezingen van vorige week wordt verwacht dat de PW negen van de 75 zetels in de Senaat krijgt. Van Dijk is sinds 2011 lid van de Eerste Kamer. Omdat de PW nog niet de complete kandidatenlijst bekend had gemaakt, was ondui delijk of hij zou terugkeren. Met zijn achtste plaats is dat vrijwel ze ker. Het ziet ernaar uit dat Zeeland twee senatoren krijgt. Ook Koos Schouwenaar (WD) is ervrijwel zeker van dat hij in de Eerste Ka mer kan blijven. Waarschijnlijk verliest Wouter van Zandbrink (PvdA) zijn zetel en lukt het Gert- jan van der Brugge (CDA) niet om in de Eerste Kamer te komen. Marien Weststrate van de Partij voor Zeeland staat vierde op de lijst van de Onafhankelijke Se naatsfractie (OSF), die vermoede lijk één zetel krijgt in de Senaat. Politieagenten vragen aandacht voor hun be loning. Met een langza me protesttocht over de A58 hinderden zij gisteren het verkeer. Daar heeft niet ie dereen begrip voor. Dat is jam mer, want ook politiemensen hebben het recht om voor hun belangen op te komen. De demonstrerende agenten wijzen terecht op de soms zeer onaangename kanten van hun werk. Dat wordt wel eens on derschat. Maar vergeleken met de salarissen van bijvoorbeeld leerkrachten en verpleegkundi gen - ook beroepen met een grote verantwoordelijkheid - is de beloning bij de politie niet bijzonder laag. De actie was bescheiden. Het aantal deelnemers was niet in drukwekkend en het effect op de doorstroming van het ver keer was te overzien. Hier moet het maar even bij blijven. Met verdergaande acties loopt de politie het risico sympathie te verspelen. Het is nu tijd om verder te onderhandelen met minister Ard van der Steur. Staatssecretaris Sharon Dijksma (Natuur) antwoordt dat op vra gen van Marianne Thieme (Partij voor de Dieren). Dijksma maakte in februari een eind aan het af schieten van damherten op de Ha ringvreter. Voor ongeveer vijftien herten van de in totaal 130 dieren kwam haar beslissing te laat. Die waren al afgeschoten. Volgens Dijksma is na het afschieten geen sprake geweest van in groten geta le overzwemmen van damherten. Hoe meer herten, hoe meer ze naar de vaste wal zwemmen op zoek naar een eigen leefgebied. Want uit onderzoek blijkt dat het wegtrekken van damherten niet te maken heeft met het zoeken naar voedsel, aldus Dijksma. Over gezwommen herten kunnen een gevaar zijn voor het verkeer en ze kunnen gewassen opeten. Voor al uw inlijstwerk RILLAND - De man tuurt in de verte over de A58 vanaf het viaduct bij Rilland. De toeschouwer, die niet met naam in de krant wil, kan geen enkel begrip op brengen voor de actie van de politie. Daarom is hij gewapend met fotocame ra. „Ik ga kentekens fotograferen en ze opsturen naar de officier van justitie. Die agenten denken dat ze alles mogen. Ze moeten een boete krijgen voor het hinderen van het verkeer." De actie van de politieagenten trekt op verschillende viaducten bekijks. Rillan- der Wim Beeke geeft ze groot gelijk. „Voor zo'n minimaal loon zou ik me niet laten afblaffen, afzeiken en bekoge len met stenen. Want dat is wat er ge beurt bij een brand of als een onder zoek in goede banen geleid moet wor den. Mensen die een hoge kantoorbaan hebben zonder enig risico verdienen heel erg veel. Het klopt voor geen ene meter. Ik vind dat de onderlaag van de samenleving ook een extraatje verdient. Die agenten moeten gewoon beter be taald worden. Ik denk dat ze met deze actie begrip kweken bij de mensen. Het levert geen ergernis op, maar ze krijgen er wel aandacht mee." Volgens Maarten Brink, leider van het actiecomité Zeeland-West-Brabant kre gen de actievoerende agenten veel posi tieve reacties. „Mensen staken duimen op en zwaaiden naar ons." Er deden on geveer vijftig auto's mee aan de actie: zo'n 150 agenten van het totale aantal van 3500. „Wij vinden de opkomst hoog. Je moet bedenken dat het regulie re werk altijd voor gaat. Collega's moe- ten op 112-meldingen afgaan." WOENSDAG 25 MAART 2015 lijk ruik je thuis nog door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - GGD Zeeland heeft gebruik gemaakt van mogelijk lek kende injectienaalden. Uit de naal den van het merk Terumo kan lijm lekken die in het bloed van de pa tiënt kan komen. De GGD is over geschakeld op een ander merk. MIDDELBURG - Peter van Dijk uit Kattendijke maakt grote kans om namens de PVV lid van de Eerste Kamer te blijven. Hij staat op de achtste plaats van de kandidaten lijst, die de partij gisteren heeft be kendgemaakt. DEN HAAG - Ondanks het afschie ten van herten op het eiland Ha ringvreter in het Veerse Meer blijft de overlast. Dat komt doordat de natuurlijke aanwas van jonge her ten de afschot mogelijk compen seert. DE SPECIALIST IN LIJSTEN Biezelingsestraat 102A - Kapelle 0113-342383 www.lijstenmakerijgijzel.nl Ifu 'I Een politieagent met een jaar ervaring Een verpleegkundige (mbo) met een verdient bruto per maand: jaar ervaring verdient bruto per maand: Een leerkracht in het basisonderwijs met een jaar ervaring verdient per maand bruto: Aan de politieactie deden ongeveer vijftig auto's mee, zegt actieleider Maarten Brink. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36