Attractie meer wil Zeeuwse Ombudsman krijgt veel klachten over functioneren Sabewa almanak Het is een hele pittige job. Mentaal en fysiek Patrick Kluivert aan de slag met selectie van Curasao Lekkende naalden Steeds minder kinderen worden gepest. Maar dat kleinere aantal kinderen is wel veel vaker doelwit. Vrouw besteelt klant van winkel 45 GGD Zeeland heeft gebruik gemaakt van mogelijk lijm lekkende injectienaalden. VLISSINGEN - Gepeste kinderen zijn steeds vaker de pineut. Pesten gebeurt vooral op het schoolplein en op straat, maar steeds vaker in de klas. Binnen de schoolmuren zijn meisjes vaker het slachtoffer dan jongens. Dat blijkt uit onderzoek van Scoop, Zeeuws instituut voor so ciaal-culturele ontwikkeling, in groep zes van de basisschool. Het onderzoek wordt uitgevoerd voor de jeugdmonitor, waarvoor Scoop sinds 2003 elke vier jaar een en quête houdt. Op die manier zijn tendensen duidelijker in beeld te brengen. Aan de enquête deden vorig jaar 2026 kinderen uit de groepen 6 van Zeeuwse basisscholen mee. Vergeleken met vorige enquêtes worden minder kinderen gepest, maar de slachtoffertjes zijn wel va ker het doelwit van pesterijen. Dan gaat het met name om uit schelden, uitlachen of buitenslui ten (niet mee mogen doen aan spelletjes). Ook bedreiging met ge weld komt regelmatig voor. Jon gens worden wat vaker op straat gepest en meisjes zijn vaker in de klas doelwit. Uitlachen komt nu vaker voor dan in 2oro. Meisjes mogen vaker niet meespe len. jongens worden vaker uitge scholden, geslagen en geschopt. Ook worden ze aanzienlijk vaker bedreigd dan meisjes. In de enquête was ook de vraag opgenomen hoe vaak kinderen zelf pesten. Minder dan één op de tien ondervraagde kinderen zegt zelf te pesten. Bij de eerste enquê te in 2003 gaf een op de drie kinde ren nog toe dat wel te doen. Scoop trekt daarom de conclusie dat er steeds minder pesters zijn, die een steeds grotere groep kinderen bijna stelselmatig pest. „Het lijkt er op dat een kleine kern van pes ters verantwoordelijk is voor de toename van het aantal pesterijen. De pesters zoeken steeds vaker de zelfde slachtoffers op." Pesten via internet neemt de laat ste jaren niet toe en komt relatief weinig voor in Zeeland. Bijna één op de tien kinderen wordt ermee geconfronteerd: evenveel als bij de vorige enquête in 2010 en een ver dubbeling sinds de eerste scholie renraadpleging in 2003. Een kleine kern is verant woordelijk voor de toename van het aantal kinderen dat heel vaak gepest wordt. HULST - De politie heeft gisteroch tend een 40-jarige vrouw aange houden in een winkel aan de Overdamstraat in Hulst. De in woonster van het Vlaamse Moer- beke probeerde geld uit de porte monnee van een klant te stelen, maar werd betrapt. De Vlaamse kreeg een boete van 350 euro. MIDDELBURG - In 2014 is het aantal mensen dat bij de Zeeuwse Om budsman aanklopte met 20 pro cent gestegen, van 171 naar 204. Vooral over het kwijtscheldings- beleid van belastingkantoor Sabe wa - dat voor de Zeeuwse gemeen ten en waterschap Scheldestro- men werkt - kwamen extra klach ten binnen. Gertjan van der Brugge, die sinds 1 januari de functie van Zeeuwse Ombudsman bekleedt, stelt vast dat het aantal eigenhuisbezitters in de financiële problemen groeit. „De crisis laat sporen na in Zee land." In 1966 stonden de kranten in Neder land en daarbuiten bol over de vondst van meer dan duizend gou den munten in Serooskerke. Jaren later deden vier Zeeuws- Vlamingen het voormalige eiland Walcheren aan om er een dagje rond te fietsen. Zo kwamen ze ook in Serooskerke terecht, waar ze een drinkstop hiel den. Dat was op een boerderij waar de eigenaar, een man op leeftijd, als ober diende. De fietsers wilden graag weten of Serooskerke nog meer attractiefs te bieden had dan de vondst van de gouden munten. Ze vroegen de ober ernaar. Diens antwoord was even helder als verrassend: „Heb je mijn vrouw al gezien Politieagenten uit Zeeland en West-Brabant reden gisteren met 60 kilometer per uur over de A58 van Breda naar Goes. Ze willen meer loon en betere arbeidsvoorwaarden. Pagina 34 en 35: - De geur van een lijk ruik je thuis nog - Voor dat geld liet ik me ook niet afzeiken - Commentaar Al gepeste kinderen vaak pineut door René Schrier Tip? redactie@pzc.nl Pagina 18: Vijf vragen over: schelden tegen de Zeeuwse Ombudsman. Agent Hidde Melcherts Blauw foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34