Wandelaars twijfelen aan economische impuls Waterdunen BUITEN 21 In deze rubriek volgen we de aanleg en achter gronden van Waterdunen bij Groede. Kustver- sterking en komst van een groot natuurgebied gaan er hand in hand. Vandaag: de Breskense wandelaars Bram de Hulster en Rinus van de Broecke. Of Waterdunen straks echt jaar lijks tienduizenden toeristen naar West-Zeeuws-Vlaanderen trekt? Bressiaander Bram de Huls ter heeft er een hard hoofd in. „Ik denk dat de verwachtingen veel te hoog gespannen zijn." Begrijp De Hulster goed. Hij is niet tegen de vooruitgang. En dat overheden in het toerisme in de regio willen en durven in vesteren, is prima. „We moeten het hier van de toeristen hebben, iets anders heb ben we niet. Maar of de aanleg van Water dunen dé oplossing is, waag ik te betwijfe len. In een vergelijking met een natuurge bied in de buurt van Bordeaux geloof ik niet erg." De Hulster volgt de werkzaamheden in het natuur- en recreatiegebied bijna op de voet. Hij wandelt een paar keer per week over de dijk langs de Nieuwe Slikkenburg- seweg en ziet de werkzaamheden op die manier gestaag vorderen. Als we hem aan spreken komt plaatsgenoot Rinus van de Broecke ook net over de dijk gekuierd. Net als De Hulster wandelt hij, sinds hij niet meer dagelijks naar zijn werk moet, graag een rondje vanuit Breskens over de Lange- weg naar Waterdunen en vanaf strandpavil joen Loods ïo weer terug. Rinus van de Broecke is het met De Hul ster eens dat nog maar moet worden afge wacht of het nieuwe 'unieke natuur- en re creatiegebied' veel volk naar de West- Zeeuws-Vlaamse kust zal lokken. Verhalen over stijgende werkgelegenheid door de aanleg van nieuwe en uitgebreide bunga lowparken neemt hij helemaal met een flinke bus zout. „Maar ik ben wel blij dat dit stuk kust niet wordt volgebouwd. Ze stampen overal maar bungalows en appar tementen uit de grond. Daar knapt de kust niet echt van op. Hissen de plek waar we nu staan en het dorp Breskens zijn de laat ste decennia ook veel bungalows verrezen. Veel van die huisjes staan een groot deel van het jaar leeg." Unieke natuur, hordes toeristen en bakken werkgelegenheid beschouwen de trouwe wandelaars als 'mooie publiciteitspraatjes'. Of Waterdunen straks een mooi gebied is om te bekijken, durven ze nog niet te voor spellen. Bram de Hulster weet dan ook niet echt of hij de akkers blijft missen. „Als de gewassen in bloei stonden, dat was toch ook altijd een schoon zicht." Dat de brakke waterpartijen straks grote aantallen vogels trekken, zien de twee Bres- siaanders wel voor zich. Sommige veranderingen appreciëren ze zeer. Zo kunnen ze zich helemaal vinden in de kustversterking. En de nieuwe vogel- telpost vinden ze allebei ronduit prachtig. Bram de Hulster: „Er is echt over nage dacht. De telpost heeft de vorm van een schip. Dat past niet alleen mooi in de omge ving, maar biedt ook comfort. Want er is al tijd wel een kant van de telpost waar je uit de wind staat." Fijn voor vogelliefhebbers én voor andere mensen die eens op hun gemak over de omgeving willen uitkijken, vult Van de Broecke aan. „Je kan tenslotte ook met je rug naar Waterdunen gaan staan en naar boten op zee en de Westerschelde kijken." WOENSDAG 25 MAART 2015 De grote lijster foto's Chiel Jacobusse Het prachtig gestukadoorde nest van de zanglijster bevat nu alweer eieren. De grote bonte specht door René Hoonhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 22