8°^ m w Terneuzenaren staan op dodenlijst' A&hUe böfcfcêm Buiten wu Politieagent ben je altijd, 24 uur per dag 34 en 35 Echtparenleed 12 en 13 WOENSDAG 25 maart 2015 Zestien leerlingen en twee docenten lyceum in Haltern am See onder 150 slachtoffers van crash Airbus in Zuid-Frankrijk Meer over de fatale crash op pagina's 2 t/m 5 Raadsels rond toedracht crash vlucht 4U9525 in onherberg zaam gebied Zeker 67 Duitsers en 45 Span jaarden komen om. Een Neder landse vrouw uit Deurne enige Nederlandse slachtoffer Bij het Joseph König-lyceum in Haltern am See hebben leerlingen een gedenkplaats voor hun omgekomen schoolgenoten ingericht. Kijk voor het laatste nieuws - - ook op: www.pzc.nl Raadsman Jan Jacobse van de ge meente Terneuzen onthulde giste ren tijdens een rechtszaak in Bre da het bestaan van die lijst. Vol gens hem heeft Rignaishel Sling (19) het bestaan daarvan toegege ven tegenover de politie. Slings raadsman Ruben Poppel- aars vocht bij de Bredase bestuurs rechter met succes het gebiedsver- bod aan. Sling mocht van burge meester Jan Lonink tot 8 april de bebouwde kom van Terneuzen niet betreden. Dat verbod ging op 10 maart in, de dag waarop Sling uit voorarrest kwam. Hij zat vast wegens mogelijke betrokkenheid bij de schietpartij op 16 december in zijn woonplaats waarbij Juny C. zwaargewond raakte. Het ge- biedsverbod was ingesteld omdat Lonink vreest dat Sling iets ern stigs kan overkomen of betrokken kan raken bij een ernstig inci dent. De gemeente heeft geprobeerd ge heime informatie over de strijd tussen de twee Antilliaanse groe peringen onder de aandacht van de rechtbank te brengen. Een spe ciale raadkamer van de Bredase rechtbank ging akkoord, maar Sling niet, zodat de rechter Van Ginneken gisteren aan beide par tijen vroeg wat er nu precies aan de hand is in Terneuzen. Jacobse vertelde haar dat de vete tussen de beide groeperingen al ja ren speelt, dat de laatste maanden de 'ernstige incidenten elkaar snel opvolgen' en dat daarbij zwa re wapens worden gebruikt. „Het is een strijd op leven en dood door twee rivaliserende groepen in Terneuzen." Ondanks die woorden besliste rechter Van Ginneken dat het ge- biedsverbod per direct wordt op geheven. Poppelaars is ervan over tuigd dat zijn cliënt niet een hoog risico loopt; hij gaat ook niet om extra bescherming vragen nu Sling weer Terneuzen in mag. Zijn andere advocaat, Mark Duns- bergen, zei niets te weten van een dodenlijst en dat Sling daar met hem nooit over heeft gesproken. Lonink in een reactie: „Als burge meester zet ik alle mogelijke mid delen in voor de veiligheid van on ze inwoners. En ik vond dat ook dit gebiedsverbod daarbij past. De rechter heeft nu anders beslist." Volgens hem kan de gemeente nu geen andere instrumenten meer inzetten om de orde en veiligheid in Terneuzen te waarborgen. Zijn krasserige tekenstijl lijkt nonchalant, maar de boodschap komt meteen binnen. Tekenaar Peter van Straaten wordt vandaag 80 jaar. 257e jaargang nr. 71 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Editie: Walcheren Perioden met regen r f I Crash dompelt Duits stadje in rouw DE STELLING Reageer op pzc.nl Ik durf niet meer te vliegen door Emile Calon BREDA - Een aantal inwoners van Terneuzen staat op een dodenlijst. Het gaat om mensen die behoren tot het Antilliaanse kamp dat in conflict is met de groep rond de Antilliaanse familie C. UW MENING 249 reacties Ik wil later ook in een serviceflat wonen ma - vr 1° "po EENS ONEENS °o

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1