Goes verliest duel en topscorer Bart Deprez Lips blij met twaalfde plaats Fontainebleau Belg Van Geyt pakt Nederlandse titel 44 SPORT VOLLEYBAL Mannen Voorwaarts laten in Tilburg kostbare punten liggen in titelrace in eerste klasse. Goes begon voortvarend aan het duel. Binnen tien seconden open de Bart Deprez de score. De equipe van trainer Jan Poortvliet kon de vroege openingsgoal geen vervolg geven. De thuisploeg draaide de achterstand om in een 2-i-voorsprong. Daarna kwam Goes via opnieuw Deprez en Rob Schalkoort nog tweemaal op gelij ke hoogte, maar door onder meer twee strafschoppen ging Boshui zen er met de zege vandoor. Jan Poortvliet stak na afloop zijn teleurstelling niet onder stoelen De Bredanaar reageerde aller minst teleurgesteld. „In de dres suur liep Bayro echt lekker en ei genlijk ben ik ook over de cross wel tevreden. De bodem was heel matig en voor onze paarden was of banken. „Het is een verschrik kelijk zure nederlaag. Op dit mo ment moet je er staan. De schuld ligt, ondanks twee dubieuze te gendoelpunten, honderd procent bij ons. We gaven onnodig doel punten weg en hebben tal van kansen gemist. Zelfs voor een leeg doel ging de bal er niet in." Komend weekend treft Goes kop loper RKAVV. Het gat tussen de ploegen is door de nederlaag van Goes en het gelijkspel van RKA VV (t-i tegen IFC) opgelopen tot negen punten. Ook nummer twee Nieuwerkerk liep een puntje uit op de Zeeuwse rood-witten, door een t-t-gelijk- spel tegen Velo. Buiten de nederlaag kreeg Goes nog een flinke tegenvaller te ver werken. Bart Deprez moest al in de eerste helft worden vervangen door Rob Schalkoort wegens een hamstringblessure. Trainer Jan Poortvliet vreest voor een lange absentie van zijn top schutter. het de eerste wedstrijd van het jaar op niveau. Dan is het niet wijs nu al volle bak te rijden." De Duitse favoriet Michael Jung (La Biosthetique Sam) won met 42,7 vóór de Fransen Gwendolen Fer (Romantic Love) en Thibaut Vallette (Qing du Briot). Merel Blom (Rumour Has It) werd ze ventiende. In het landenklassement zegevier de Frankrijk. Nederland, met naast Lips en Blom ook nog Andrew Heffernan (Boleybawn Ace) en Theo van de Veldel (Zin- dane), eindigde als vierde. De Oranje-equipe kwalificeerde zich vorig jaar tijdens de WK al voor de Olympische Spelen van 2016. Dit seizoen is het EK in het Schot se Blair Castle (10-13 september) het hoogtepunt. TERNEUZEN - De volleyballers van Voorwaars lieten in de strijd om de titel in de eerste klasse een be langrijke veer. De Axelse mannen boekten in Tilburg bij Dunamis slechts een moeizame overwin ning: 2-3. De vrouwen van De Sterre handhaafden zich in de pro motieklasse door een knappe 4-0 zege bij Triade VCT 2 in het spoor van koploper Sarto 2. De Leeuw Sport/Triade VCT 2-De Sterre 0-4 (16-25, 23-25, 23-25, 26-28): Het op de vierde plaats geklasseerde De Leeuw Sport had eerder dit seizoen in Zuiddorpe met 3-1 gewonnen. In Tilburg waren de rollen omge draaid. In een wedstrijd van hoog niveau trok De Sterre in drie sets met minimaal verschil aan het langste eind. De Zeeuws-Vlamingen begonnen prima en deelden in de eerste set een tikje uit. De thuisploeg was er niet van onder de indruk. De Tilburgers serveerden eveneens lastig en dwongen De Sterre in de resterende sets tot de achtervol ging. Het leidde in de slotfase steeds tot een ontsnapping, omdat bo ven het twintigste punt het ritme bij de thuisploeg stokte en De Sterre door foutloos te spelen de druk opvoerde. In de vierde set haalde De Sterre een 22-17-achter- stand op: 26-28. De Burgst 3-YVC 0-4 (26-28, 15-25,20-25,23-25): Zonder wissel speelsters vertrokken keerde YVC met maximale winst huiswaarts. De op de voorlaatste plaats gerang schikte Zeeuws-Vlamingen speel den in een fantasieopstelling en blonken collectief uit. Met een las tige opslag als sterk wapen nam YVC het initiatief. Het resulteerde in gevarieerde aanvallen, waarbij ook gaten in de verdediging van de thuisploeg met legballen werden afgestraft. Nadat in een boeiende slotfase van de eerste set de winst was vei liggesteld, haalde YVC in het tweede bedrijf tot ontsteltenis van de thuisploeg alles van de grond. Hard werkend werd in de derde set een achterstand opgehaald en in winst omgebogen. Verzekerd van winst viel de concentratie in het begin van de laatste set weg. Met een ijzeren wil om te win nen werd in de slotfase de opgelo pen schade weggepoetst. Dunamis-Voorwaarts 2-3 (25-22, 25-19, 16-25, 20-25, 13-15): Voor waarts trof een heel andere ploeg dan in Axel, speelde aanvankelijk zonder durf en voorspelbaar en liep zich stuk op een hecht Til- burgs blok. Nadat de thuisploeg de eerste twee sets had gewonnen, toonde Voorwaarts karakter. Omzettin gen aan Axelse kant pakten goed uit. Voorwaarts speelde plots wel met flair en deelde de lakens uit. Dat resulteerde in twee opeenvol gende setzeges. In de beslissende vijfde set deden beide teams niks voor elkaar onder. In de slotfase hield Voorwaarts het hoofd koel en werd een 13-12-achterstand om gezet in winst, 13-15. Voko-De Sterre 4-0 (25-23, 25-23, 25-21, 25-22): De Zuiddorpse man nen lieten onnodig punten lig gen. De Zeeuws-Vlamingen na men in elke set goed passend het initiatief, dwongen de thuisploeg tot de achtervolging, maar ver zuimden in de slotfase van elke set naar winst af te wikkelen. „We hadden met 3-1 of misschien wel met 4-0 kunnen winnen", vond Thijs Acke. „We hebben in elke set tot het twintigste punt voor gestaan, soms wel met zes punten." Die voorsprong was telkens tot stand gekomen door goed spel. Met de winst in het verschiet stok te het ritme aan de kant van De Sterre. „Of het nou paniek was of wat dan ook, we maakten het aan vallend niet meer af." De Sterre neemt revanche op De Leeuw Sport 2. Na een 3-1-thuisnederlaag wordt het in Tilburg 0-4. Ronald van Geyt leverde in het Gelderse Etten een sterk staaltje. Als vijfde binnengekomen en met de titel gaan lopen is geen sinecu re. Na een fraaie opmars greep hij in de finale tegen Jan Kok uit Lutjebroek met 120-70 in slechts tien beurten de titel. „Een Belg als Nederlands kampioen, dat is schoon hè. Ik ben er wel trots op", zei Van Geyt na afloop. „Na de eerste dag stond ik vijfde. Mijn laatste partij was mijn beste van het toernooi, dat maakt het nog eens extra mooi." Van Geyt haal de elf punten en 6.425 gemiddeld en noteerde in de finale met 12.00 gemiddeld de hoogste partij van het toernooi. Het was zijn tweede deelname aan een NK. Vorig sei zoen werd hij vierde op het NK bandstoten eerste klasse. In het gewestelijk kampioenschap bandstoten derde klasse waren er bijrollen voor Edwin Fluyt (d'Eu- le) en Arie van den Hoven (VEGA- BV). Ze werden 7e en 8e. Driebanden tweede divisie, 's Lands Welvaren-Klusbedrijf Staff 4-4: Voor de pauze bleef de strijd in evenwicht na winst voor Luc Peeters en verlies voor Ray mond Peeters. Na de thee zorgde Onur Can voor vuurwerk tegen Ad Terloo (35-18) met 1.000 ge middeld. Op de andere tafel werd Tonny van Iwaarden met 40-25 ge klopt door John Brouwers. De Sterre neemt een lastige horde door Len Wolters LEIDEN - Goes slaagde er gisteren niet in de spanning om het kam pioenschap in de eerste klasse te rug te brengen. De nummer drie van de ranglijst verloor op bezoek bij Boshuizen met 4-3 en zag de concurrentie gelijkspelen. „Het kampioenschap kun je op je buik schrijven", realiseerde Goes-trainer Jan Poortvliet zich. door Gerrit Hendriksen FONTAINEBLEAU - Tim Lips is in de internationale eventingwedstrijd van Fontainebleau twaalfde gewor den. De Nederlandse ruiter liet gis teren met zijn jonge paard Bayro in het afsluitende springconcours alle hindernissen overeind maar over schreed wel de toegestane tijd licht. Dat bracht zijn eindtotaal op 58,4 strafpunten. Lips was na de dressuur nog vierde (39,4) maar viel tijdens de uithoudingsproef uit de top tien. door Peter van Kouteren 3 Voorwaarts verloor kostbare punten bij Dunamis. Toch hield de Axelse ploeg de schade beperkt. Na een 2-0-achterstand won het met 3-2. door Joop van den Oudenhoven ETTEN - Het Nederlands biljartkam pioenschap libre eerste klasse is ge wonnen door de in Hansweert woonachtige Belg Ronald van Geyt. 's Lands Welvaren speelde in de tweede divisie driebanden gelijk te gen Klusbedrijf Staff. Duel om de bal tijdens de topper tussen SDO'63 (gele shirts) en Hoofdplaat, foto Ronald den Dekker joms. Ue Schrijver Mitgoi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 44