12°^ €50 Ik krijg dat gevoel van toen weer De laatste aflevering is geweest, het hoge woord mag eruit. Bertie en Esther zijn een stel. Wij zijn even weg! Politie rijdt langzaam op A58 Nederland werkt hulp tegen 2 en 3 WD wil dat de Europese grenzen dichtgaan voor asielzoekers. Onaanvaardbaar, zegt de PvdA. André Hazes tragisch en inspirerend 10 en 11 DEN HAAG - De coalitie stevent af op een harde confrontatie over het asielbeleid. De WD bepleit in een nota over migratie de af schaffing van het huidige Europe se asielbeleid. Vluchtelingen zou den voortaan opgevangen moeten worden in de eigen regio en niet meer naar Europa moeten komen. „Er zijn geen asielaanvragen meer mogelijk binnen Europa en de Eu ropese buitengrenzen gaan echt dicht", aldus de liberalen. Zij stellen daarmee het kabinet op de proef. Coalitiepartner PvdA is namelijk mordicus tegen het plan om asielzoekers uit Europa te weren. „Dit is voor de PvdA on aanvaardbaar", zei PvdA-Kamer- lid Attje Kuiken gisteravond te gen de NOS. Volgens WD-Kamerlid Malik Az- mani is het huidige systeem on houdbaar. Hij wijst op de stroom van duizenden asielzoekers die op gammele bootjes de Middel landse Zee oversteken om een vei lig heenkomen te vinden. Daarbij gebeuren veel ongelukken. „Ik ga niet meer toekijken hoe mensen daar verdrinken", aldus Azmani. De WD wil dat er in de buurt van brandhaarden 'veilige havens' worden gecreëerd waar de asiel zoekers worden opgevangen. Daar door kunnen zij sneller terugke ren als het in hun land weer vei lig is. Ook meent de VVD dat de ze asielzoekers zich daar sneller kunnen aanpassen aan de 'sociale en culturele omstandigheden' dan in het Westen, waar het 'ont wikkelingsniveau' anders is. Inte gratie verloopt op die manier be ter en bovendien is deze opvang volgens de WD goedkoper, zodat veel meer vluchtelingen ervan kunnen profiteren. Azmani schrijft dat Europa jaarlijks miljar den euro's besteedt aan asiel bin nen de Europese Unie. „Dat geld kan en moet efficiënter worden besteed." De PvdA wijst erop dat Neder land zich heeft te houden aan het internationaal vluchtelingenver drag uit 1951. Daarin verplichten landen zich asiel te verlenen aan iemand die in eigen land vreest op grond van ras, nationaliteit, godsdienst of politieke overtui ging vervolgd te worden. MAANDAG 23 maart 2015 Tot korting p.p. GOES - De politie voert morgen ac tie op de A16 en op de A58 tussen Breda en Goes. Tussen 10.00 en 11.00 uur gaan politievoertuigen de weg op, waar ze niet harder rij den dan 60 kilometer per uur. De actie is een protest tegen 'de onderwaardering van hun werk door de politiek', laten de politie bonden ACP en NPB weten. De politieauto's rijden vanuit Bre da de A16 op, naar de A58 richting Bergen op Zoom en Goes. Bij Goes wordt gekeerd en gaat de rit in omgekeerde richting terug. Tij dens de actie sluiten zich op de heenweg steeds meer politiewa gens aan, die op de terugweg ge leidelijk weer de afrit nemen. Het is een actie van de politie-een- heid Zeeland-West-Brabant. „De eerste van meerdere. We zijn aan het kijken of ook andere eenhe den zo'n zwaan-kleef-aan- actie kunnen houden", zegt ACP- voor zitter Gerrit van de Kamp. Er is bewust gekozen voor een tijdstip na de ochtendspits. De po litie voert sinds begin deze maand actie voor een betere cao. 92% Situatie derde wereld verandert niet zolang wij met ene hand geven en met andere nemen Ruzie in coalitie om asielbeleid door Laurens Kok 257e jaargang nr. 69 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,07 Editie: Walcheren Fraaie lentedag Ja, het is dik aan! ft jf V»l IUI ILV. foto Mechteld Jansen Kras.nl/meivakantie of bel 0900-9697 De wereld is Kras Vakantie Toppers( Boek uw meivakantie vóór 24 maart! DE STELLING Reageeroppzc.nl De politie mag niet actievoeren UW MENING 435 reacties Ik durf geen parkeerkaartje meer over te nemen EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1