T W Zorg over klachten passend onderwijs 79 All Inclusive Salzburgerland 110^ Hh ZorgSaam vraagt om hulp 25 Gezochte man tart het lot Menigte steekt vrouw in brand Vanochtend wordt het een beetje nacht 2 en 3 VRIJDAG 20 maart 2015 WK ff. ff „Ik maak me eerlijk gezegd toch lichtelijk zorgen", zegt Dullaert. „Het roept de vraag op of dit komt door de overgangssituatie of doordat passend onderwijs niet de oplossing is voor het thuiszit- tersprobleem." De Kinderombuds man wil bij zijn onderzoek zo veel mogelijk mensen betrekken, van ouders en leerlingen tot do centen en schoolbestuurders, om te horen met welke problemen ze geconfronteerd worden. De nieuwe regels voor passend on derwijs zijn sinds r augustus 20t4 van kracht en moeten ervoor zor gen dat geen kinderen meer tus sen wal en schip belanden. Volgens experts is het schoolver zuim fors. Onderwijsjurist Katin- ka Slump zegt dat 20.000 kinde ren om uiteenlopende redenen geen onderwijs krijgen. Negendui zend kinderen staan zelfs hele maal niet ingeschreven. Staatssecretaris Sander Dekker van Onderwijs meldde gisteren dat het aantal spijbelaars in het schooljaar 2013-2014 voor het eerst in jaren is afgenomen. Hij kondigde bovendien nieuwe maat regelen aan tegen schoolverzuim. pagina 25: 'Ik heb veel vragen over de oorlog' De gedichten van alle finalisten zijn te lezen op www.pzc.nl Autovakantie Oostenrijk - 3 Kras.nl/53525 of bel 0900-96977ocPg GOUDA - Een man die nog een straf van dertig dagen had open staan voor een drugsdelict, is gis teren komen opdagen op een poli tiebureau in Gouda. Niet om zich te melden om zijn straf uit te zit ten, maar om te informeren naar een aangifte die hij eerder had ge daan. Agenten namen de gelegenheid te baat de man aan te houden, zo dat hij alsnog zijn gevangenisstraf kan uitzitten. KABUL - Een woedende menigte heeft gisteren in de Afghaanse hoofdstad Kabul een vrouw ver moord, haar lichaam in brand ge stoken en in een rivier gegooid. De politie heeft vier verdachten opgepakt. Volgens een lokale tv-zender had de vrouw zich de woede van de menigte op de hals gehaald door bladzijden uit de Ko ran te verbranden. Volgens de fa milie van het slachtoffer is de vrouw psychisch ziek. Editie: Walcheren Wisselend bewolkt ZorgSaam heeft de Zeeuws-Vlaamse gemeenten gevraagd financieel garant te staan 257e jaargang nr. 67 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Het blijft maar komen Het blijft maar komen Het is ons verteld, zoals de zee zo veelzijdig Goed of kwaad, hoe je het ook bekijkt Wij weten wat jij hebt gedaan Maar wat als, wat als wij daar hadden gezeten Hadden wij het dan ook zo gedaan Zoveel vragen voor je, maar het kan niet meer Ik kan ze niet meer stellen, het heeft nooit gekund Maar wat als, wat als het had gekund Had ik dat dan gedaan, had ik dat gewild Wat als mijn vragen beantwoord zouden zijn Zou ik dan teleurgesteld zijn, of juist niet Steeds meer vragen, ze blijven maar komen Net als de duinen maar blijven groeien Isa mag naar de r Dam MIDDELBURG - Isa Hamerlinck uit Koudekerke mag op 4 mei haar zelfgeschreven gedicht voordragen tijdens de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam. „Superspannend! Ik denk dat het heel indrukwekkend wordt", zei de 14-jarige havo-scholiere van de CSW in Middelburg. Ze won de finale van de wedstrijd 'Dichter bij 4 mei', gisteravond in poppodium De Spot in Middelburg. Veertien Zeeuwse jongeren hadden zelf een gedicht geschreven rond het thema herdenken. Het winnende gedicht van Isa werd gekozen uit bijna 'tweehonderd inzendingen. De wedstrijd kende nog drie winnaars. Hanne Postma (14) uit Middelburg mag haar gedicht voordragen tijdens de herdenking in voormalig kamp Amersfoort. Joy Schroevers (15) uit Arnemuiden mag naar de herdenking in voormalig kamp Westerbork en Amber Bontekoe (18) uit Burgh- Haamstede mag haar gedicht voordragen tijdens de herdenking in het voormalig kamp Vught. De gedichtenwedstrijd wordt georganiseerd door het Nationaal Comité 4 en 5 mei. Elk jaar wordt de wedstrijd in een andere provincie gehouden. foto Wiebe Arts door Anne Boer DEN HAAG - Kinderombudsman Mare Dullaert heeft de afgelopen maanden 25 serieuze klachten ge had over kinderen die noodge dwongen thuiszitten, omdat geen school ze wil hebben. Terwijl dit volgens nieuwe regels voor pas send onderwijs, juist niet meer zou mogen gebeuren. De ombudsman is bezorgd over de situatie en be gint een onderzoek. k o-i ryj 3-15 dagen al v.a. UJ Martin Lugger Kom zorgeloos genieten van het prachtige berglandschap. Maak mooie wandel- en fietstochten of bezoek historisch Salzburg. 3-sterren hotel in Golling met uitzicht op de bergen Inclusief ontbijt, lunchpakket, diner en diverse drankjes Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds DESTELLING Reageer op pzc.nl Ik ben blij met de verkiezingsuitslag UW MENING 346 reacties Rutte kan zo niet verder ma - vr EENS ONEENS °o

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1