Gesink en Boeckmans missen Zeeland Seaports Kloetinge legt acht spelers vastkeeper Van der Schee vertrekt Inbreng broers Bouzambou blijft beperkt tegen Bosnië 42 SPORT CHAMPIONS LEAGUE Aan de hand van weergaloze superster plaatst Barcelona zich ten koste van Manchester City voor kwartfinales. Met Gesink verliest de Ronde van Zeeland Seaports een pu bliekstrekker, maar geen favoriet. De Tukker moet het hebben van de bergen en die zijn er in Zeeuws-Vlaanderen niet. Hij zou er zijn rentree maken nadat hij vo rige maand de Ronde van de Al- garve verliet omdat zijn pasgebo ren zoontje in het ziekenhuis werd opgenomen. Een lichte knieblessure gooit ech ter roet in het eten. Gesink komt niet naar Zeeland en laat volgen de week ook de Ronde van Catalo- Verder wordt Wouter Duvekot de finitief aan de selectie toege voegd, evenals Corné de Jonge en Joeri Nijsse, die overgeheveld wor den uit de eigen jeugd. Jaco van der Schee zet aan het ein de van het seizoen een punt ach ter zijn carrière. De doelman vindt het na tien seizoenen onder de lat bij Kloetinge genoeg ge nie aan zich voorbijgaan. Zijn ploeg Lotto.NL-Jumbo heeft voor alsnog geen vervanger aangewe zen. De absentie van Kris Boeckmans van het dit seizoen al negen keer succesvolle Lotto Soudal laat zich sportief gezien meer voelen. De voormalig ploeggenoot van John ny Hoogerland (Vacansoleil) won al de GP Samyn en gisteren nog Nokere Koerse en verkeert dus in topvorm. Boeckmans zou de Ron de van Zeeland Seaports rijden, maar moet voor zijn ploeg nu naar Italië. Gisteren was de 28-jari- ge coureur na bijna 198 kilometer koersen de sterkste in de massas print op de Nokereberg. Boeck mans volgt ploeggenoot Kenny Dehaes op als winnaar van de Bel gische eendagswedstrijd. Achter Boeckmans eindigde de Fransman Justin Jules als tweede, Scott Thwaites uit Engeland werd derde. Danny van Poppel greep net naast een podiumplaats. weest. Daarnaast neemt de club al na een seizoen afscheid van Dan- gelo Martien, die afgelopen zomer overkwam van Goes. In een eerder stadium gaf Jason Tjien Fooh aan de Bevelandse hoofdklasser aan het einde van het seizoen te verlaten. Hij gaat in Vlaardingen voetballen bij Zwalu wen. Marijn Corstanje koos voor een vertrek naar Arendskerke. Dimitri Hooftman, momenteel spelend bij zondag-eersteklasser Goes, bleek eerder deze week de eerste aanwinst van Kloetinge. De technische commissie van Kloetinge zet de gesprekken met de overige spelers uit de huidige selectie de komende weken voort. BARCELONA - Trainer Luis Enrique leek het dit seizoen even zwaar te krijgen toen de resultaten van Bar celona tegenvielen en er verhalen opdoken over een rebellerende, chagrijnige Messi. Maar het enige dat je na de crisis in januari nog hoort in Camp Nou is het klate rende applaus van de aanhang, die zich weer ouderwets laaft aan de verwennerij van Messi en co. Gisteravond plaatste Barca zich na de zege op Manchester City (1-0) alweer voor de achtste keer op rij voor de kwarfïnale van de Champions League. Een record- DORTMUND KANSLOOS score. Barcelona speelde vooral in de eerste helft bij vlagen duize lingwekkend goed en die show werd het publiek aangeboden door een fabuleuze regisseur. Mes- si bediende de knoppen, Messi toverde en speelde zoals alleen helden uit stripboeken normaal gesproken kunnen excelleren. Vergeleken bij de artiesten van Barca speelde het miljoenenelftal van Manchester City in die perio de armzalig voetbal. In de tweede helft beet City meer van zich af en het had nog spannend kunnen worden als Aguero een kwartier voor tijd een gemakkelijk gegeven strafschop had benut. Maar de Duitse keeper met Nederlandse voorouders Ter Stegen voorkwam dat Barcelona nog onnodig in de problemen kwam. De nederlaag van City maakte de blamage voor het Engelse voetbal compleet. In Engeland hebben ze weer wat stof tot nadenken nu de grootste clubcompetititie ter we reld verder trekt zonder een deel nemer uit de grootste geldmachi- ne van het voetbal, de Premier League. De Spanjaarden, vorig seizoen al met twee clubs vertegenwoordigd in de finale, hebben daarentegen nog altijd Real Madrid, Altetico Madrid en Barcelona op het po dium staan. Barca biedt op dit mo ment het meeste spelvreugde, zo bleek ook gisteravond in Camp Nou. Daar werd de kampioen van Engeland in de eerste helft verne derd, maar tegelijkertijd ook ge spaard, waardoor City zich zo waar nog kon oprichten na rust. Na de 2-1-zege in Manchester had Messi gisteravond al snel in de ga ten dit de avond was voor een vroege beslissing. En uiteraard was het de meester zelf die de eer ste goal initieerde. Messi zette na iets meer dan een half uur spelen aan voor een dribbel, zag de over- De selectie van bondscoach Mar cel Loosveld werd na een kwar tier beloond met een voorsprong, na een eigen doelpunt van Bosnië. In de tweede helft deed het gastland de wedstrijd via twee doelpunten van Tomislav Be- vanda kantelen: 2-1. „Ik denk dat we deze wedstrijd hadden moe ten winnen", meende Hoessein. „We waren in de eerste helft veel beter. Maar omdat we wat kansen niet benutten en niet helemaal scherp waren, konden zij terugko men in de wedstrijd." De 'BouzamBroers' moesten het beiden doen met slechts enkele minuten speeltijd. Hoessein: „We hopen tegen Rusland op meer." Vanavond neemt Nederland het om 20.00 uur op tegen het sterker geachte Rusland. Zaterdag is Let land de tegenstander. De winnaar van iedere groep van vier landen gaat in 2016 naar het EK in Servië. De nummers twee van de zeven poules en de beste nummer drie gaan naar de play-offs. Messi oogst luid applaus door Koen de Vries VLISSINGEN - De organisatie van de Ronde van Zeeland Seaports heeft gisteren twee grote namen van de deelnemerslijst moeten schrappen. Robbert Gesink van Lotto.NL-Jum- bo zegde af met een knieblessure en de Belg Kris Boeckmans van het Belgische Lotto Soudal moet bij na der inzien naar Milaan-San Remo. KLOETINGE - Zaterdag-hoofdklasser Kloetinge heeft voor het komende seizoen acht spelers vastgelegd. Doelman Matthew Lentink, verdedi gers Björn Quartel, Timo Jansen, Jaap Esser en de middenvelders Remco van Tiggele, Aart Veldhof, Wouter de Craene en aanvaller Daan Esser blijven Kloetinge trouw. door Leon ten Voorde Borussia Dortmund is er niet in ge slaagd ten koste van Juventus de kwartfinales van de Champions League te bereiken. De Duitsers verloren gisteravond opnieuw, nu voor eigen publiek met 3-0. In Tu rijn zegevierde de Italiaanse kam pioen al met 2-1. Carlos Tévez scoorde al na enkele minuten op aangeven van Patrice Evra. Deze deceptie verlamde 'BVB' volkomen. De ploeg van trai ner Jürgen Klopp probeerde van al les, maar kon Juventus geen mo ment verontrusten. Alvaro Morata besliste het duel twintig minuten voor tijd. De Span jaard kon het 'balletje breed' van Tévez niet missen. Tévez maakte even later nog zijn tweede treffer. door Mitchell Minnaard VLISSINGEN - Het Nederlands zaal voetbalteam heeft de eerste wed strijd op het EK-kwalificatietoer- nooi met 2-1 van Bosnië-Herzegovi- na verloren. Oranje, met de Vlis- singse zaalvoetbalbroers Hoessein en Saïd Bouzambou, begon aardig aan het duel, maar liet het gastland terugkomen in de wedstrijd. „Het viel wel mee met de zenuwen, maar we waren niet helemaal scherp", moest Hoessein na de ne derlaag concluderen. De BouzamBroers houden een dag boekje bij voor de krant. Zie: www.pzc.n I/bouzam broers Aan de hand van Riechedly Bazoer hoopt Ajax de volgende ronde te halen in de Europa League, foto Olaf Kraak/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41