i i voor het nieuwe Meer stemgerechtigden waterschap Crnwdfundina Spanning... almanak Raas is klaar voor de Ronde van Oud-Vossemeer 46 ZEELAND 40 en 41 Moord Axel voor rechter Hena Gul werkt in Middelburg aan vrouwenrechten 35 Nieuwe bezems vegen schoon. Het provinciebestuur kan de toon zetten met creatief, open en krachtig beleid. DONDERDAG 19 maart 2015 25 Na 29 maanden voorarrest staan maandag twee Axelaren terecht voor de gruwelijke moord op de 86-jarige John Smidt. I Blijf zichtbaar In de weken voorafgaand aan de verkiezingen worden sla pende twitteraccounts nieuw le ven ingeblazen, Facebook geacti veerd met ludieke filmpjes en dui ken provinciale politici, veelal uit gedost met bontgekleurde dassen, het straatgewoel in. Kortom, ze zijn zichtbaar en aanspreekbaar voor het 'gewone volk'. Je ziet dat die inzet wordt gewaardeerd. De burger voelt zich gehoord. Hou dat nou eens vier jaar vol. Dan krijgt de burger het gevoel dat zijn mening er werkelijk iets toe doet. Wees transparant Het Zeeuws provinciebe stuur blonk de afgelopen periode uit in vergaderen achter gesloten deur. Het aantal besloten bijeen komsten verdubbelde ten opzich te van 2007-2011. De stijging werd toegeschreven aan lastige dos siers, zoals Thermphos en Delta. Daarbij kwamen juridische kwes ties en bedrijfsgegevens aan de or de. Maar dit versterkte het imago van achterkamertjespolitiek. Durf fouten te herstellen Het getuigt van bestuurlijke daadkracht om zaken die niet wer ken, bij te stellen of terug te draaien. Neem het openbaar ver voer. Het is logisch dat het open baar vervoer een stuk soberder wordt als het Rijk 20 procent van het budget afschraapt. Maar nu is er zoveel weerstand en chaos dat het nieuwe provinciebestuur moet overwegen of er niet toch wat meer geld naar het busver voer toe moet. Dan maar iets min der naar natuur en recreatie. Zet Zeeland in de markt Promoot Zeeland eenduidig als vestigingsgebied voor bedrij ven en werknemers. Buit in recla me je kracht uit: havens, goede verbindingen over water, spoor en weg, nauwelijks files, lage hui zenprijzen, natuur, rust en ruim te. Staaf dat met feiten en cijfers. De bestaande video Something Different zegt alleen dat Zeeuw en koppige, harde werkers zijn. Daar trek je geen bedrijf mee. Geen vijfde gedeputeerde Wanneer de prognoses uitko men, komt de zetelverdeling in Zeeland dicht bij elkaar te liggen. Dat kan inhouden dat er een vijf de partij nodig is voor een coalitie meerderheid. Nu hebben de vier collegepartijen ieder een gedepu teerde. Een vijfde (duurbetaald) lid van het dagelijks bestuur is on nodig. De provincie heeft immers minder te doen. Het aantal stemgerechtigden voor het Zeeuwse provinciebestuur was iets minder dan 290.000 (289.899) Het aantal stemgerech tigden voor waterschap Schelde stromen bedroeg bijna 306.000 (om precies te zijn: 305.917), aldus een woordvoerster. Het verschil van ruim 16.000 stemgerechtigden is te verklaren door de andere regels die gelden voor de waterschapsverkiezingen. Daarvoor worden ook niet-Neder- landse ingezetenen van achttien jaar en ouder die in het werkge bied van het waterschap wonen opgeroepen, onafhankelijk van de duur van hun verblijf in Neder land. Voorwaarde is wel dat ze een geldige verblijfsvergunning hebben. Voor verkiezingen van Provincia le Staten worden alleen inwoners van achttien jaar en ouder uitge nodigd die de Nederlandse natio naliteit hebben. Aan het eind van de dag wordt in een redactievergadering het nieuws doorgenomen voor de krant van de volgende dag. Tijdens deze vergade ring, werd een artikel aangekon digd over de Staatkundig Gerefor meerde Partij. Partijleider Kees van der Staaij wil reclame maken voor trouw in rela- ties, in een poging om overspel te gen te gaan. Voor deze campagne wil de SGP geld ophalen met een heel eigentijds middel: het wordt een heuse crowdfundingactie. Dat is oude wijn in nieuwe zakken, concludeerde een collega droogjes. „Bij hen heet zoiets toch gewoon een collecte1" in de Middelburgse Abdij ^m\ 5 TIPS BESTUUR pagina 26 en 27: Stem van de SP klinkt door pagina 28 en 29: 'PvdA afgerekend op landelijk beleid' pagina 28 en 29: 'Ik heb niet gestemd' pagina 30: uitslagen Alle verhalen en de complete uitslagen in de e-paper Al het laatste nieuws vindt u op www.pzc.nl VLISSINGEN - Er konden gisteren in Zeeland beduidend meer mensen stemmen voor het bestuur van wa terschap Scheldestromen dan voor de nieuwe samenstelling van Pro vinciale Staten. Tip? redactie@pzc.nl GEJUICH! in Ho Mirlrlnlhi ircTcn Ahrlii foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 24