Twaalf uur schuilen voor allesvernietigende orkaan Zoon Faber maakte ook PW-site senaat Voordelige rondreizenl stjpjstipreizen.nl BINNENLAND 7 9-daagse Rondreis Hart van Spanje Andalusië mm PTn 29% Datingsite Second Love zegt garen te spinnen bij de strijd van de SCP tegen vreemdgaan. nu v.a. nu v.a NIEUW: StipvandeDgq.nl Vermoeid staat Peter bij bagage carrousel 5 op het vliegveld van Sydney. De emoties van de afgelo pen dagen zijn hem nog aan te zien. Hij is 'verschrikkelijk ge schrokken'. Samen met zijn Australische vriendin Charmaine was Steve op vakantie op Tanna toen de orkaan in volle kracht over het eiland loeide. In de aanloop dacht hij nog aan een 'gewone' storm. Al snel werd duidelijk dat het allesbe halve gewoon was. „Palmbomen, kokosnoten, alles vloog door de lucht! Hele daken werden afge rukt." Nederlander en zijn vrien din schuilden in de keuken van hun verblijf terwijl orkaan Pam overtrok. De twee werden door de eigenaar van hun verblijf uit hun bed ge haald om te schuilen in de als stormbunker fungerende keuken. Toen ze twaalf uur later weer naar buiten kwamen, was het na bijgelegen dorpje weggevaagd. Be woners renden van de heuvels naar beneden toen ze de toeristen ontdekten. „Overlevenden, overle ven, riepen ze." Het bleek onmogelijk om van het eiland te komen. De wegen waren onbegaanbaar door omgewaaide bomen en elektriciteitspalen. De eerste dag hielpen Steve en Char maine mee met opruimen. Daar na gingen ze naar het vliegveld om af te wachten of er een vlucht zou komen. Sommige toeristen zaten er al twee dagen. „Er was niets, geen elektriciteit, geen communicatie, geen wifi." Volgens Steve is er nu vooral be hoefte aan water en voedsel. Ook zal het nog een hele toer worden om de huizen weer op te bouwen. „80 procent van de palmbomen is weggevaagd." Veel huizen op Tanna zijn van hout en hebben een tinnen dak. Het duo was oorspronkelijk naar het eiland gereisd om de kolken de lava van een werkende vul kaan te bekijken. Op de rand van de krater vroeg Steve zijn vrien din ten huwelijk. De jubel werd een dag later gevolgd door diep verdriet om de schade die het ei land en de bevolking opliepen. In derdaad, een vakantie om nooit te vergeten, 'maar een ervaring die ik nooit meer hoop mee te ma ken'. Volgens Muller is 80 procent van de palmbomen weggevaagd. Er is vooral behoefte aan water en eten. DEN HAAG - De zoon van PVV-po- litica Marjolein Faber blijkt behal ve een website voor de Gelderse afdeling van de partij ook de web site voor de PW-fractie in de Eer ste Kamer te hebben gemaakt. Faber, die fractievoorzitter van de PVV in de senaat is, gaf dat giste ren toe. Ze zegt dat geen enkele re gel van de Eerste Kamer is overtre den. PW-leider Geert Wilders noemt de kwestie 'onhandig'. Vol gens hem zijn de werkzaamhe den door de zoon van Faber enke le weken geleden tegelijk met het werk voor de PW-website in Gel derland gestaakt. Faber kwam als fractieleider van 8 de PW in de Gelderse Staten in opspraak toen bleek dat ze met fractiegeld het bedrijfje van haar zoon had betaald om de website van PW Gelderland te beheren. Faber beloofde het geld terug te betalen. Of ze dat nu ook doet met de bijdrage voor de PW-site in de Eerste Kamer, weet Wilders niet. „Daar gaat ze zelf over." Het ziet ernaar uit dat de zaken geen gevolgen hebben voor de po sitie van Faber. Wilders: „In beide gevallen had het beter niet kun nen gebeuren. Ook in de Eerste Kamer is geen regel overtreden. Ik ga ervan uit dat dit soort grap pen voorbij zijn nu." KLM zie stipreizen.nl/sphvs Nergens voordeliger men de donaties ondertussen binnen, vertelt een woordvoer der. „Onderzoek wijst ook uit dat 70 procent van de Nederlan ders dit soort sites en gedrag af wijst." Bij SecondLove Nederland en België zijn 560.000 profielen aangemaakt. Een onderzoek on der tweeduizend leden wijst uit dat de WD veruit de meest po pulaire politieke partij is en 50PLUS met 1 procent de minst populaire. De combinatie SGP/ChristenUnie scoort 3 pro cent. „Ik heb ook mensen ge sproken die er aan mee gedaan hebben en er ongelukkig van zijn geworden", vertelt Van der Staaij. Kijk hoe je een rela tie nieuw leven kunt inblazen, is zijn devies. „Dat is toch veel mooier dan een slaatje slaan uit ander mans ellende?" Onderzoek doen naar vreemdgaan is lastig, meldt zowel het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) als kenniscen trum seksualiteit Rutgers WPF. „Mensen zijn dan toch geneigd het sociaal wenselijke antwoord te geven", zegt een Rut- gers-woordvoerster. En dat is zeggen dat je niet moet vreemd gaan en dat je het zelf ook niet doet. Het CBS heeft alleen cijfers van het aantal scheidingen (na huwe lijk én samenwonen) waarbij wordt aangegeven dat er iemand anders in het spel is. Dat is bij iets minder dan een vijfde van de scheidingen het geval. WOENSDAG 18 MAART 2015 door onze correspondent Robert Portier SYDNEY - Het moest een vakantie worden om nooit te vergeten. En dus boekte Nederlander Steve Mul ler, die in Sydney woont, een trip naar het eiland Tanna, ten zuiden van Vanuatu. Afgelopen weekeinde schuilde hij twaalf uur lang in een bunker, terwijl orkaan Pam het ei land geselde. Orkaan Pam verpestte de vakantie van Steve Muller. Bologna San Gimignano april t/m oktober incL vliegreis, hotels, ontbijt, rondreis en Nederlandsspr. reisleiding o.a. Pisa, Lucca, Florence, Siena en San Gimignano 6 x diner voor slechts 35 p.p. zie stipreizen.nl/ittos 519 entree Alhambra! Madrid beda ordoba mei t/m oktober vliegreis, rondreis per touringcar, 3- en 4-sterren hotels, ontbijt en Ned.spr. reisleiding o.a. Madrid, Sevilla, Córdoba, Granada en Toledo 679 m ill! LyiF^T boek online of bel met 088 -/o 70 600 if!™ Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds/ ^Kir «r V-* reserveringskosten.Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Kijk dus snel op stipvandedag.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7