v i 'Angst niet enige reden zelfmoord' SecondLove's Gratis Publiciteitsmachine 6 BINNENLAND Verdachte speler Ajax blijft geschorst De Ajax-junior die wordt verdacht van mishandeling van een agente komt dit sei zoen niet meer in actie bij wedstrijden. Hij kreeg een boete van de club en moet een cursus conflictbeheer sing volgen. Twee andere spelers die werden vrijge sproken, zijn een maand ge schorst voor wedstrijden. Nederlander bekent afpersing super De Nederlandse man die er van wordt verdacht een bij tende stof te hebben ge gooid naar een schoonmaak ster in een Belgische vesti ging van winkelketen Del- haize, heeft bekend de super markt te hebben afgeperst. Over de zuuraanval, waarbij de vrouw gewond raakte, zwijgt hij vooralsnog. Celstraf voor 'hockeygluurder' 'Hockeygluurder' Luigi C. (46) heeft vanwege het stie kem filmen van honderden meisjes in hockeykleedka- mers van de rechtbank in Alkmaar achttien maanden celstraf gekregen, waarvan acht voorwaardelijk. Er was door het OM vier jaar geëist maar de rechter ziet de film pjes niet als kinderporno. Terror-oehoe' zit in geheime opvang De oehoe van Purmerend wordt opgevangen op een geheime locatie. De gemeen te wil niet bekend maken waar de 'terror-oehoe' mo menteel is, uit angst voor mogelijke bevrijdingsacties. „Er zijn mensen die erop te gen zijn dat ze gevangen is", zegt woordvoerder Floris Roos van de gemeente. Weekers tijdelijk burgemeester Voormalig VVD-staatssecre- taris Frans Weekers (47) wordt waarnemend burge meester in Heerlen. Wee kers blijft aan tot de sollicita tieprocedure voor een nieu we burgemeester is afge rond. Hij vertrok vorig jaar als staatssecretaris van Fi nanciën vanwege proble men bij de Belastingdienst. secondlove.nl DEN HAAG - 'Retweet als de SGP je op gedachten heeft gebracht.' Het bericht ging hard op Twitter na de aankondiging van voorman Kees van der Staaij dat de partij een campagne begint om huwe lijkse liefde en trouw te promo ten. Dankjewel, zegt mede-oprichter Erik Drost van SecondLove dan ook. De datingsite voor echtbre kers noteerde een verdubbeling van het aantal bezoekers tijdens de uitzending van het program ma van Jeroen Pauw, maandag, waarin Van der Staaij aankondig de geld te gaan inzamelen om bill boards en een website te betalen, vertelt Drost. „Vooral van vrou wen. Misschien omdat het in de uitzending ging over mannen die vreemdgaan." Niet dat Drost om reclame verle gen zit. De zaken gaan goed, zegt hij. Naast Nederland en België is de site die een tweede liefde facili- teert inmiddels in de lucht in Spanje en Portugal, Mexico, Chili, Argentinië en Brazilië. „En we gaan in Scandinavië beginnen." Andere landen hebben hun eigen sites, zoals Gleeden in Frankrijk. En het lukt niet overal. In Zwitser land en Duitsland kwam Second Love niet van de grond. Niet om- ..iüfciR. Gis,.. dat het van die keurige landen zijn. „Maar in Zwitserland spre ken ze vier talen en dat is te veel van het goede", denkt Drost. „En in Duitsland is daten voor gehuw den al zo ingeburgerd dat gewone datingsites erin voorzien, Seiten- sprung heet dat daar." Het is niet de eerste keer dat de SGP websites als SecondLove op de korrel neemt. Met achtereen volgens Kamervragen, een klacht bij de Reclame Code Commissie en het verzoek om een disclaimer met 'Let op, dupeert kinderen' bij reclame-uitingen van de sites ving de partij bot. Drost is Van der Staaij en de zijnen zat. „We respecteren de normen en waar den die de man erop nahoudt, maar het is de zoveelste keer." „De realiteit is dat dergelijke sites stevig reclame maken. Dan kun je het erbij laten, of ervoor kiezen om je eigen, positieve boodschap van liefde en trouw er tegenover te zetten", motiveert Van der Staaij. Dat alle aandacht SecondLove al leen maar meer bezoekers ople vert, doet hij af als 'grootspraak'. „Ik denk dat als verhalen van men sen die door dit soort sites en con tacten enorm in de ellende zijn gekomen indringend naar voren komen, dit helpt om die sites te dwarsbomen." Bij de SGP stro- Elk jaar maken gemiddeld 1.800 Nederlanders met succes een ein de aan hun leven. Nog eens vijf keer zoveel mensen doen een po ging. „Bekend is dat het percenta ge zelfmoorden of pogingen in ge vangenissen acht keer zo hoog is als 'buiten'. In cellen van politie bureaus is dat nog eens het dubbe le: zestien keer meer dus. Toch valt ook dat cijfer in het niet bij het aantal mensen dat in een psy chiatrische inrichting de hand aan zichzelf slaat. „Negen op elke duizend patiënten", zegt Eric Blauw, forensisch psycholoog bij de stichting Verslavingszorg Noord-Nederland en onderzoeker van psychische problemen bij ar restanten en van suïcide in politie cellen. „Uit ervaring blijkt dat de vrees om als verdachte of dader in een zedenzaak niet langer door de omgeving geaccepteerd te wor den en geïsoleerd te raken, zeker meespeelt bij suïcide of-pogin gen. Tegelijkertijd zie je dat er bijna altijd ook al andere proble men waren. Drank, drugs, een hulpverleningsverleden. Een spraakmakende zedenzaak zoals in Valkenburg kan de spreekwoor delijke druppel zijn die de emmer heeft doen overlopen." Het Openbaar Ministerie (OM) koos in de loverboyszaak voor een opvallend harde opstelling. Offi cier van justitie David van Kuppe- veld waarschuwde 'er niet mee te zitten' als een arrestatie van een verdachte gevolgen zou hebben voor zijn relatie. Verdachten zou den desnoods thuis worden opge haald. Het OM houdt het er nu op dat er een ongenuanceerd beeld is ontstaan. „Vanaf het begin zijn verdachten door de politie gebeld en uitgenodigd voor verhoor. Dat is nooit anders geweest", zei pers officier Martina Blijker gisteren. Psychiater Jan Mokkenstorm zegt dat het OM wel degelijk naar zich zelf mag kijken en dat wetshand- havers de verantwoordelijkheid past zich niet over te geven aan een 'volksgericht'. „Sowieso zou het goed zijn als de zaak eens grondig wordt geëvalueerd." AMSTERDAM BRUSSEL ALKMAAR PURMEREND Frans Weekers foto ANP HEERLEN SGP maakt reclame voor vreemdgaan door Saskia Wassenaar a 1 K' l >^r SecondLove reageerde met dit billboard op een van de vorige keren dat de SGP websites als SecondLove op de korrel nam. foto SecondLove door Serge Sekhuis VALKENBURG - Volgens deskundi gen is het onwaarschijnlijk dat de twee verdachten in de Valkenburg- se loverboyzaak die kozen voor zelfmoord dat enkel hebben ge daan in reactie op de harde aanpak van het Openbaar Ministerie. Het OM houdt het er nu op dat er een ongenuan ceerd beeld over haar werkwijze is ontstaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 6