Spank dringt door tot finale van European Battle of the Coverbands Bloembakken in Steen al vierde keer vernield Ontdek'Late Rembrandt' online. kpn 30 ZEEUWS-VLAANDEREN TOEKOMST VEILIGSTELLEN Korfbalclub behoort tot select gezelschap dat wedstrijden nog op 'gewoon' gras speelt. Meeste pachters Hedwige tekenen RUKS MUSEUM Nu online: rondleidingen met commentaar van Jort, André, Sophie en Mart. kpn.com/rembrandt Spank, een gewaagde naam voor een band. „Veel websites met het woord spank waren al bezet", lacht zanger Carl Boeijkens uit Clinge. „Het moest een catchy woord zijn, dat mensen snel ont houden", legt zangeres Catherine de Baer uit Sint-Gillis-Waas uit. „Da's wel gelukt." De bandleden zijn in april twee jaar bij elkaar. Hun bekendheid in de regio is groeiende, net als het aantal optredens. „Nu spelen we zo'n 25 keer per jaar, we gaan naar de dertig, veertig keer", aldus de Hulsterse toetsenist Erik van Gie- sen. „Dat krijgen we thuis nog net verkocht." Spank wil niet alleen in Zeeuws-Vlaanderen bekendheid genieten. Dat was de voornaam ste reden tot inschrijving voor de European Battle of the Cover bands. Spank overleefde alle voor rondes. Erik: „We wilden eens ver der van huis spelen. Dat is gelukt, met voorrondes in Tilburg en Utrecht." Elmar vult aan: „Het mooie is dat we aan elk concert een nieuw optreden overhouden. We worden goed ontvangen. Dis- comuziek is toch het feest der her kenning. Je kunt niet stil blijven staan." Dat is ook de reden dat Spank geen eigen werk maakt. Erik: „We zijn een act. Eigen werk past daar niet bij, omdat nie mand het kent." Voor Carl was disco wel even om schakelen, nadat hij jarenlang rock had gespeeld. Inmiddels is hij volledig om. Het succes tij dens de voorrondes van de cover wedstrijd helpt daar ongetwijfeld bij. „Het mooie is dat we geen pu blieksprijzen krijgen, maar steeds door de jury een ronde verder ko men." Erik: „En als de jury zegt dat we wat blazers kunnen gebrui ken, dan nemen we die er toch bij?" De finale hoeven de zes le den niet per se te winnen, hoewel het wel goed op het cv staat. Of zoals Carl het samenvat: „We hoeven niet beroemd te worden, maar wel bekend." TERNEUZEN - Wat? Moeten we hier voetbalschoenen aan? Die hebben we niet meer, hoor! Meer dan eens glibberen tegen standers van korfbalvereniging Luctor in Terneuzen op sportpark park Oude Vaart met hun kunst grasschoenen over het echte gras. Nu zou je dat als een voordeeltje voor Luctor kunnen uitleggen; een glijpartij zou zomaar eens een positieve wending aan het wedstrijdverloop kunnen geven. Maar het is natuurlijk niet de be doeling. Of beter, het is een beet je uit de tijd. Luctor hoort met BKC uit Bres- kens en Sportclub Zierikzee bij de laatste Zeeuwse korfbalclubs, die niet over een kunstgrasveld beschikken. „En eigenlijk kan dat niet meer", zegt Marjolein Du- rink van Luctor. „Onze vereni ging groeit flink. In vijfjaar is vooral door jeugdige aanwas het aantal leden gestegen van tachtig naar honderddertig. Het is nu zaak de toekomst van de jeugd- teams veilig te stellen." Durink doelt dan onder meer op veranderde spelregels en andere veldindelingen. Daarvoor is kunst gras onontbeerlijk. Daarnaast heeft het logischerwijs het voor deel dat er onder alle weersom standigheden op kan worden ge speeld. De vereniging is vastbera den; er moet en zal kunstgras ko men. Het liefst al volgend jaar, als de club 75 jaar bestaat. EMMADORP - Twaalf van de acht tien pachters in de Hedwigepol- der hebben inmiddels een over eenkomst met het Rijk getekend over schadeloosstelling of ruil- grond, heeft staatssecretaris Sha ron Dijksma (Economische Za ken) dat aan de Tweede Kamer ge schreven. Pachters kunnen vrijwillig kiezen voor een schadeloosstelling óf ver vangende grond. De ruilgronden liggen in Nederland. Ze zijn eer der door de provincie aangekocht met oog op de aanleg van onder meer natuurprojecten. Ondertus sen loopt er nog een rechtszaak, waarin poldereigenaar Gery De Cloedt ontbinding van de pachto vereenkomsten eist. Hij wil zo de weg vrijmaken om zelf te kunnen ontpolderen. Mariëtte Verschueren wordt er een beetje moe van. Ze moest dit weekeinde al voor de vierde keer, waarvan drie keer de laatste maand, aangifte doen van vernie ling van de bloembakken, maar heeft het idee dat het niet veel uit haalt. „De politie registreert het, maar geeft geen prioriteit aan op sporing van de daders en oplos sing van het probleem. Het kost ons wel elke keer 150 euro voor nieuwe bloembakken." Haar idee dat de daders in een groepje jongeren dat vaak rond hangt op het Mart je van Wardje moeten worden gezocht, kan een woordvoerder van de politie niet bevestigen. „Het vernielen van de bloembakken lijken vervelende, op zichzelf staande incidenten te zijn. Want ik zie weinig andere aangiftes van vernielingen en bal dadigheden in Sint Jansteen. We vragen de wijkagent er nog naar." Ontdek samen met Jort Keider, André Kuipers, Sophie Hiibrand en Mart Visser de tentoonstelling 'Late Rembrandt' online. Ze gaan in gesprek met een Rembrandt-expert die alles weet over hun favoriete werken uit de laatste jaren van onze allergrootste schilder. Hiermee maakt KPN, hoofdsponsor van het Rijksmuseum, het voor iedereen mogelijk deze bijzondere expositie te zien. Bekijk de online rondleidingen op kpn.com/rembrandt Hoofdsponsor van het Coverband Spank. Bovenste rij (vlnr): André, Carl, Miguel, Erik en Elmar. Onderste rij: Edwin, Jan, Catherine en Caroliene. foto Camile Schelstraete Luctor snakt naar kunstgras door Bob Maes CLINCE - Ze hebben het zichzelf niet makkelijk gemaakt, de leden van coverband Spank. „Rock is veel makkelijker te spelen", vertelt gita rist Elmar Calbo uit Terneuzen. Spank is de vreemde eend in de bijt, want het speelt disco en soul. Dat doet de band blijkbaar zo goed dat het op 28 maart in de finale van de European Battle of the Coverbands in Raamsdonksveer staat. door Raymond de Frel door René Hoonhorst SINT JANSTEEN - Voor de vierde keer zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag de bloembakken vernield voor de deur van sanitairzaak Prosper Verschueren in de Hoofd straat van Sint Jansteen. De politie heeft echter geen signalen over ge richte acties van vandalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69