Bus rijdt nieuwe bushaltes voorbij Ontdek'Late Rembrandt' online. Stalker veroorzaakt veel commotie in Stapelhof Dreischor Bakker Clinge bakt beste bolus BEVELANDEN en THOLEN 31 Zeeuwse milieustraten mogelijk weer in handen van gemeenten RUKS MUSEUM kpri.com/rembrandt Nu online: rondleidingen met commentaar van Jort, André, Sop die en Mart. Symposium over psychosezorg In de theaterzaal van Emer- gis in Kloetinge is morgen van 09.30-16.30 uur een sym posium over innovaties in de psychosezorg. Onder de sprekers zijn Phillippe De- lespaul (hoogleraar zorgin novaties), David v.d. Berg (psycholoog) en Irene v.d. Giessen (ervaringsdeskundi ge). www.emergis.nl Lezing over Stedelijk Museum De ZVU houdt vanavond van 19.30-21.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek een le zing over Het Stedelijk mu seum Amsterdam. Deze gaat over topstukken en de histo rie van het Stedelijk. Kosten 8 euro. Reserveren kan via 0118-634800 of www.volks- universiteitzeeland.nl Zeilboot brandt uit in haven De brandweer rukte gister De dorpsraad van Lewedorp be grijpt niet dat de halte aan de Postweg is geschrapt ten faveure van de halte bij verzorgingstehuis De Kraayert. In 2009 werd de doorgaande Post weg heringericht. Daarbij is toen ook een nieuwe bushalte ge maakt. De halte bestaat uit een bushokje en een kleine fietsenstal ling. Maar de bushalte aan de Scheldestraat bij De Kraayert be staat uit slechts een paal. Sinds 1 maart moet Lewedorp het doen met slechts de buurtbus, de reguliere lijndienst van Con- nexxion, die de halte aan de Post weg aandeed, is vervallen. De buurtbus moest in de nieuwe In Lewedorp en Heinkens- zand is door de nieuwe bus dienstregeling een investe ring van 30 mille nutteloos dienstregeling één van de twee haltes schrappen. Ad Lijmbach hoopt namens de dorpsraad dat de keuze wordt heroverwogen. Nu staat er wel een halte met faci liteiten aan de Postweg, maar die dient hooguit nog als schuilplaats voor de regen voor wandelaars en fietsers. Aan de Guldenroedestraat in Heinkenszand werd, ook in 2009, een overdekte wachtruimte voor buspassagiers gemaakt. Dat ge beurde in combinatie met andere werkzaamheden. Maar ook hier houdt sinds de invoering van de nieuwe dienstregeling geen bus meer halt. Volgens de gemeente Borsele be droegen de kosten zowel in Lewe dorp als in Heinkenszand 15.000 euro. De gemeente heeft de pro vincie in kennis gesteld van het feit dat de fraaie bushaltes nu geen functie meer hebben. De provincie is de opdrachtgever voor het busvervoer in Zeeland De dorpsraad van Lewedorp heeft volgens Lijmbach veel klachten ontvangen over de nieuwe dienst regeling van Connexxion. Een rit je naar Goes duurt nu 41 minuten volgens de dienstregeling van lijn 598 die via Nieuwdorp, 's-Heeren- hoek en het tolplein naar het NS-station in Goes rijdt. Passa giers zijn volgens Lijmbach nu veel langer onderweg dan toen er nog een gewone lijndienst was. VLISSINGEN - De Zeeuwse milieu straten komen mogelijk weer in handen van de gemeenten. Nu zijn ze nog van de Zeeuwse Reini gingsdienst (ZRD), waarin ge meenten samenwerken met Inda- ver (onderdeel van Delta). Omdat Delta Indaver verkoopt moet er een oplossing komen voor de milieustraten. Het be stuur van Openbaar Lichaam Af- valstoffenverwij dering Zeeland vindt dat de milieustraten het bes te weer direct onder de overhe den kunnen vallen. Die werken sa men in het OLAZ. Gemeenten mogen nu zeggen wat ze ervan vinden. Eind juni valt een besluit. morgen uit voor brand in de haven van Stavenisse. Het vuur brak even voor vier uur uit in een zeilboot. Rond kwart over vijf kon het sein brand meester wor den gegeven. De brandweer voorkwam dat het vuur oversloeg naar andere vaar tuigen. De boot is gezonken. Ontdek samen met Jort Kelder, André Kuipers, Sophie Hilbrand en Mart Visser de tentoonstelling 'Late Rembrandt' online. Ze gaan in gesprek met een Rembrandt-expert die alles weet over hun favoriete werken uit de laatste jaren van onze allergrootste schilder. Hiermee maakt KPN, hoofdsponsor van het Rijksmuseum, het voor iedereen mogelijk deze bijzondere expositie te zien. Bekijk de online rondleidingen op kpn.com/rembrandt Hoofdsponsor van het Zij deed dat in overleg met secre taris-penningmeester Bram Schrij ver van de bewonerscommissie. „Laura en haar zoon en dochter zijn er direct bij betrokken, maar in totaal hebben vijftien mensen ermee te maken. Een aantal bewo ners is regelmatig lastig gevallen met mails en brieven van een oud-bewoner hier", zegt Schrij ver. Hij hoopt dat met de uitzending van SBS op zondag 5 april einde lijk een einde komt aan de narig heid in het wooncomplex. De stal ker waar het om draait is de 56-ja- rige Toon. Laura de Bilde besloot eind 2012 na internet-dating haar leven met hem te gaan delen. Zij namen hun intrek in service-apparte ment Stapelhof in Dreischor. „Hij leek een prima kerel, heel gezellig ook tijdens de kofïïebijeenkom sten hier", zegt Schrijver. De Bil de merkte echter dat Toon vaak dingen vertelde die niet klopten. „Als ik hem met die leugens con fronteerde, ontkende hij maar ge droeg zich wel plots heel anders. Toen de politie aan de deur kwam met de klacht dat hij zijn ex-vrouw stalkte met dreigmails deed hij dat af met de bewering dat zij de weg een beetje kwijt was." Op 23 november 2013 werd het De Bilde te veel. Ze vertrok uit Stapel hof en trok tijdelijk in bij haar zus in Zierikzee. Daarmee begon de ellende pas echt. Toon stuurde dreigmails met teksten als: 'Ik kom in de nacht, sleep eerst je dochter naar beneden, steek haar in brand en daarna je zoon en jou ook'. Na aangifte bij de politie zat Toon drie dagen vast in Torentijd, maar werd daarna weer vrijgelaten. Via de rechter werd hij wel op 1 april 2014 uit het complex in Dreischor gezet. De Bilde ging daar zelf na zijn ver trek weer wonen. „De dreigmails gingen door en hij ging pakketjes sturen met een vi brator, Barbie-schoenen, afslank pillen en steeds moest ik bewij zen dat ik dat niet had besteld. Ook regelde hij proefritten in nieuwe auto's voor me. Dan werd ik weer gemaand waar ik bleef. Toen hij mijn kleinzoon van vier ging bedreigen, is mijn zoon zo verschrikkelijk kwaad geworden. Toen hebben we SBS ingescha keld. Ze hebben de afgelopen maanden opnamen gemaakt, ook bij Toon." WOENSDAG 18 MAART 2015 OOST-SOUBURG - Bakker Van Meijel uit Clinge bakt de lekkerste Zeeuwse bo lus. De vakjury velde dat oordeel gistermiddag in het gebouw van Omroep Zeeland. De bolussen werden getest op smaak en vorm. Titelverdediger Joop van Meijel versloeg vijfentwintig andere brood- en banketbakkers, bekijk de vi deo op www.pzc.nl/video foto Lex de Meester KLOETINGE MIDDELBURG STAVENISSE door Theo Giele LEWEDORP - In totaal dertigduizend euro investeerde de gemeente Bor- sele zes jaar geleden in de bushal tes aan de Postweg in Lewedorp en de Guldenroedestraat in Heinkens- zand. Maar door de nieuwe dienst regeling van de lijndiensten staan de abri's er nu nutteloos bij. De bus stopt er niet meer. door Ali Pankow DREISCHOR - Een stalker zorgt al ruim een jaar voor onrust onder de bewoners van service-appartement Stapelhof in Dreischor. De meest gedupeerde is Laura de Bilde (55). Zij heeft ten einde raad het televi sieprogramma 'Stalking' van SBS 6 ingeschakeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66