School Krabbendijke staat in teken van Afrika HZ bouwt op boulevard pand Run op kaarten voor voor maritieme opleidingen theaterspektakel 66 Het bedrijf ligt onder een vergrootglas omdat het een grote werkgever is 30 BEVELANDEN en THOLEN Meer aandacht alcoholpreventie in sportkantines Taxicentrale Renesse (TCR) houdt zich volgens vakbond FNV niet aan de cao. De bond dreigt met een rechtszaak. MIDDELBURG - De registratie van gewerkte uren van het Zeeuwse bedrijf dat is gevestigd in Middel burg, deugt niet en daardoor lo pen chauffeurs geld mis. Ook is er regelmatig onduidelijkheid over pauzes. Een rechtszaak is volgens Marjan Broer van FNV alleen af te wen den als TCR vrijdag met toezeg gingen komt dat het urenover zicht wordt verbeterd en chauf feurs maandelijks inzicht krijgen in het aantal gewerkte uren. Nu moeten zij daar zelf om vra gen en veel chauffeurs nemen de moeite niet of durven dat niet, stelt Broer. Daardoor krijgen ze minder be taald dan waar ze recht op heb ben. Chauffeurs die wel hun eigen re gistratie vergelijken met die van het bedrijf, ontdekken met regel maat verschillen, zegt zij. De problemen doen zich vooral voor bij de medewerkers van TCR die in het leerlingenvervoer en WMO-vervoer werken. Directeur Cees Hage van TCR ont kent dat de cao niet wordt nage leefd. Hij geeft wel toe dat er interpreta tieverschillen kunnen zijn en soms fouten worden gemaakt. „Foutloos werken doet geen mens. Fouten worden hersteld." Broer wijst erop dat de vakbond al anderhalfjaar in gesprek is met TCR over de klachten van chauf feurs, maar dat er te weinig verbe tert. Zij overlegt diverse documenten waaruit blijkt dat de klachten al dateren van oktober 2013. Sinds dien zijn ze regelmatig bespro ken. TCR is in de ogen van de FNV ze ker niet het enige vervoersbedrijf waar niet alles volgens de regels gaat. „Maar het bedrijf ligt onder een vergrootglas, omdat het een grote werkgever is. TCR kan nu ook het goede voorbeeld geven aan kleine re bedrijven. Als TCR ons tege- moet komt zijn we tevreden, maar anders vragen we de rechter om een oordeel." Hage verwijst naar positieve oor delen van het Sociaal Fonds Taxi. Dat controleert op naleving van de cao en deelt een onvoldoende, voldoende of goed uit. Diverse onderdelen van TCR zijn in 2013, 2014 en 2015 gecontro leerd en zij kregen allemaal een voldoende. Volgens Hage is ook sprake van goed overleg met de onderne mingsraad van TCR en met de vakbond. Dat FNV een week geleden een ul timatum heeft gesteld, ziet hij an ders. „Ik heb dat gesprek zo niet be leefd. We zijn in gesprek en vrij dag praten we weer met elkaar." KRUININGEN - Sportclubs worden meer betrokken bij alcoholpreven tie onder jongeren in Zeeland. De Reimerswaalse werkgroep Alco hol en Jeugd wordt binnenkort uitgebreid met vertegenwoordi gers van sportclubs. Het Zeeuwse project 'Laat ze niet verzuipen' be reidt ook aparte activiteiten ge richt op sportkantines voor. Mischa Laeven van Laat ze niet verzuipen vertelde gisteravond tij dens een themaraad in Kruinin- gen dat meer jongeren drinken in sportkantines nadat vorig jaar de alcoholleeftijd naar 18 jaar ging. Stefan Koeman van de gemeente lijk werkgroep gaf aan dat Rei- merswaal dit najaar in navolging van andere gemeenten convenant- en met verenigingen wil sluiten. Ook wordt de instructie 'verant woord alcohol schenken' gepro moot onder kantinevrijwilligers. Een leerling van het Calvijn Colle ge in Krabbendijke gaf een presen tatie over een posterproject om te waarschuwen voor de gevaren van alcohol en energiedrankjes. Raadsleden kregen na afloop een alcoholvrije cocktail. Alle kinderen mochten namelijk een gerecht uit Kameroen helpen bereiden. Op het menu van de klassen in de onderbouw stonden 'gateaux' en een 'meatpie'. Daar voor werd druk deeg gekneed, prei in reepjes gesneden en in een pannetje geroerd door de jonge Krabbendijkenaren. De recepten zijn afkomstig van Adeline Chi. De moeder van twee leerlingen van De Klimroos woon de vijftien jaar in het West-Afri kaanse land en heeft allerlei tradi tionele recepten in haar hoofd. „Voor vandaag heb ik wat recep ten uitgeschreven, thuis kook ik zonder na te denken", zegt ze. De meeste ingrediënten zijn goed te verkrijgen in Nederland en zelfs in Krabbendijke. Adeline: „Voor sommige dingen, zoals een bepaald soort aardappel, ga ik naar Den Haag. Dan koop ik met een voor een paar maanden in." Voor de kooklessen heeft ze een voudige recepten gekozen. De meatpie is een deeg, gevuld met een mengsel van vlees en groen ten. De gateaux is vergelijkbaar met onze oliebol. „Maar dan wat kleiner en een beetje harder." De Afrikaanse weken worden vrij dag afgesloten. Juf Jettie Sandee: ,,'s Ochtends krijgen kinderen mu zieklessen met Afrikaanse instru menten en een workshop slangen- dans. 's Middags is de fancy fair waar zelfgemaakte kunstwerkjes en koffie uit Kameroen te kop zijn." De opbrengst gaat naar stichting LiveBuild, die onderwijs projecten in Kameroen steunt. „De kinderen hebben daar ook veel over geleerd. Vooral het feit dat een school daar geen wc, maar een put in de grond heeft, maakte veel indruk op ze", zegt Sandee. Niet alleen de studenten van de opleiding tot maritiem officier ko men terug naar de boulevard; zij krijgen gezelschap van de studen ten logistiek, energie- en proces technologie en technische be drijfskunde. In totaal gaat het om 550 studenten. Het huidige ge bouw aan Boulevard Bankert 154 gaat volledig tegen de vlakte. Het nieuwe pand krijgt volgens HZ-directeur Adri de Buck een 'iconisch' uiterlijk. Wat dat bete kent, kan hij echter nog niet zeg gen. „Dat zullen we in samen spraak met de architect bepalen. Zeker is wel dat het gebouw twee gezichten krijgt: een karakteristie ke voorgevel die past in het beeld van de boulevard en een moderne achtergevel. De Vlissingers zullen er minstens zo trots op zijn als op de oude Zeevaartschool, met het torentje." Het wordt een flink gebouw van 4500 vierkante meter, verdeeld over vijf verdiepingen. In het hart van het pand komt een groot si mulatorcentrum voor de hele De Ruyter Academie, waaronder de vier maritieme opleidingen val len. Welke simulatoren dit zullen zijn moet HZ volgens De Buck nog met Scalda worden afge stemd. Die gaat haar schoolge bouw aan Boulevard Bankert 130 volledig renoveren, en zet daar ook nieuwe simulatoren aan. Ook de online verkoop van kaar ten via www.stavoord6.nl loopt volgens Tholenaar boven verwach ting goed. Hij raadt iedereen die in mei wil komen kijken aan om niet te lang meer te wachten met het aanschaffen van toegangsbe wijzen. De verkooppunten die maandag meteen door hun kaar ten heen waren zijn overigens weer opnieuw bevoorraad. Dat be tekent dat in bijna alle kerken op het eiland Tholen en in Sint Phi- lipsland nog toegangsbewijzen ge kocht kunnen worden. Volgens Tholenaar blijkt uit de massale toeloop maar weer eens hoe enorm het spektakel leeft. „Waar je ook komt in ons dorp, mensen praten bijna nergens an ders meer over." Het theaterspektakel is het grote evenement van Stavoordö van dit jaar. De stichting zamelt met aller lei activiteiten geld in voor de bouw van een Thools vakantie huis voor mensen met een ernsti ge ziekte. Rechtszaak dreigt tegen TCR door Maurits Sep Marjan Broer, FNV door Joeri Wisse door Joeri Wisse KRABBENDIJKE - Aan de vele Afri kaanse knutselwerkjes was het al goed zichtbaar dat obs De Klim roos in Krabbendijke in het teken staat van de Afrikaanse weken. Het was gisteren ook goed te ruiken. Kinderen van De Klimroos in Krabbendijke kookten gisteren gerechten uit Kameroen, foto Marcelle Davidse door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Behalve Scalda gaat ook HZ University of Applied Scien ces, een nieuw gebouw voor mari tieme opleidingen neerzetten op de Vlissingse boulevard. Hogeschool Zeeland bouwt een nieuwe Zeevaartschool aan de Vlissingse boulevard. In september 2017 is die af OUD-VOSSEMEER - De toegangskaar ten voor theaterspektakel 'Het ge heim 2.0' in Oud-Vossemeer vlie gen de deur uit. „Sommige ver koopadressen waren na de eerste dag al door hun voorraad heen", zegt woordvoerder Rien Tholenaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65