Muziektent gaf niet de doorslag bij aanbesteding BEVELANDEN en THOLEN 29 Zelfs thuis leer ik met de iPad De dagen zijn steeds anders OPEN DAG L!I De aanbesteding voor de renova tie van de Markt was vorige week onderwerp van discussie in de ge meenteraad. Met name Leefbaar Reimerswaal en Christenunie plaatsten hun vraagtekens. Wet houder Jaap Sinke (SGP) verklaar de toen al stellig dat er 'niets onoorbaars' was gebeurd. De aanbesteding verliep volgens een methode, waarbij vijf uitgeno digde aannemers een fictieve kor ting van 350.000 euro konden krij gen voor hun plan. Die kortings- punten waren te verdienen op on der meer communicatie met om wonenden, toekomstige onder houdskosten en -één van de zwaarst wegende factoren- kwali teit. In die laatste categorie is Rei merswaal BV enkele punten toe gekend voor de muziektent. Uit de stukken blijkt echter dat ook zonder de punten voor kwali teit (totaal goed voor 60.000 euro aftrek) het Kruiningse bedrijf als nog had gewonnen. Sinke verze kert verder dat er geen contact is geweest tussen de mensen die in de beoordelingscommissie zaten de bedrijven die hadden inge schreven. Een suggestie die Ma rien Weststrate van Leefbaar Rei merswaal had geuit. Ook geeft hij aan dat de wens voor de terug keer van de muziektent te lezen is op de site van de dorpsraad. Volgens Sinke zijn de enveloppen met daarin de bedragen die de be drijven hadden geoffreerd pas geo pend nadat de kortingspunten wa ren vastgesteld. „Iedereen vond het een heel prettige manier van Naam: Merel Tramper (12) Woonplaats: Wilhelminadorp „Ik vind het heel leuk om de iPad te gebruiken. De lessen zijn ook leerzamer geworden. Je kunt op de iPad allemaal leuke spelletjes doen, waarmee je muntjes kunt verdienen. Daardoor ga je steeds harder werken. Ik vind rijmen en vragen over dieren het leukst. Maar om aan die leuke opdrach ten te beginnen, moet je eerst de oefeningen doen die je lang gele den of nog niet hebt gedaan. Soms zegt de juf ook dat ik moet oefenen met zinsontleden of met spreekwoorden. Thuis zit ik ook vaak op de iPad. Dan doe ik vaak topografie, gewoon omdat ik het leuk en leerzaam vind. Als ik een schrift en een werkboek had, zou ik nooit thuis aan topografie wer ken. Je krijgt bijvoorbeeld vragen over Zeeland. Dan wordt ge vraagd waar Middelburg ligt. Als je een vraag fout hebt, kan je niet door naar het volgende level. Daarom wil ik het graag goed doen." Naam: Sebastiaan Giljam (10) Woonplaats: Goes „Met de iPad kun je op je eigen ni veau leren. Vroeger leerden we met de hele groep hetzelfde. Als ik bijvoorbeeld heel goed ben in breuken, dan worden de oefenin gen steeds moeilijker. En anders iets makkelijker. Op de iPad staat allemaal apps: voor rekenen, taal en topografie. We leren meer spe lenderwijs, dan toen we alleen maar schriften hadden. Natuurlijk kan je niet alleen maar oefenin gen maken die je makkelijk vindt, want dan weet je in de les niet waar het over gaat. We moeten ook wel eens een presentatie over de les maken. Dan moet je een plaatje zoeken van een woord dat je hebt geleerd en er een kleine uitleg bij schrijven. En dat presen teer je dan aan de klas. Soms moe ten we ook thuis oefenen, als je iets moeilijk vindt. Ik vind het ook leuk dat je steeds in een ande re klas zit en een andere juf hebt. Daardoor zijn de dagen steeds een beetje anders." werken", zei Sinke, die zelf ook te vreden is over de aanbesteding. „Alle bedrijven hebben schitte rende plannen gepresenteerd waar veel werk in is gestoken." Reimerswaal BV, dat de aanbeste ding dus heeft gewonnen, kwam verder met het idee voor een fiets- oplaadpunt en een suggestieloop- strook die het autoverkeer wat af remt. Ook opperde het bedrijf het wapen van Kruiningen in de be strating te verwerken. Al deze punten worden uitgevoerd in de herinrichting, die tussen 30 maart en 24 juni is gepland. Een week later worden de wielerron de en de kermis gehouden. Woensdag 25 maart worden tus sen 18.00 en 21.00 uur de plannen in de Korenbeurs gepresenteerd. De Vogelvrienden houden lezing Lou Megens uit Veldhoven geeft volgende week maan dag in dorpshuis De Mei boom in Krabbendijke een fotolezing over Europese zangvogels in hun biotoop en als cultuurvogel. Ook vo gels die in Zeeland voorko men zijn te zien. Megens heeft diverse boeken ge schreven over vogels. De le zing begint om 19.45 uur. Toneelclub speelt komedie Derene Toneelclub 's-Heer Arends- kerke speelt vrijdag en zater dag in dorpshuis Heer Arendhuis de komedie Wie is hier de dokter van Jan Der- ene. De voorstellingen begin nen om 19.30 uur. Toegangs kaarten kosten acht euro. Te bestellen via 0113-563514. Kaarten zijn mogelijk ook nog aan de zaal verkrijgbaar. Buurtwerk houdt seniorenbingo Stichting Buurtwerk Goes-Zuid houdt vrijdag een seniorenbingo in buurt huis de Pit aan de Appel straat 2A. Deze duurt van 14.00 tot 16.00 uur, deur open om 13.30 uur. Er wor den zes rondjes gespeeld, waarbij leuke prijzen zijn te winnen. De toegangskaar ten kosten drie euro. Adhoc en Triskell in de Mozeskerk De bands Adhoc Singers uit Goes/Kapelle (hedendaagse folk) en Triskell uit Wemel- dinge treden zaterdag op in de Mozeskerk in Biezelinge. Adhoc Singers brengt een programma over liefde door de eeuwen heen. Triskell wisselt balads af met stevige songs of pittige Ierse en Schotse instrumentals. Aan vang 19.30 uur. ROUWCENTRUM 'DE BEVELANDEN' WOENSDAG 18 MAART 2015 Merel Tramper zit in groep 8 van de Stamperiusschool in Wilhelminadorp. foto's Mechteld Jansen door Joeri Wisse KRUININGEN - Het voorstel van Aan nemingsbedrijf Reimerswaal BV uit Kruiningen om een muziektent op de Markt in Kruiningen te plaat sen, was niet van doorslaggevend belang in de aanbestedingsprocedu re. Dat valt op te maken uit stuk ken die het college van B&W naar de gemeenteraad heeft gestuurd. Op de heringerichte Markt in Kruiningen komt behalve een muziektent ook een oplaadpunt voor fietsen. KRABBENDIJKE 'S-HEER ARENDSKERKE GOES BIEZELINGE MARKT Aardappelen droog uit de schuur 40 mm opw.) Frites geschikt: 3,00 - 5,00; Export: 3,00 - 3,50. Opm: handel betrokken bij exportnotering Uien (droog uit schuur) Zaaiuien 30% grof: 8,00 - 9,00; 60% grof: 9,00 - 10,50. Granen Maaltarwe: 168,00; Voertarwe: 163,00; Voergerst: geen handel; Blauw- maanzaad: geen transacties; Karwijzaad: geen transacties. Prijzen per 1000 kg uit collecterende opslag Hooi, stro (per ton Weidehooi: 80,00 - 100,00; Engels raai- gras: 100,00 - 120,00; Tarwestro gr. pak ken uit schuur: 80,00 - 100,00. Geldeloozepad 20, Goes Zaterdag 21 maart 2015 10.00 tot 15.30 uur Sebastiaan Giljam zit in groep 6. „Met de iPad kun je op je eigen niveau leren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64