mËSfi ov 'Damesfinale kers op de taart' 36 SPORT ACHTSTE FINALE DISTRICTSBEKER Hoek wint met een ruime marge (3-0) van eersteklasser IFC, maar heeft een aanloopje nodig. Hooftman kiest voor Kloetinge Dimitri Hooftman komt vol gend seizoen uit voor zater daghoofdklasser Kloetinge. De middenvelder komt over van zondag-eersteklasser Goes, waar hij sinds afgelo pen zomer actiefis. Bij de Bevelandse ploeg is hij een vaste waarde in het elftal van trainer Jan Poortvliet. Vorige zomer kwam hij over van WGZ. Hooftman maakte eerder al bekend zijn heil in het zater dagvoetbal te willen zoeken. Klaver 4 wint tiende kartrace De karters van Klaver 4 heb ben de tiende race van het Zeeuws Indoor Kart Kam pioenschap voor teams in de hoofdklasse gewonnen. In Middelburg waren zij maandag Veersedam Auto (tweede) en Snap on Racing (derde) te snel af. Voor het algemeen klasse ment deed Veersedam Auto goede zaken. Het team staat nu drie punten los van de achtervolgers. Prestigeduel van poolers onbeslist Het duel in de regionale eer ste klasse van de poolcompe- titie tussen Roadhouse Roa dies en de Blues eindigde in een 3-3-gelijkspel. Er stond veel prestige op het spel, maar er kwam geen win naar. Mark van Wijngaar den, Rinus Witte en Stefan Hofman wonnen elk een partij voor de Roadies en Chris van Renswoude twee keer en Bas Berg eenmaal voor de Blues. Richard de Bruin maakt het verschil Het duel in de tweede divi sie driebanden tussen Hoondert/De Waard en Pear- le Opticiens was spannend, maar leverde toch een roya le winst op voor de thuis ploeg: 6-2. Richard de Bruin maakte het verschil. Hij won met 40-26 van Yves Welvaert en noteerde 1.379 gemiddeld. In de overige partijen gaven de spelers elkaar weinig toe. Frans de Koek en Bram de Waard zegevierden ook. Nationale titel voor amazone Langerak Sara Langerak greep met Fa- biola in Ermelo de nationale titel Mi categorie C pony's. De Axelse amazone liep met de vosmerrie, in de in handi cap met M2 verreden titel strijd, naar een score van 68,56 procent. „Fabiola was ontspannen", vertelde Sara Langerak. Ella Noordijk uit Sas van Gent behaalde met de merrie Hoppenhof s No- ra brons (67,22 procent) in de klasse L2 categorie C. HOEK - „Faber, spaar je krachten maar." Hoek-trainer Kenny Ver- hoene kon het rechtsback Fabian Wilson gisteravond aanbevelen in de laatste minuten van het be kerduel met IFC, bij een 3-0-stand. De Zeeuws-Vlaamse topklasser boekte uiteindelijk een ruime overwinning op de ploeg uit Hendrik-Ido-Ambacht, maar nam wel even de tijd om de wed strijd in handen te krijgen. „Ik denk dat Hoek dankbaar mag zijn", meende IFC-coach Jack van den Berg zelfs. Van den Berg baseerde die stel ling op de eerste twintig minuten van de eerste helft, waarin zijn ploeg doelman Mitchell Braafhart- meerdere keren tot een redding dwong. Zo stuitten Moreno Ma rengo en spits Brian Leons (twee maal) op de handen en voeten van de goalie, in de competitie re servedoelman achter Jordi de KARAKTERISTIEK fe I Jonghe. „We hadden een strijd plan, maar dat liep niet helemaal zoals het moest", bekende aan voerder Fabian Wilson. „We kwamen in die periode ook een aantal keer goed weg, hadden moeite met het enthousiasme waarmee zij aan de wedstrijd be gonnen. Toen er achterin het een en ander was omgezet, ging het wat beter lopen. En dan is het lek ker dat de 1-0 nog voor rust valt." Na ruim een half uur spelen bracht middenvelder Emre Dönmez de thuisploeg namelijk - zoals dat dan wordt gezegd - te gen de verhoudingen in op voor sprong. Een voorzet van Nick de Groote belandde voor de voeten van de winteraanwinst, die de bal aannam, naar rechts kapte en met een schot richting de linkerhoek doel trof. Daarmee tekende de oud-speler van de beloften van AA Gent voor zijn eerste officiële treffer in Zeeuws-Vlaamse dienst. „Na die eerste twintig minuten, of het eer ste halfuur, begon het beter te lo pen", vond Verhoene. „We kon den druk gaan zetten op de verde diging van IFC, daar viel uiteinde lijk ook de 1-0 uit. Het is fijn dat we een herstart in de wedstrijd hadden, want daarna stond het ge woon goed." Hoek kwam na rust niet meer in de problemen. Zo'n twintig minu ten na rust verdubbelde Kyle Doesburg de marge. Een eerste kopbal op een voorzet vanaf de linkerkant ging net naast, zijn tweede poging was wel succesvol. Doesburg werd vanaf de rechter kant bediend door De Groote, die een afgemeten voorzet op het hoofd van de lange spits verzorg- mWÊm de. Voor Doesburg was het daar na een koud kunstje: 2-0. Ruim een kwartier voor tijd maakte diezelfde Doesburg het karwei af. Doelman Lorenzo van Trijp had alle moeite met een snoeihard schot van Gert-Jan van Leiden. De oud-doelman van Kloetinge keerde de bal in eerste instantie, maar tikte het projectiel onbewust in de richting van Does burg. Die schoot in twee instan ties binnen en verzorgde daarmee de 3-0-eindstand. „Zij waren op den duur op", merkte Wilson op. „Daardoor konden we uiteindelijk nog uitlo pen naar 3-0. En ik snapte het wel dat Kenny me in de laatste minu ten nog een keer terugriep. Bij zo'n stand moet je niet als een idi oot de achterlijn nog een keer pro beren te halen. Het resultaat gaat op dat moment voorop. Je kunt je dan ook nog een beetje sparen, want zaterdag staat er met de thuiswedstrijd tegen Spakenburg natuurlijk weer een aardige wed strijd op het programma.." „Dat zijn in feite voetbal-ABC' De 36-jarige Plantinga - beter be kend als de trainer van eersteklas ser Swift uit Middelburg - leidt al lange tijd wedstrijden in het da meskorfbal. Dertien jaar geleden mocht hij zelfs ook al de finale fluiten. Destijds deed hij dat met een assistent die hij door de bond toegewezen kreeg, nu stond hij er op dat hij zijn eigen vlagger mocht mee nemen. Dat is Douwe Oostinga, zijn twintig jarige stads genoot. „Wij zijn op zondag vaak al samen op pad, in de overgangs klasse of de reserve Korfbal League van het ge mengde korfbal. Maar als Douwe niet beschikbaar is, dan fluit ik in de topklasse bij de dames. Die competitieduels kun je wel in je eentje af, maar bij een finale is het toch beter dat je er een assis tent bij hebt." Dameskorfbal wordt bijna alleen maar in Noord-Brabant en Lim burg gespeeld. „In totaal zijn er zo'n 10.000 vrouwen die het doen", weet Plantinga. „Het heeft alles met de katholieke inslag in die provincies te maken. De man nen gingen van oudsher voetbal len, de vrouwen korfballen. Dat is een beetje zo gebleven. Het da meskorfbal is daar ook groter dan het gemengde korfbal." De spelregels zijn in het dames- korfbal exact hetzelfde. Maar om dat iedereen elkaar mag en kan verdedigen, wordt het wel enigs zins anders gespeeld. Plantinga: „Dingen die in het gemengde korfbal niet logisch zijn, zie je wel terug bij de dames. Maar het doel blijft hetzelfde: er moeten zo veel mogelijk ballen door het mandje. Je moet als scheidsrech ter alleen even door zien te krij gen wat het favoriete spelletje is van een team. De ene ploeg kiest vaak voor het ene trucje, het andere team heeft weer iets anders waarbij je heel alert moet zijn." Bij wedstrijden met louter vrou wen in het veld wordt er vaak op de doorloopbal gespeeld. „Maar dat is aan het veranderen", stelt Plantinga. „In de topklasse is nu ook de schotklok ingevoerd. „Ze moeten daardoor ook wel vaker voor het afstandsschot gaan." Maar moet er niet een vrouw de finale bij dames leiden? „Ja, dat zou je wel denken, hè? Voorheen was dat helemaal geen optie, want alleen mannen waren scheidsrechter. Wij zijn nu met tien scheidsrechters actief in de topklasse en drie van hen zijn vrouw. Ik denk dat het een doel moet zijn dat op termijn de da mesfinale geleid wordt door een vrouw. Maar nu is dat nog niet aan de orde. Je moet hen de tijd geven." Voorlopig is de nummer één op de ranking nog een man. GOES MIDDELBURG MIDDELBURG KWADENDAMME ERMELO Late herstart bezorgt door Mitchell Minnaard Hoek-IFC 3-0 (1-0). 35. Emre Dönmez 1-0, 59. Kyle Doesburg 2-0, 74. Kyle Doesburg 3-0. Scheidsrechter: M. Jobse (Middel burg). Gele kaart: Brian Leons (IFC). Aantal toeschouwers: 80. Hoek: Mitchell Braafhart; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Gert-Jan van Leiden, Reguillo Vandepitte; Emre Dönmez, Mateusz Kuzmicki (46. Ibrahim Eryürük), Guillaume Clin- ckemaillie, Thomas van Renterg- hem (78. Thomas van den Hou ten); Nick de Groote (73. Jelle de Schrijver), Kyle Doesburg. -v' --V /- door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Dennis Plantinga is de beste scheidsrechter die in het dameskorfbal actief is. De Middel burger kreeg de afgelopen maan den de beste beoordelingen en mag daarom zaterdag in Eindhoven de finale van de topklasse - Spes te gen Korfrakkers - fluiten. „Het ni veau ligt wel lager dan in het ge mengde korfbal, waarin ik ook ac tief ben, maar deze wedstrijd is voor mij toch een kers op de taart. Er zullen zo'n 4000 toeschouwers bij aanwezig zijn." Dennis Plantinga leidt de eindstrijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58